RONDOM DE BAL DWG 3 - AFC 5: 1-1 (1-1) MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz Snik In PAROOL SPORT van vrij dag 13 januari verscheen een artikel, getiteld 'De druk van een Amsterdamse derby'. Twee Zeeburgianen komen aan het woord, t.w. Jan Hes- sing en Pieter van Netten. Het onderwerp is de rivaliteit tus sen de Amsterdamse hoofd klassers, een gedeelte hiervan wordt onderstaand geciteerd: Jan Hessing: "Die rivaliteit bestaat bij ons ook. De wed strijden tussen Blauw Wit, Zeeburgia, DWV en AFC brengen altijd iets bijzonders met zich mee. Je speelt als Amsterdammers onder elkaar. De meeste jongens te gen wie je voetbalt ken je ook. Als Amsterdamse vereni ging probeer je altijd het prestige hoog te houden; je staat in deze wedstrijd onder een apart soort druk". Pieter van Netten: "Tussen Zeeburgia en Blauw Wit is die rivaliteit overigens niet zo groot. Althans niet zo groot als in de wedstrijden tegen AFC. Daar lopen alleen maar professoren rond". Daar is toch niets op tegen? Pieter van Netten: "Natuurlijk niet, maar ik vind wel dat ik daar altijd vanuit de hoogte wordt benaderd. Het is meer de sfeer, die er om dat elftal heen hangt die mij niet bevalt". Jan Hessing: "Het is zogenaamd een club van standing. Als je daar in de kantine komt wordt de koffie gebracht door een ober met een mooie strik. Het lijkt wel een res taurant, dat heeft toch niets met een voetbalkantine te maken". Het is en blijft onbegrijpelijk dat generatie na generatie te rugvalt op dat stempel dat wij rond de eeuwwisseling op gedrukt kregen. Toen het voetbalspel veelal werd gespeeld door studenten, kinderen uit de gegoede klasse. Het imago blijft, waarschijnlijk hebben we nog een eeuw te gaan. Jan en Pieter hebben kennelijk over het hoofd gezien dat een Zeeburgiaan jeugdtrainer is van AFC. Professoren, een club van standing, een ober met een strik. we zullen het moeten horen, tot aan onze laatste snik. Het vijfde elftal, fanatiek gecoached door leider Peter v.d. Dungen, vertrok na de winterstop toch weer naar ieders tevredenheid uit de startblokken. Onder leiding van oefen- meester Cas Tromp werd dan ook tijdens de winterstop hard doorgetraind, hetzij op AFC, hetzij in het Amsterdam se Bos. Daarvoor was de eerste helft van de competitie met succes afgesloten: het vijfde stond en staat nog steeds bo venaan met twee punten voorsprong op nummer twee, t.w. DWG, de tegenstander van afgelopen zondag. Helaas wor den er in onze afdeling geen periodetitels weggegeven Onze opponent werd al vroeg in dit seizoen met 5-2 geklopt. Maar dit wel ten koste van enkele gekneusde en kels en zeer zere achillespezen. En dit lag zeker niet aan het verzuimen van de door Ko, Bas en Wim aanbevolen stretch oefeningen, die trouw aan het begin van elke wedstrijd door ons worden uitgevoerd Eigenlijk had niemand verwacht dat na alle regen en hagel de wedstrijd nog door zou gaan. Toch werd er gespeeld in een straffe wind, dwars over het veld, teisterde de gehele wedstrijd onze gelederen. Een van de oorzaken, waardoor we niet in ons normale spel kwamen. Er ontwikkelde zich een nogal harde wedstrijd, getuige bijvoorbeeld John Pars- ser, die met een bloedige afdruk van een nop bijna het veld moest verlaten. Later in de wedstrijd moest ook Ton v.d. Swan het met eenzelfde wond ontgelden. Met name Jürgen Seunke had het in deze wedstrijd zwaar te verduren. Toch wist hij, ondanks het feit dat hij telkens zwaar belaagd werd, zijn wekelijkse goal te scoren. En dit doelpunt kwam tot stand na een degelijk veldoverwicht van AFC, het eerste half uur. Nog voor rust werd de eindstand bereikt middels een zeer fraaie goal van DWG uit een slim genomen vrije trap over de muur heen. Na de thee werden nog wel doelrijpe kansen gecreëerd, maar kwamen we niet tot scoren. Een keihard schot van ongeveer 25 meter van John werd ternauwernood door de doelman van DWG gepareerd en ook Diederik Ludwig stel de onze voorhoede in staat, nadat hij zoals de op hem be kende wijze rechts buitenom was gegaan, te scoren. Helaas, onze aanvallers verzuimden. Jürgen kreeg ook nog een dot van een kans opgelegd, maar kopte net naast. Aan de andere kant speelde zich ook voor ons doel spannende situaties af, maar keeper Frans Jüch weerde zich kranig. Al met al kun nen we met tevredenheid op deze wedstrijd terugkijken, ondanks het verloren punt. Indien we vanaf nu DWG op twee punten afstand kunnen houden, lijkt het hoogste haal baar. M.a.w. we zullen "er voor moeten gaan" om in AFC termen te blijven. Tenslotte zij opgemerkt dat Pieter Sandberg het weer bij het rechte eind had. Hij vertoefde met zijn gade ergens in een goed verwarmde sponde in Zuid-Limburg en vermeed daarmee deze harde wedstrijd. Nicky Hekster Nieuwjaarsdag Oei! Ondanks alle goede voornemens had Pickelaar al vroeg in het jaar een aanvaring met Schakel-redakteur Karei Brand. Wat er dan wel gebeurd is? Ter verduidelijking eerst het volgende. De 'eerste Schakel van de maand' - en daarmee de 'eerste Schakel van het jaar' - kwam een beetje onfortuinlijk al op 4 januari 1984 uit en dat kwam Pickelaar kort na de Nieuwjaarsdag uiteraard niet zo best uit. Begrijpelijkerwijze wilde Karei Brand zijn Schakel wel vullen en hij vroeg Pickelaar het manuscript van de Nieuwjaarsshow om daaruit Thomas- vaer en Pieternel te kunnen citeren. Daar voelde Pickelaar niets voor, want de Nieuwjaarsshow is wel iets meer dan een kwartiertje samenspraak van één da me en één heer. 4

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 4