E A.F .-SCHAKEL 1895 VAN DE REDAKTi^ AFC - XERXES: 1-0 Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 64e jaargang verschijnt wekelijks of twëe wekelijks 15 februari 1984 nr 4 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Deze verslagperiode de volle buit en een verdediging die in 180 minuten voetbal niet één keer werd gepasseerd! In de wedstrijd tegen Xerxes werd de laatste minuut weer eens goed benut, de week daarop kreeg Blauw Wit dezelfde cijfers voorgezet als bij hun thuiswedstrijd. Beide keren gebeurde het niet met voetbal dat we van voor de winterstop kennen, maar ach je kan beter winnen met matig voetbal dan verliezen met hoogstaand spel. De kop is een tikkeltje vertekend maar we staan opnieuw bovenaan: HOOFDKLASSE A AFC 14 8 3 3 19 29-18 Elinkwijk 13 8 1 4 17 29-13 Wilhelmus 12 5 6 1 16 21-13 AFC '34 13 6 4 3 16 21-14 Zondag a.s. uit in Rotterdam tegen de Charlois Voetbal Vereniging. Een (gelukkig) klein gedeelte van onze suppor ters dient zich van tevoren te vergewissen omtrent de juiste ligging van het veld; het kopen van een kaart lijkt geen over bodige luxe. Zij, die geen moeite hebben met het opvolgen van een sim pele aanduiding, zullen gaan ondervinden hoe ONS EER STE haar leiderspositie wenst te handhaven. Elke kreet, elke aanmoediging is er één, gezamenlijk bete kent het een belangrijke ondersteuning voor onze hoofd macht. Op naar Rotterdam, u hoort erbij! Wanneer je zo'n partij direkt na afloop bekommentarieert, krijg je een ander verslag dan wanneer je het gebeuren een dagje laat liggen. De tumultueuze slotscène doet een, zoals onze oosterburen het plegen te noemen, hectische strijd vermoeden. Niets is minder waar. De paar honderd toe schouwers krijgen een geheel ander AFC te zien dan voor de winterstop. Op het goed bespeelbare veld probeert de ploeg, vooral in de eerste helft, zichzelf terug te vinden. Een enke ling, en dat manifesteerde zich reeds bij de eerste balaan raking, is totaal uit vorm. De toevoer naar de punt van onze aanval stagneert. Wat is vorm, hoe krijg je het, hoe behoud je het? We wandelen op de maan, we bouwen ruimtesta tions maar op deze vragen is nimmer afdoende geantwoord. Het blijven mysterieuze krachten in de sport. Hoe het zij, gedurende de pauze kijken de rood-zwarte fans elkaar hoofdschuddend aan boven de koppen snert, die de ver kleumde botten enige genoegdoening moeten geven. Men weet het niet, men voelt zich onzeker. Eén doelpuntje (ma thematici zullen dit onmiddellijk onderkennen) kan beslis send zijn. Al spoedig in de tweede helft verlaat nummer 2 (Van Loon) onvrijwillig het veld wegens te hard spel. De schaal, waarop het puntje ligt, buigt ietwat in onze richting. Ook wordt, vooral over rechts, de aanval steeds nadrukkelijker opge zocht maar de boomlange doelman van Xerxes Hans Schot komt niet onder de indruk. De Rotterdammers, met één man minder, gaan niet in de verdediging, integendeel. Het aantal gevaarlijke momenten voor de doelen blijft in even wicht. Zelfs moet Tino v.d. Schaar een keer gestrekt naar de hoek, stijlvol behoedt hij ons voor een achterstand. De wedstrijd is bijna gestreden, we zijn toe aan de laatste minuten. Op de tribune gaat men verzitten, de ruggen wor den gerecht. Op de dijk verwisselt men van voet, we zijn verwend in those last dying seconds, dit seizoen. De voorlaatste minuut kondigt zich aan, op links wordt ons (enige!) 1/2-tje van de wedstrijd opgezet door Hans Bergs- ma en Philip uit den Bogaard. Blindelings verschaft Philip de ruimte aan Hans, die hard op doel schiet. De bal wordt geweerd maar komt bij Lloyd Headly die ijzig kalm de ver ste hoek vindt: 1 -0! Alle AFC-ers die deelgenomen hebben aan deze aktie steken de handen in extase omhoog naar het hossende legioen ach ter het doel; op het veld zakt Xerxes, uit wanhoop, door de knieën. Er wordt nog afgetrapt, Cor Huigen (nr 11betrekt de scheidsrechter in deze handeling. Ook hij wordt wegge-

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 1