c VAN DE BRUG AF GEZIEN Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 14 december 1983 nr 21 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Zondag 1 januari 1984 Sociëteit GOED GENOEG De AFC-Nieuwjaarswens "We gaan ervoor" Aanvang: 17.15 uur Schitterend weer vandaag, de 11e december en toch geen voetbal. Dat is even wennen. Zo niet voor onze Noord-Am sterdamse vrienden van DWV, die in ieder geval financieel de 'klapper' van het seizoen maken. Vanavond toch maar even kijken hoe het is afgelopen. En wie weet. Misschien is AFC dit het volgend seizoen beschoren. Zou mooi zijn, zo met het 90-jarig bestaan voor de deur. Wat een weelde, de huidige stand: 'herfst- en periode-kam pioen'. En niet alleen ons eerste, zoals u in de vorige Schakel hebt kunnen lezen. Nee, AFC mag niet mopperen. Door de afgelastingen nog 2 thuiswedstrijden 'achter de hand', ook al omdat wij in januari met 2 uitwedstrijden starten. Alhoewel, de uitresultaten relatief wat beter zijn. Feest Feestjes hebben wij wel meer, maar op zondag, 20 novem ber j.l. 'echt' feest. Nu niet eens omdat wij het weer eens ge red hebben, nee, periode-kampioen! Wat een succes voor Kees, Doby, elftalcommissie en last but not least de jongens zelf. En ook dankzij u AFC-ers, die weer eens in groten ge tale de club uit en thuis komen steunen. Als bestuurder ben je en mag je dankbaar zijn. Staking Geen commentaar. Wel een lovend woord voor al onze elf talcommissies, die het feilloos geregeld hebben, dat een ie der tijdig ter plaatse was om hun wedstrijd te spelen. Paal De voorzitter van de KNVB Afdeling Amsterdam (zeg nog maar rustig onze AVB) staat nooit voor paal. Kan ook niet met zo een voortreffelijke voorzitter. Vrijdag j.l. sloeg hij wel een paal. De eerste voor de bouw van het nieuwe bonds- bureau op Sportpak RieKerhaven. Ook wij kunnen trots zijn, dat het eindelijk zo ver is. Komt bovendien goed uit. Volgend jaar bestaat de AVB 90 jaar en dat in de nieuwe behuizing. Wij zullen er ongetwijfeld nog meer van horen. Jubileum De tijd gaat snel, gebruikt haar wel. Wel nu, voordat u het weet is het 18 januari 1985. De hoofdlijnen voor het jubi leum zijn uitgezet, de commissies benoemd, de voorberei ding neemt een aanvang. Grootste probleem uiteraard de financiering, welke zoals eerder gezegd buiten bezwaar van de clubkas dient te gebeuren. Ook daar hoort u nog meer over. Zeer onaangenaam Een aantal jeugdleden heeft de vereniging en haar leden op ontoelaatbare wijze benadeeld. Geen namen. Die zijn intern genoegzaam bekend. Het bestuur meent, mede na (pedago gisch) overleg met de betrokken ouders de juiste straffen te hebben uitgesproken. Vervelend Als voorzitter heb je regelmatig te maken met het feit, dat je als woordvoerder van het bestuur een bepaald, soms on aangenaam, besluit van datzelfde bestuur aan een lid (of le den) bekend moet maken. Vervelend is dan, dat je er per soonlijk 'op aangekeken wordt'. Dan ben je in het stadium van 'dat je niet meer bekeken wordt'. Geen punt. Neemt u van mij aan, dat je in 24 bestuursjaren voor dat soort zaken een dikke huid hebt gekregen. Toch jammer. Voorzitter In de laatste Mixed Pickles schreef Pickelaar onder het hoofd 'zilver' over een opmerkelijke uitspraak van onderge tekende in zake zijn opvolging. Nou, zo opmerkelijk was

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1