ONS EERSTE Deze week werd Edwin Geluk 32 jaar. Bij de opening van GOED GENOEG 6 okto ber 1962 (zie foto) vertegenwoordigde hij als 10-jarige onze afdeling voetbal. Edwin kreeg het spel met de paplepel in gegoten, hij was van jongsaf aan te vinden op de velden, eerst de Wandelweg, daarna de De Boelelaan. Vader Chris, een van de beste rechtsbuitens die AFC ooit heeft ge had, had een gemakkelijke leerling aan zijn zoon. Het was simpel een kwestie van overerven: het gevoel voor de bal. Edwin speelde 10 jaar voor ONS EER STE, een steunpilaar in de ware zin des woords. ZAT I ge niet de laatste twee jaar van zijn overzicht en traptechniek. In de ATC laat hij zien hoe je met dat bewuste gevoel ook de tennissport kunt beheersen; daarnaast is hij ook op be stuurlijk vlak werkzaam. De penningen van de club worden door hem op bekwame wijze beheerd. Een ras-GOED GENOEGER, Edwin Geluk! Hij wordt alsnog van harte gefeliciteerd met deze verjaardag! Elinkwijk - AFC: 2-1 Er wordt gezegd, of het waar is of niet, de statistieken die nen dat te bewijzen, dat het optreden van ons eerste elftal direkt na de winterstop meestal weinig succesvol is. Onwil lekeurig gaan je gedachten uit naar een selektiegroep, zit tend aan lange tafels, zich uitbundig tegoed doende aan wildbraad en roemers wijn, genietend van alles wat de jaar wisseling te bieden heeft. Niets is echter minder waar; hooguit een enkele oliebol, een appelflap, meer niet. Men traint met dezelfde frekwentie, men doet alles om de konditie op peil te houden. Op 8 januari doorliep men dan ook gretig de handenschud dende haag van AFC-officials, die ter verwelkoming gereed stond langs het veld van Elinkwijk. Dit Elinkwijk, vier plaat sen lager, mocht kennismaken met het nieuwe AFC, koplo per in de afdeling. Het voorzichtige konsept waarmee de roodzwarten desondanks begonnen, moet afgeschreven wor den op het gelijke spel 2-2, dat vorig jaar werd bevochten (zonder doelpunten van eigen voet!). Elinkwijk greep de geboden mogelijkheid en kreeg een licht veldoverwicht. Vanaf links draaide de bal een aantal keren gevaarlijk langs ons doel, het legioen begon zich onbehaaglijk te voelen. Ere-voor'zitter Henk Kappelhoff begreep het gevaar en moe digde zijn club voortdurend aan; het volume is nog immer toereikend tot de verste cornervlag. Het kon niet uitblijven, na tien minuten sloeg de bal genadeloos hard in onze rech terbovenhoek. Een vrije trap vanaf zeker dertig meter werd subtiel enkele decimeters verlegd, waarna Godee het doel punt van de maand scoorde: 1-0. Er ontstonden enkele kan sen voor Lloyd Headly, te gehaast schieten bracht geen ver andering op het scoringsbord. Het zou voor het publiek best aardig zijn om de konversatie aan te horen die tijdens de pauze in beide kleedkamers op gang komt tussen trainer en spelers. De gang naar de kantine wordt je dan bespaard, meestal is er toch geen bij komen aan. De druk op de respektieve bars, meestal drie, vier rijen dik, zou tot aanvaardbare proporties terugge bracht kunnen worden. Om en om, eerst een paar minuten de thuisclub, een reklamespotje mag er best tussenlopen, dan de gasten. Dit keer zal de tekst uit de AFC-kleedkamer velen van onze supporters deugd hebben gedaan; na de her vatting bleek dat het echt anders kon. Eerst werd het nog 2-0 door een eigen inzet. Philip uit den Bogaard staarde stomverbaasd naar de bal die vanaf zijn scheenbeen het net inrolde maar nog in diezelfde minuut trok hij aan de andere kant van het veld, zichzelf hierdoor schadeloos stellend, het leer subliem op het hoofd van Hen- nie Kottmann, die bereidwillig knikte: 2-1. Daarna kreeg Elinkwijk te maken met dat andere AFC dat met een ononderbroken offensief de (verdiende) gelijkma ker wenste. Met het verstrijken van de tijd bleef men hopen op de laatste minuut maar het wonder voltrok zich dit keer niet. Het bleef 2-1, een traditie werd in stand gehouden. Wilhelmus - AFC: 2-1 Toen het in plaats van 2-0 in diezelfde minuut 1-1 werd, leek alles nog mogelijk. Dat tweede doelpunt van Wilhelmus (in de eerste helft) werd ten onrechte geannuleerd, de grens rechter vlagde voor hinderlijk buitenspel. Daar was geen sprake van, het geluk lachtte ons andermaal toe. De veine, die we het vorig jaar zo node mistte, haalt dit seizoen haar schade in. Een ieder in de pauze, vriend en vijand, was kontent met de 1-1 stand. Er werd onder moeilijke omstandigheden, veel wind en een van hemelwater verzadigd veld, redelijk gevoet bald. Nog was er geen sprake van enig krachtsverschil of het moest de linkervleugel van Wilhelmus zijn, die keer op keer gevaar betekende voor onze verdediging, waar de zekerheid (Eddy Meyer) wel terdege werd gemist. Ook in de tweede helft bleven de partijen aan elkaar ge waagd, het windvoordeel begon niettemin gewicht in de schaal te leggen. Steeds opnieuw kwam de club uit Voor burg, dit jaar voor de eerste keer in de hoofdklasse, over links op doelman v.d. Schaar af. Hij bleef heerser over zijn gebied, sterk en bekwaam in allerlei situaties tot zes minuten voor tijd. Het schot van Wilhelmusaanvaller De Maat doorboorde zelfs ons net. Twee keer achter elkaar een 2-1 nederlaag, hetgeen ons de toppositie kostte. Na 11 weken, ook dat is uniek! Beide te genstanders in de afgelopen verslagperiode speelden net iets beter dan wij, waardoor dit verlies gemakkelijk te dragen is. Er is niets verloren, integendeel. Van nu af aan fungeren wij niet meer als haas, de gejaagde. De rollen zijn nu omgekeerd, wij zelf zijn de jagers! C 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2