1895 >7 ^=gr~r< VAN DE REDAKTIE ONS EERSTE Emmen - AFC: 3-0 Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 19 oktober 1983 nr 18 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020 - 45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 50 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Het gaat goed met de Amsterdamse Football Club. Het eer ste fier aan de leiding, twee en drie op een derde plaats, het vierde een goede middenmoter en het vijfde, dit jaar voor het eerste bij de A kommissie, heeft acht uit vier en is uiter aard lijstaanvoerder. De enige dissonant in de afgelopen verslagperiode was de bekernederlaag in Emmen. Datzelfde Emmen kreeg afgelo pen zondag met 5-1 op de broek van Rhoda en staat nu op de voorlaatste plaats. Wanneer je met uitslagen gaat gooche len moet DWV, dat met twee punten onderaan staat in on ze afdeling, het komend bekerduel tegen AJAX met 4-0 winnen. De bal blijft rond, dat maakt ons spel zo aantrekke lijk. Om het volgend jaar weer mee te bekeren moeten we, alvo rens hogere aspiraties te hebben, het periodekampioenschap pakken. Periodekampioenen komen te voorschijn na respek- tievelijk 9, 8 en 8 wedstrijden. We zijn over de helft, het ko mend programma is niet licht. A.s. zondag gaan we naar Heemstede, tegen de Racing Club Haarlem. Vorig jaar pak ten we een punt in onze allereerste wedstrijd. We worden op de hielen gevolgd door onze naamgenoot uit Alkmaar, de 1934-ers. Wie zei er ook weer dat debutanten meestal bij de eerste vijf te vinden zijn? De affichering van de eerste konfrontatie kan wel eens moeilijkheden opleve ren. Een goede gelegenheid om ons langdurig (voetbal) be staan kenbaar te maken! Een oefenwedstrijd tegen hen, vo rig jaar, ook gespeeld onder erbarmelijke weersomstandig heden, eindigde in een gelijkspel: 1-1. De dagen worden korter, het verenigingsleven gaat zich in tensiveren. Een eerste aankondiging werd u gedaan met Schakel nr 16. Dio Hermens roept zijn mensen bijeen om op 4 november het feest van de Zilveren Ploeg te gaan vie ren. Zij, die 25 jaar het roodzwart trouw bleven, kunnen el kaar op die dag naar hartelust sterke verhalen vertellen. (Het zou de redaktie welgevallig zijn wanneer iets hiervan zijn weerslag kon vinden in het clubblad. Na enig zeefwerk, om de geloofwaardigheid te garanderen, zou men zelfs kun nen komen tot net beste sterke verhaal van het jaar. Of zo iets.) De ploeg wordt ieder jaar groter. Een beter bewijs dat AFC geliefd is, is er niet. In welke provincie wordt er het beste gevoetbald? Zeeland, Friesland, Noord-Holland, Overijssel? Iemand uit de Rand stad weet ogenblikkelijk het antwoord. Hij verwijst naar de vele kampioenen die in het verleden uit het westen kwa men. Statistici zullen deze mening kunnen onderschrijven, zeker voor wat betreft het betaalde voetbal. Het is Ajax of Feyenoord, of omgekeerd. Wie het meeste geld heeft, kan het beste elftal opstellen. Dat ligt bij amateurs anders maar ook hier kan je stellen dat er een licht westelijk overwicht is. Meer bevolkt, meer aanbod? Dan word je in de beker kompetitie gekonfronteerd met een club uit de oostelijke hoofdklasse, Emmen. Drie punten uit vier wedstrijden: 1 gewonnen, 1 gelijk en 2 verloren. Zelf heb je zeven punten uit een gelijk aantal wedstrijden vergaard met af en toe (EDO, tweede helft) kampioensvoetbal. Aan de hand van deze gegevens kon elke rechtgeaarde AFC-er lichtelijk opti mistisch naar het oosten des lands vertrekken. Wat gebeurt? Je wordt met een kille 3-0 naar huis gestuurd. Emmen speelde van meet af aan een stevige, direkte partij voetbal. Onze ploeg, de speaker wist te vertellen dat wij uit louter ex-profs bestonden, moest terug. Of wilde terug, ge dachtig een eerder (gelukt) konsept. De kat uit de boom kij ken, wachten tot het beestje vanzelf naar beneden valt. Een riskant konsept, één doelpuntje tegen en je hebt te gaan. Het is bekervoetbal. We hoefden niet lang te wachten. Ted Venema (ex-Groningen) greep in de 22-ste minuut zijn kans. Behendig nam hij van rechts aan, een korte dribbel en Cees Thomas was kansloos: 1-0. Kort voor rust gaat Philip uit den Bogaard grotelijks in de fout, een doorgebroken spe ler wordt in het strafschopgebied neergehaald. Vanaf elf meter wordt de score naar 2-0 getild.

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1