DE VETTEN WE GAAN ER VOOR! Hoe ouder hoe gekker In iedere Schakel kun je over de veteranen lezen, want met een meedogenloze discipline wijst Jaap Pluim een verslag gever aan uit de rond de tafel gezeten veteranen. Een ang stig moment voor de wat min der begenadigde schrijvers. Niet als er gevoetbald wordt, dan is er wel wat te melden, ledereen leest graag over zijn mooie voorzet of gave kop bal, daar heb je al gauw een goede recentie, maar wie speelt er de laatste tijd nog voetbal? Wij in ieder geval niet. Gewone voetballers gaan nu bij afgelaste wedstrijden winke len met hun vrouwen. Zo niet een veteraan. Die zitten stipt om half vijf met de dames aan de borrel. Een onbespeelbaar veld moeten zij accepteren maar de rest gaat gewoon door. Dit nu typeert de onverzettelijkheid, welke slechts op hoge re leeftijd bereikt wordt. Ademloos luisteren wij naar de spectaculaire mededelingen over toernooien bij Be Quick en plannen rond het 90-jarig bestaan. Was vorige keer een fiets tocht vanuit Lyon nog actueel, nu werd de variant in een geheel andere richting doorgesproken. De Kerst- en Nieuwjaarsboodschap van onze energieke lei der bevatte de door ons niet voorziene uithaal naar onze psychische gesteldheid, maar achteraf zagen wij ook wel in hoe slecht het in deze gelouterde en keiharde groep zou val len over lichamelijkheden te praten. Dit team beantwoordt aan de eisen om gezien te mogen worden, als de kroon op een aktieve sportcarrière en de steeds hechtere vriendschapsbanden verdubbelen het ge noegen om er deel van te mogen uitmaken. Maar denk niet, dat als je graag voetbalt en een dagje ouder wordt, je zomaar bij de veteranen terecht komt. Misschien was dat vroeger zo, maar neem nu maar van mij aan dat die tijden voorbij zijn. Tegenwoordig komt daar wel wat meer voor kijken. Ik heb nog maar een tipje van de sluier opge licht, om het topje van de ijsberg te laten zien. Karei van Osch Nagekomen bericht Tijdens alle voorbereidingen voor de feestdagen bereikte mij het bericht dat de competitieleider van de veteranen helaas in het Rode Kruis Ziekenhuis in Den Haag is opgenomen. Lex van Oven heeft jaar in jaar uit onze organisatie gedra gen en verdient hiervoor alle lof. Nu echter heeft hij onze steun van harte nodig en stelt hij een kaart danwel morele steun zeer op prijs. Het juiste adres luidt: A. van Oven, Rode Kruis ziekenhuis, Afdeling 12 - kamer 108, Spoorlaan, Den Haag. Namens alle veteranen Lex, van HARTE BETERSCHAP. Jaap Pluim Gedeelten uit de Nieuwjaarsshow 1984: (Tom is Thomasvaer en Nel is Pieternel.) KOM OP NIEUWJAARSDAG Nel: Samen komen wij de eerste dag van 't jaar Tom: ook al was de nacht er voor wat lang Nel: met de allerbeste wensen voor elkaar: Tom: AFC is onze eerste gang Refrein: Samen: Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, daar maak je nog wat mee! Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, maar naar Goed Genoeg, naar AFC. Kom je daar, dan kom je nooit vroeg genoeg, je bent er altijd thuis. Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, naar je eigen clubtehuis. Tom: Luister naar de praat van Tom en Pieternel, Nel: ook voor u is er misschien iets bij; Tom: u herkent wellicht uw beste vrienden wel. Nel: wees in elk geval een beetje blij Nel: En, Thomasvaer, hebben wij vandaag het rijk alleen? Een jaar geleden stonden hier wel drie paren, naar ik meen. 'Dat wil ik nu niet meer, want dat wordt weer haat en nijd. Voor we verder gaan wil ik dat hier wèl even kwijt. Ik ga er van uit, dat het nu anders toegaat; ik zeg je maar meteen waar het op staat. Tom: Rustig aan Pieternel, rustig nou maar. 't Is 1 januari; het komt best wel voor elkaar. Voor zover ik mijn script hier kan bekijken zullen wij de show met de jaarwens verrijken! Nel: Dat hoop ik dan maar, want tót het doek zakt blijven wij aan het woord! Het staat in ons contract! Tom: Pieternel, wat ben je nou toch weer obstinaat. Je doet net of anders de wereld vergaat. En wat wij hier doen is juist continueren, tot lering en vermaak van die dames en heren. Nel: Dames en heren? Het zijn toch leden, je eigen vrin den Tom: Juist, waarmee we het in het nieuwe jaar weer goed moeten vinden Nel: Zou dat lukken Tom? Wat denk jij daar nou eigen lijk van? Tom: Ik denk, dat het best weer een jaartje kan. Nel: Maar we kijken eerst nog even naar het oude jaar; dan komt het in vierentachtig ook wel weer voor elkaar. Tom: Dat zou ik menen Pieternel; we staan nu al boven aan! Nel: Dat komt straks wel weer Thomasvaer. Eerst even terug gegaan. Tom: Goed Pieternel. Een jaar geleden al stonden we er niet slecht voor De eerste 3 elftallen in de goede helft; dat kon er best mee door. In maart stond er in de krant nog een aardige noti tie: "AFC is op weg naar een toppositie!" Nel: En toch is het er toen niet uitgekomen. Misschien waren we een jaar te vroeg aan het dro men. Tom: Dat denk ik ook Nel; want in Delft werd toen de klok geluid: DHC won thuis met 4-1 van AFC. Toen was het voor ons uit. Nel: Oh Thomasvaer! Je zegt het na een jaar nóg nukkig, maar daarom ben je toch niet ongelukkig? 3

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 3