1. in clubverband onder leiding; 2. individueel rechtstreeks zonder onder breking via de kortste weg. In geval van schade met betrekking tot vorenbedoeld individueel reizen zal de maatschappij de uitkering afhankelijk stel len van het door de begunstigde te leveren bewijs, dat het betreffende ongeval krach tens de polis als aanspraak op uitkering gevend is te beschouwen. 2. de verzekerde bedragen per persoon zijn als volgt vast gesteld; A. overlijden: f. 3.000,-voor ongehuwden; f. 15.000,- voor gehuwden en ongehuwden, kost winner in de zin der wet; B. blijvende invaliditeit, ten hoogste; f. 50.000- C. tijdelijke arbeidsongeschiktheid, anders dan voet balongeschiktheid, ten hoogste f. 70,- per week; D. geneeskundige kosten, ten hoogste f. 500,— per ongeval; Rechten krachtens de rubrieken C. en D. zijn niet voor overdracht aan derden vatbaar. 3. met betrekking tot het sub 2C. vermelde verzekerde bedrag is bedoeld een aanvullende dekking, zodat uit sluitend uitkering zal worden gedaan van de door de ge troffene werkelijk gederfde inkomsten tot een maxi mum van f 70,- per week, met dien verstande, dat voor elke dag, dat verzekerde's tijdelijke arbeidsongeschikt heid duurt, de uitkering volgens C. zal worden be rekend respectievelijk; bij een vijfdaagse werkweek naar ten hoogste 1/5 deel en bij een zesdaagse werkweek naar ten hoogste 1/6 deel van vorenbedoelde wekelijkse uitkering. Vorenbedoelde uitkering zal ten aanzien van hen, die onder de werkingssfeer van de Ziektewet vallen, worden berekend naar hetzelfde dagloon als waarvan de uitvoeringsorganen van de Ziektewet uitgaan, zodat de uitkering voor tijdelijke arbeidsongeschiktheid krach tens deze polis ten hoogste zal bedragen het verschil tussen bedoeld dagloon en de uitkering ingevolge de Ziektewet, A.A.W W A O., CAO., of andere regeling. De hiervóór omschreven regeling zal ten aanzien van hen die als "zelfstandige" uitsluitend een uitkering krachtens de A.A.W. ontvangen, eveneens worden toe gepast. Bij de vaststelling van de uitkering wordt uiteraard reke ning gehouden met de gebruikelijke inhoudingen voor loonbelasting en premies sociale verzekeringen. Geen uitkering zal worden verleend, indien aanspraak bestaat, resp. aanspraak zou bestaan, ware deze ver zekering er niet, uit hoofde van C.A.O., Reglement of andere regeling op volledige doorbetaling van het loon. De maximale uitkeringsduur is ten hoogste J30 dagen na het ongeval. Voor ingevolge de Ziektewet in acht genomen wacht- dagen, waarop uit andere hoofde geen aanspraak be staat, bedraagt de uitkering bij een vijfdaagse werkweek, ten hoogste f 35,- per wachtdag. De maximale uit kering van f 70,— per week blijft onverminderd ge handhaafd. Overwerkgeld, toeslagen, prestatieionen, 'zwarte lonen', gratificaties, tantièmes e.d. zullen met betrekking tot deze verzekering buiten beschouwing worden gelaten. Ten aanzien van gehuwde vrouwen, die geen beroep uit oefenen, geldt het sub 2C. vermelde verzekerde be drag uitsluitend voor dekking van de kosten verbonden aan het in dienst nemen van huishoudelijke- en/of ver pleeghulp ter zake van een ongeval in de zin der polis, met dien verstande, dat voor elke dag, tbs verzekerde's tijdelijke arbeidsongeschiktheid duurt de uitkering vol gens C. zal worden berekend naar ten hoogste 1/7 deel van vorenbedoelde wekelijkse uitkering tot een tijdvak van ten hoogste 365 dagen. Om aanspraak op vergoeding van deze kosten te kun nen maken, is de begunstigde verplicht de op deze kos ten betrekking hebbende rekeningen over te leggen. 4. Met betrekking tot het sub 2D vermelde verzekerde bedrag zal: a. uitsluitend ten aanzien van de kosten van tandheel kundige behandeling, voor zover deze kosten het maximum van f 500,— overschrijden, een aanvullen de vergoeding van ten hoogste f 250,- worden ver leend. Indien de tandheelkundige kosten beneden het maximum van f 500,- blijven, zal uiteraard nim mer meer dan f 500,- worden uitgekeerd voor de geneeskundige en/of tandheelkundige kosten te zamen. b. geen vergoeding plaatsvinden, indien en voor zover er aanspraak bestaat, respectievelijk aanspraak zou bestaan, ware deze verzekering er niet, krachtens de Ziekenfondswet of andere verzekering, voorziening of regeling; de elders lopende dekking tot vergoe ding van bedoelde kosten zal ongeacht het tijdstip waarop zij werd aangegaan met betrekking tot deze verzekering altijd als oudste verzekering worden aangemerkt. Onder geneeskundige kosten worden uitsluitend ver staan: artsenhonoraria, kosten van door een arts voor geschreven behandelingen, ziekenhuisverpleging, kosten van genees- en verbandmiddelen, aanschaffingskosten van door het ongeval noodzakelijk geworden prothesen, alsmede de medisch noodzakelijke kosten van vervoer naar een dokter of ziekenhuis per ambulance of zieken- taxi. De kosten, welke gemaakt worden per openbaar vervoer of eigen vervoer worden niet vergoed, evenmin de kosten gemaakt na de 730ste dag na het ongeval. Schade aan bestaande prothesen of hulpmiddelen, zoals kunstgebitten, brillen e.d. wordt niet vergoed. 5. Contractspelers, jeugdcontractanten en personen, die een betaalde functie in het amateur- of betaalde voetbal hebben, zijn tijdens hun activiteiten als zodanig niet in deze verzekering begrepen. 6. Nadat sedert de dag van het ongeval drie volle jaren zijn verstreken, kan daaraan geen aanspraak op enigerlei uit kering meer worden ontleend, tenzij die termijn in overleg tussen partijen uitdrukkelijk mocht zijn ver lengd. Getracht is met deze korte inhoud U een inzicht te 10

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 12