e a.f.c.-schakel m. b^qq4a.t. c; A F. C. "SÈÊÊ&ïiï' VAN DE REDAKTIE ONS EERSTE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 21 september 1983 nr 16 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Er schijnt een bijgelovig iemand in AFC rond te lopen. De bewuste persoon kon, ongeveer een week voor de kompe titie, in een tweedehands winkeltje in een dorp ten zuiden van de hoofdstad, een beeld op de kop tikken. Een houten beeld, ca 50 cm hoog, voorstellende twee met de rug tegen elkaar aanzittende vrouwen. De een zwart, de ander in lich te kleuren. De lichte houdt de ogen open, de zwarte geslo ten. Gemakkelijk komt men op de veronderstelling dat bei den symbool zijn voor leven en dood. Volgens de gelukkige eigenaar, die direkt de waarde onderkende (f 7,50) komt het beeld uit Zuid-Amerika en heeft magische krachten (Voodo). Voordat hij naar AFC - Wilhelmus ging kijken streek hij de lichte vrouw twee keer over het hoofd en de ander, bij wijze van troost, één keer. U kent de uitslag. Afgelopen zondag, in aanwezigheid van drie andere AFC- ers (zo waarlijk helpe mij God almachtig), voelde de lichte vrouw drie keer een liefkozende hand over haar houten bol gaan. There are more things between heaven and earth Er wordt thans gesuggereerd dat het beeld een plaats moet krijgen in onze prijzenkast. We hebben in ieder geval een uitstekende start in een kom petitie die nu al besprongen wordt door ons zeeklimaat. Slechts vier ploegen speelden twee wedstrijden, zes kwamen tot één en vier behoefden zich niet te verkleden. Konklusies aangaande krachtsverhoudingen kunnen derhalve niet ge trokken worden. ONS EERSTE pakte de volle buit op een manier die velen reeds optimistisch maakt voor de toekomst. Dat kan geen kwaad, toch is enige voorzichtigheid geboden. Er staan na melijk nog vierentwintig wedstrijden op het programma. Een hele ruk! In dit seizoen komt de rubriek ONS EERSTE opnieuw tot leven. De wedstrijdverslaggeving van onze hoofdmacht heeft even gestokt (2 jaar); wellicht dat de wedergeboorte u deugd doet. Om een Schakel leesbaar te houden is overigens meer nodig. Daarom wordt een beroep gedaan op ALLE aanvoerders om verslag uit te brengen van hun wedstrijd, ledereen wil weten, van het jongste tot het oudste elftal, wat er gepresteerd is. Dan krijg je de band, die doet binden. Dan wordt uw clubblad de schakel naar oude vrinden. Daar sta je dan, weliswaar een 'tikkeltje' vertekend, met 4 uit 2 bovenaan de ranglijst. We moeten terug naar 1976 om zo'n opening terug te vinden. De wedstrijd tegen Wilhelmus, waarbij iedereen op een vol sportpark had gehoopt, werd gezien ons wisselvallig kli maat, een deceptie van de eerste orde. Een paar honderd mensen zochten op de bovenste rijen van de overdekte be schutting tegen de striemende regen. Voetballen onder deze omstandigheden is niet leuk. We kwamen achter, ook dat nog. Theo van Seggelen zorgde voor de rust met een magni fiek schot voor de gelijkmaker maar op de winnende tref fer moest lang gewacht worden. Het werd, wie anders, Etienne Spee, die een paar minuten voor tijd de bal achter de uitstekende doelman v.d. Holst wist te krijgen. AFC presenteerde zich als een homogeen team, de konstan te pressie moest resultaat geven. De nieuwe spelers Edwin Ludwig, Rob Ouderland, Theo van Seggelen en Eef Heijt en wat later Willem Lenglet had den zonder uitzondering een prima debuut. "Dit elftal eindigt hoger dan verleden jaar", merkte een trouwe en deskundige supporter op na afloop. De week daarop kreeg deze prognose in Sloten een rugge- steuntje. In een overigens matige partij werd Blauw Wit met koele cijfers afgetroefd: 0-3. De doelpunten vergoedden echter veel. Drie 'beauty's' kwamen achtereenvolgens van Philip uit den Bogaard (een kopbal uit het boekje), Etienne Spee, na schitterend aangeven van Rob Ouderland en last but nog least Lloyd Headly, die ineens inkogelde na prach tig voorbereidend werk van Eef Heijt.

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1