découpé RONDOM DE BAL BERICHT UIT DENEMARKEN a EDO EN EMMEN LEVERDEN STOF TOT SCHRIJVEN 2 Het initiatief is de gehele tweede helft aan AFC, het mag van Emmen ook al omdat aanvoerder Meijerink na vier mi nuten voor 3-0 heeft gezorgd. De ploeg uit Drente zit op fluweel. Over en weer had men vooraf enige wetenschap niet alleen van de sterkte van eikaars team maar ook individueel. Pim van Dord, Etienne Spee en Eddy Meyer hadden zich eerder in het sportpark De Meerdijk laten zien t.g.v. de interland tegen West Duitsland. Emmen maakte dankbaar gebruik van die kennis, onze centrumspits werd het spelen onmogelijk gemaakt. Hij akteerde meer horizontaal dan vertikaal. Aan de andere kant groeide Ted Venema, ook een oranje-klant, uit tot de beste speler van het veld. Hij bleek ongrijpbaar. Het is de extra klasse van één speler die de balans vaak laat doorslaan. Een bekerdroom vervloog in een sobere uithoek van Neder land, de uitschakeling was terecht. AFC - Zeeburgia: 1-0 Wanneer je de eerste helft van deze wedstrijd (sociaal) hebt doorgebracht in Hilton, Schiphol (brunch) - behaaglijk, een wijntje, een stukje heilbot maar vooral droog - en je komt een paar minuten voor de tweede helft op de De Boe lelaan en je krijgt (met veel moeite) een plaatsje op de twee de rij van de overdekte, kom je gemakkelijk tot vreemde ge dachten. Bij een zuidwesterstorm en enige neerslag van be tekenis (I), zit je niet droog op de rij. Je probeert je te ver schuilen, je stuurt een litanie van verwensingen naar boven maar bovenal scheld je jezelf uit voor stomkop. Opnieuw zie je jezelf het glas heffen, opnieuw gaat dat kippepootje naar je mond maar niets bereikt het inwendige, slechts het uitwendige wordt gekasteid door het hemelgeweld. Je club heeft inmiddels, reeds in de vijfde minuut, de lei ding genomen door een fraai doelpunt van Pim van Dord. Met windkracht acht in de rug moet die voorsprong over eind kunnen blijven. Dat gebeurt, zonder al te veel moeite. Je krijgt nog één uit gespeelde kans (Theo van Seggelen) na dat listige overstap je van Philip maar daar blijft het bij. Opnieuw werden twee punten toegevoegd aan ons totaal, nu negen uit vijf. Een gerieflijk ruggesteuntje voor het ver dere verloop van de kompetitie. Echt Het aantal rusteloze mensen in onze vereniging is niet al te groot. Mensen, die niet stil kunnen blijven zitten/staan bij het volgen van een wed strijd. Gelukkig maar, het geeft zo'n geloop. Onder rus teloos wordt niet verstaan het vaste kontingent dat bij de rust van doel verwisselt. Nee het zijn figuren die de spanning slechts kunnen verdragen door regelmatig van plaats te wisselen. Iemand, die het ge drag van één van hen, notabene een belangrijk funktionaris, een tijdje nauwkeurig heeft bestudeerd kwam tot de volgen de konklusie: het heeft veel weg van de voedertijd bij wilde dieren. Men wacht, al heen en weer lopend, op de stukken vlees die hen toegeworpen zullen worden. Er viel weinig te happen bij de cupwedstrijd in Emmen. Bij die gelegenheid had dat kleine groepje uitbreiding onder gaan door toedoen van een eerste elftalspeler, die niet in de basis was opgenomen: Lloyd Headly. Hij had weliswaar enige moeite met het kort heen en weer drentelen (alle be gin is moeilijk); hij bestreek alle kanten van het sportpark. Op een bepaald moment - alles ging weer verkeerd in het veld - riep hij vertwijfeld uit, de handen hoog boven het hoofd geheven: "Maar dit is toch AFC niet!". Een vriendelijk boertje dat naast hem stond repliceerde di- rekt: "Maar dat staat écht in 't program, meneer". De eerste keer Een historisch moment speelde zich af in de tweede helft van diezelfde wedstrijd. Pim van Dord liet een Emmenaar aan het gras ruiken, scheidsrechter Uilenberg trok geel. Het was de eerste keer in ruim 88 jaar dat ons de kaart werd voorgehouden. "Wat dom toch" fluisterde een van onze supporters, toch onder de indruk van het gebeuren. "Kop op, joh, één keer moet de eerste keer zijn" werd hem opbeurend toegevoegd. Gehard "Doet dat bij jou nou ook pijn?" wordt de vader van Etien ne Spee gevraagd wanneer zijn zoon voor de zoveelste keer krimpend van de pijn over het veld rolt. "Ben je gek, man. Ik heb allang eelt op mijn ziel." Konsekwenties "Een beetje dubbel-op" zei een trouw lezer van de Schakel onlangs tegen de redakteur. "Het eerste wordt nu gecoverd door C. en door 'Découpé' van Gerard Trebert. Heeft dat soms te maken met de stand op de ranglijst?" Hans Mienstra, pupillen- leider, lid van Lotto To to Kommissie en gewaar deerd speler van het twaalf de, is kortelings verhuisd naar Viborg, Denemarken. Hij had er een goede reden toe, hij is er getrouwd met de lieftallige Anny Bos- trupmoen (zie foto). Hij bekent heimwee te hebben naar AFC, een ge voel dat hij deelt met al d'ogenen die door welke omstandigheid dan ook buiten onze grenzen zijn geraakt. Het seizoen is bijna afge lopen in Denemarken, niettemin tracht hij een club te vin den die hem enige voetbaltroost kan schenken gedurende de eerste moeilijke jaren zonder AFC. Privé gaat het hem overigens uitstekend en hij laat de harte lijke groeten overbrengen naar zijn vrienden en bekenden. Zijn adres is: H. Mienstra, Erantisvej 2, sal 2, nr 305, 8800 Viborg, Danmark. In dit overzicht van de verzamelde krantenknipsels gaat het om twee wedstrijden van ons eerste elftal: de competitie-

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2