I '•%\a ■MHE- UW—i fiiiHi Fervente supporterts; zij die de bal graag van heel dichtbij in het vijandelijke doel zien gaan, nemen hun (staan) plaat sen in op de dijk onder het scoringsbord. Het speltype blijft hetzelfde: een aanvallend AFC en een CVV dat via de coun ter voortdurend gevaarlijk blijft. Dan komt de gelijkmaker, het kon niet uitblijven. Etienne Spee wordt op de doellijn neergehaald: strafschop. Pim van Dord voltrekt koeltjes het vonnis. CVV raakt op haar beurt gei'rriteerd, men meent in het neergaan van onze spits een fraai stukje toneel gezien te hebben. De strijd wordt harder, een winnend doelpunt hangt in de lucht. Het komt maar niet aan de kant waar het werd verwacht. Bij een keihard ingeschoten vrije trap op de rand van het strafschopgebied, die door Cees Thomas uit stekend wordt gepareerd, blijft iedereen staan. De rebound is een kolfje naar de hand van spits Raaphorst: 2-3. Nog is alles mogelijk, Pim van Dord laat zich regelmatig in de voorhoede zien. Hij is het dan ook die met een uitge kiend balletje Etienne vindt, die met een fraaie kopbal de hogelijk verdiende gelijkmaker scoort. Twintig seconden voor tijd! EDO - AFC: 1-3 De eerste vijfenveertig minuten dienen vergeten te worden. Het slaapverwekkende voetbal, meer in de breedte en terug, deed menigeen op de goed gevulde nieuwe EDO-overdekte aan andere zaken denken. Uit ballorigheid werden er spelle tjes gedaan wie wat en waar kon ontcijferen op de reclame borden aan de overzijde. In de taktiek van vandaag wordt nogal eens gestoeid met de regel "de snelste weg is de kort ste". In de tweede helft trad een ander AFC aan. Een van de ex ponenten van dat AFC was onze centrumspits Etienne Spee. Al in de eerste helft had hij met enkele voortreffelijke akties aangetoond in vorm te zijn. Na een kwartier spelen kon EDO's goalie zijn scoringsdrift alleen beteugelen door hem neer te halen, net binnen het strafschopgebied. Pim kwam naar voren en het was 0-1. Even later kwam dat schitterende tweede doelpunt. Bliksemsnel uitverdedigen, de bal ging van man tot man, deed het leer belanden op het voorhoofd van een aanstormende Etienne, die in één vloeiende beweging de doelman kansloos liet: 0-2. Een doel punt dat zonder meer het predikaat "doelpunt van de maand" had verkregen, in welke Europese sportrubriek dan ook. Men speelde een gewonnen wedstrijd, de combinaties kre gen de vereiste snelheid. ET was opnieuw bijna bij een doel punt, na weer zo'n snelle aanval en Theo van Seggelen's diepe dreun van ver buiten het stafschopgebied werd op een wonderbaarlijke manier gekeerd. Nummer drie viel niet meer tegen te houden. Spee draaide weg van een tegenstander en gaf Eef Heijt een vrij veld. De ze speelde de keeper uit en scoorde moeiteloos: 0-3. Op de tribune gingen de gedachten van (oudere) supporters onwillekeurig uit naar het befaamde Hollandse kwartiertje. De vijftien minuten waarin het Nederlands elftal destijds menig tegenstander deed sneven. Een tempowisseling die de ander naar adem deed happen en waaruit soms twee, drie doelpunten te voorschijn kwamen. Er werd gesuggereerd dat men de eerste helft had gebruikt om EDO in slaap te sussen; na het derde doelpunt gaf een ieder deze man gelijk! Inmiddels dus 7 uit 4 en nog steeds koploper. Komende zondag het bekerduel tegen Emmen. Mogelijk een begin om nog eens extra onder de aandacht te komen van de Nederlandse voetballiefhebber. AFC is bekend van oost naar west, van noord naar zuid, maar toch Spektakulaire resultaten werken als een magneet. Wanneer de eerste hindernis is genomen, behoor je tot de laatste tweeëndertig. Daar zitten (uiteraard) de toppers onder, spekuleren heeft echter geen zin. De wedstrijd dient ge wonnen te worden, uw aandeel hierin is groot. Hoe meer mensen ONS EERSTE daar in dat verre Drentse aanmoe digen, hoe groter het vertrouwen van onze ploeg. Hoe gro ter de kans om door te gaan, hoe groter de mogelijkheid om AFC op ieders lip te krijgen. Het is 185 km rijden, snelle AFC-ers doen dit binnen twee uur. Zij, die ook nog van de natuur willen genieten, een reisgids wordt nog aangewezen, kunnen gebruik maken van de bus. Dit is een duel om de écht KNVB-beker, de winnaar komt uit in de Europa-cup voor bekerwinnaars. Er valt dus niet alleen eer te behalen op nationaal gebied, ook internatio naal. In dat streven is uw hulp onmisbaar. Tot zondag, in Emmen! P.S. Een week later komt Zeeburgia op bezoek. Het wordt een onvervalste Amsterdamse derby tussen twee, op dit mo ment, toonaangevende clubs. Noteer daarom 16 oktober in uw agenda: AFC - Zeeburgia een topduel in de hoofdklasse A. Lotte Nesenberend, die al meer dan een halve eeuw ons doen en laten volgt als AANGETROUWDE in dit clubblad is op 22 september opgenomen in het Tulp Ziekenhuis te Amstelveen. Een bericht, waarvan een ieder die haar kent, opschrikt. Immers, zij straalde de gezondheid zelve uit. Nog kortelings dook de 74-jarige vanaf haar zeilboot het water in om te duiken naar een bril van een be manningslid. Een bloedstolsel in haar hersenen velde haar. In haar toe stand zit inmiddels verbetering. U kunt zich hiervan zelf overtuigen: kamer 102. Zij is niet alleen aangetrouwd met AFC, AFC is dat ook met haar! Een zo'n langdurige mede werking mag niet in één keer verbroken worden. Wij wen sen Lotte van harte algehele beterschap! Op 3 oktober, Leidens ontzet, werd Jaap van Nek 82 jaar. Als te doen gebruikelijk werd op die dag te zijnen huize wit brood en haring geserveerd. In het verleden heeft dit eenzijdig menu wel eens gasten weerhouden aan te zitten. "Dan maar niet", zei Jaap toen, traditiegevoelig als hij is. En wat gebeurde? Men sloeg één keer over om daarna met hernieuwde ijver zijn tafel eer aan te doen. Het verhaal wil, dat het brood niet gesopt behoeft te worden in melk of gelijksoortige vloeistof. Jaap is en blijft volop aktief voor zijn AFC, hij staat er middenin. Wij wensen hem alsnog van harte proficiat met deze verjaardag. Een andere AFC-er, minder in het nieuws maar in ons club leven even onmisbaar als het uitje bij de haring, werd op de 30e september 54. Het bereiken van deze leeftijd werd pas later op de dag kenbaar gemaakt, omdat hij enige moeite heeft met al te veel vertoon. Als je een kleine veertig jaar lid bent ontkom je met aan aanhankelijkheidsbetuigin gen. Op het einde van de dag bleek hij toch verrast door de belangstelling die men aan de dag had gelegd. Bij die gele genheid sprak hij tot zijn vele gasten onder meer over de

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2