ya/irfla)iïz RONDOM DE BAL tiek. AFC had het overwicht en bleef dat behouden. Toch deden er zich weinig uitgespeelde kansen voor. Eef Heijt en Etienne Spee waren het dichtst bij een doelpunt maar dat viel (hoe kan het ook anders bij een 4-0 verlies) aan de an dere kant. Door een beoordelingsfout van onze doelman kon RCH van dichtbij gemakkelijk scoren. De druk werd opgevoerd, vooral over rechts waar Lloyd Headly een voort durend gevaar bleek te zijn voor de achterhoede van de Ra cing Club. De gastheren gaven sober partij, zonder franje. Efficiënt. De bal ging snel van voet naar voet, geen oponthoud van be tekenis. In de tweede helft viel het gordijn definitief voor de lijst aanvoerder. Met enkele perfekt uitgevoerde counters, geen schijf te veel, kwam men in korte tijd op 3-0. De aanleiding tot het derde doelpunt mag men symbolisch noemen voor de desorganisatie waarin onze verdediging bij tijd en wijle verkeerde. Een 'zwemmende' keeper die lijdzaam moet toe zien hoe hij van afstand wordt gepasseerd. Het vierde doel punt was een formaliteit. AFC bleef volijver maar wist zich voor de eerste keer in dit seizoen geklopt. Voor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd, die begenadigd werd door fraai herfstweer. Al met al, ondanks het ruime verlies, beslist geen verloren dag voor het legioen. VUC - AFC: 1-5 Een gezond mens herstelt snel, zo ook ONS EERSTE. Slechts één week was er nodig: het Haagse VUC werd op eigen terrein met 5-1 verslagen. Het op enige plaatsen gewij zigde team kwam reeds na vijf minuten op voorsprong door toedoen van Rob Ouderland, die de slim genomen vrije trap van Lloyd Headly de juiste richting meegaf: 0-1 De kombinaties van VUC duurden te lang, steeds opnieuw kon er ingegrepen worden. Beide partijen hanteerden veel vuldig de buitenspelval. Een gevaarlijke bezigheid, zeker wanneer het arbitrale trio niet 'waterdicht' is. De 'grens' aan de tribunekant had namelijk problemen met de regel. Bij de inleiding tot ons tweede doelpunt bijvoorbeeld. Zijn vlag ging omhoog maar hij had niet gelet op het moment van afspelen. Theo van Seggelen mocht terecht doorgaan, hij bediende Etienne Spee, die de bal 'blindelings' langs de doelman joeg: 0-2. De omroepster had kennelijk moeite met zijn voornaam, die tot achternaam werd gepromoveerd. Eerder werd Hennie Kottmann genoemd als eerste doelpun tenmaker. De foutieve berichtgeving mag wellicht afge schreven worden op vermoeidheidsverschijnselen na de vre desdemonstratie. Nog voor de rust bracht Frank de Winter (nr 14) VUC op fraaie wijze terug in de race: 1-2. De tweede helft werd de helft van Eef Heyt. Hij is het type van de uitgesproken linksbuiten. Een gemakkelijk hard schot in het linkerbeen, zeer wendbaar en dribbelsterk. Het begon met een lange bal bij de tweede paal, die door Lloyd Headly magistraal werd ingekopt: 1-3. Niet veel later eiste hijzelf zijn aandeel in het score-verloop: van dichtbij passeerde hij gortdroog doelman v.d. Burch: 1-4 en de kroon op zijn werk zette hij tien minuten voor tijd door met een achteloze voetbeweging nummer 5 te laten aante kenen. Het geloof in eigen kunnen afgezien of het ooit is wegge weest, na de 4-0 nederlaag in Haarlem, is met deze eclatante overwinning volledig terug. Je kan het verloop van deze twee weken ook samenvatten, zoals een supporter het deed na afloop. Hij citeerde een be kende reklame-slogan: "Even een vlekje wegwerken". Laten we hopen dat er niet veel weg te werken valt maar als het toch moet gebeuren, dan graag op de wijze van afgelo pen zondag. c- Op 21 oktober maakte Sal van Gelder de zes kruisjes vol. Een rond getal, een reden tot feliciteren. Hij werd in 1960 lid van AFC (de magie der getallen!) en vanaf dat moment was hij aktief voor onze club. Sal is een man die bezig moet zijn, een verenigingsmens. Talrijk zijn de funkties die hij verricht heeft en die hij nog steeds waarneemt. Alles gebeurt met 100 procent intentie, zijn dienstbaar maken komt van binnenuit. Men zegt wel eens dat niemand onmisbaar is, Sal maakt een uitzondering op deze regel. Hij wordt alsnog van harte gefeliciteerd met zijn zestigste verjaardag! Eer Dat de veteranen dit seizoen het voetballen als een serieuze zaak zien, bewijzen niet al leen de bordeaux-rode kol- bertjasjes waarin elke VET zich studentikoos gehuld ziet maar ook het feit dat men, wanneer men niet voor het bekende circuit speelt, oefenwedstrijden houdt. Zaterdag, een week geleden, mocht het twaalfde aantreden. Dat het de 'gasten' eveneens ernst was bewees de 2-0 voorsprong die men tot diep in de tweede helft koesterde. Vooral num mer twee was een schoonheid. Ivo Niehe liet een van zijn bekende breedtepasses los op Marcel Koster die de bal in volle vlucht over Andre Wijnand lobde. Dit werd de VET TEN te gortig. De druk werd groter, de aanmoedigingen ook. Men kreeg zowaar meer volume dan ONS EERSTE. Eerst verkleinde Daan Perton (nog even snel als dertig jaar geleden) de achterstand. De gelijkmaker hing (letterlijk) in de lucht. Frans v.d. Bor, erg gul met voortreffelijke passes, liet een hoge bal bij de tweede paal neerkomen. Daar stond vleugelverdediger Elias. Hij dacht de zaak te klaren door op z'n keeper terug te koppen. Die stond nog bij de eerste paal. De kopbal plofte bedeesd tegen het net: 2-2. De VETTEN juichend terug, het publiek op de 'banken', de eer was ge red! Opkomen Een veld daarnaast, op diezelfde zonnige zaterdagmiddag, speelde ZAT 1 tegen de Algemene Bank Nederland. Men kwam vlot met 2-0 achter maar nog voor de rust werd de stand vrij eenvoudig gelijkgetrokken. In de tweede helft moest het (spaar) varkentje gewassen worden. Het beestje had geen trek in de zaterdagse tobbe en verliet GOED GENOEG met een 3-2 overwinning. "Je had beter tegen de Slavenburgse Bank kunnen spelen" werd er opgemerkt tegen een van de spelers na afloop. "Waarom?" werd er wrevelig gevraagd. "Had je met 5-0 gewonnen wegens niet opkomen". Voorkeur Een aantal AFC-ers zit bijeen na afloop van een ruim twee uur durende naar ademsnakkende strijd. Wanneer de regel maat opnieuw hervonden is, zegt er een: "Ik moet morgen naar Brussel, een culinair hoogtepunt". Op dat moment ver wijdert er zich iemand, hij haalt naast een nieuw rondje

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2