V WBBÊmmm BPfflfWITIIi Mil lil i lllffll hu» sa OTP T5=J| EEN GOED SEIZOEN! De Amsterdamse Tennis Club (ATC), op gericht 2 december 1970 vierde op 4 ju ni, twee dagen te laat, haar 12 1/2-jarig bestaan. Haar moeder, die eerder twee kinderen baarde, t.w. de ACC (cricket) en de ABC (honkbal) heeft zich verbaasd over haar groei. Tennis is inmiddels de tweede sport in Nederland, insiders beweren dat men binnen niet al te lange tijd de toppositie zal overnemen. Het is geen wonder dat het ledental van de jubilerende ver eniging reeds een veelvoud bedraagt van de eerder genoem de clubs. Dat de accommodatie al jarenlang te klein is en dat er elk jaar weer een ledenstop moet worden afgekondigd. Wanneer men getuige was van de open Franse kampioen schappen, zondag j.l., krijgt men begrip voor de populari teit van deze sport. Het is een spektakel van de eerste or de, waarbij je van slag tot slag meeleeft. De ATC werd opgericht, net als beide andere verenigingen, als alternatief voor voetballers. Om zomers wat te doen te hebben, om bezig te blijven. In de achter ons liggende perio de werd het ene kampioenschap na het andere behaald, de club groeide in de breedte. De steeds toenemende kwaliteit moest zich wel manifesteren, dat valt niet tegen te gaan. Nochtans blijven de doelstellingen hetzelfde: een club voor voetballers, die zomers wensen te sporten. Het koperen feest is inmiddels op grootse wijzen gevierd. Ook daarin heeft men de laatste jaren een reputatie verwor ven. AFC is oprecht trots op haar kind en feliciteert haar bij deze van harte met haar jubileum! '82/'83 ligt achter ons. Een seizoen waaraan de elftalcom missie A met gemengde gevoelens is begonnen. Het degrada tiespook dat ons eerste elftal de laatste jaren steeds dicht op de hielen zat, moesten wij kwijt. Wanneer wij terugkijken kan niet anders gesteld worden dat we daarin zijn geslaagd. De elftallen 1 t/m 4 passeren in vogelvlucht de revue: Het eerste Onder leiding van aanvoerder Pim van Dord manifesteerde zich dit elftal met goed en aanvallend voetbal, waar 'vriend en vijand' van hebben genoten. Wij hebben geregeld de pers gehaald met grote koppen, waarin 'ONS EERSTE' werd ge roemd. AFC was dit jaar vele malen op positieve wijze in het nieuws, ook mede doordat wij spelers gingen leveren aan het Nederlands- en Olympisch team. Pim van Dord, Ed dy Meijer, Etienne Spee en Cees Thomas werden uitverko ren om voor ons land te spelen. Zij hebben AFC op een voorbeeldige wijze vertegenwoordigd zowel in als buiten het veld. De ploeg was een goede eenheid, er werd hard getraind, vaak nog op verzoek van de spelers op zaterdagmorgen. We zijn geëindigd op een gedeelde vierde plaats. Een paar doelpunten meer en we hadden deelgenomen aan de wed strijd om de 'grote' KNVB-beker. Die kansen waren er wel, legio, maar het benutten hiervan is een tweede. Het hoort erbij, het is voetbal. Dit alles hadden we niet kunnen bereiken zonder coach Do- by Peters. Zijn inzet en doorzettingsvermogen waren mede bepalend voor het succes van het elftal. Doby, bedankt voor de vele extra uren die jij aan de spelers hebt besteed! Dan de man, die voor een paar maanden kwam, maar het gehele seizoen bleef: Rob Duis. Rob heeft op zijn eigen wijze een stempel op de ploeg gedrukt. Met zijn inzicht en voetbal mentaliteit is hij een grote steun voor Doby en de jongens geweest. Rob gaat zich terugtrekken uit het begeleidingsbe- leid. We zijn er echter van overtuigd dat wij hem in de na bije toekomst op een andere post in onze AFC zullen tegen komen. Rob, bedankt! Opmerkelijk is dat er weinig blessures zijn voorgekomen in de achter ons liggende periode. Die er wel waren, bleken vrij hardnekkig. Ze werden behandeld door Ko Grosze Nipper, onze snelle verzorger. (Pas op voor de zeepslag, Ko!) Ko is in de loop der jaren vertrouwensman geworden van de spelers. Het is niet alleen de kennis die hij aandraagt, ook de benadering in het persoonlijke vlak hebben hem onmis baar gemaakt. Ko, bedankt! Voor het eerst hadden we dit jaar een medische staf. Bas Rachman, tot voor een jaar geleden nog zelf deel uitmakend van ons eerste elftal, werd clubarts. Hij werd bijgestaan door Wim Crouwel. Ook jullie beiden bedankt voor de waardevolle assistentie. Mensen komen en mensen gaan. Philip uit den Boogaard vertrekt naar Blauw Wit het gaat je goed, Philip en Henk Bijlsma zoekt zijn voetbalplezier, na vele jaren het roodzwart gedragen te hebben, het komend seizoen bij NFC. Henk was een deel geworden van AFC. Wij betreuren het ten zeerste dat hij ons gaat verlaten. We koesterden de stille hoop dat hij zich mettertijd verdienstelijk zou maken in een elftal- of jeugdcommissie. Het mocht niet zo zijn. Henk, wij wensen jou het allerbeste. We hebben in de jaren dat jij AFC-er was van je spel genoten. Meer dan 100 doel punten heb je gemaakt! Bedankt, en het gaat je goed! Het tweede Dit elftal heeft een prachtig seizoen achter de rug, en het leek erop dat men, onder de bezielende leiding van Karei Baarschers, opzittend kampioen zou worden. Twee neder lagen op rij verkleinden echter de kans en uiteindelijk werd het kampioenschap net gemist. Toch een mooi seizoen. Inzet en trainingsopkomst waren geweldig! Mannen, ga zo door. leder seizoen is weer anders. Noodzakelijk wordt het dat ons tweede een vaste grensrech ter krijgt. In zo'n grote vereniging moet er toch iemand te vinden zijn, die zich hiervoor beschikbaar stelt. Kom grens rechters meldt u zich bij ons en wij garanderen u een heer lijk sportief '83/'84. Het derde Dit team kende een moeilijk seizoen. Het startte zeer goed maar daarna kwam een terugslag, waarvan men de verdere competitie last heeft gehad. Roy van Dijk werd leider en het verdient onze bewondering hoe hij zich sterk heeft ge maakt om dit elftal door die moeilijke periode heen te lood sen. Vooral door zijn toedoen heeft het derde zich tijdig van degradatie kunnen vrijwaren. Roy, het was niet gemakkelijk. Het is toch gelukt, proficiat! Jij gaat als leider weg, je hebt het al druk genoeg met het za terdagvoetbal. We zijn er echter van overtuigd dat wij nooit vergeefs een beroep op je zullen doen wanneer dit noodza kelijk is. Roy en het derde, ook jullie bedankt! Het vierde Dit elftal had een regelmatig seizoen en wist tijdig een plaats op de ranglijst te veroveren, waardoor men niet onder druk behoefde te spelen. Peter van der Heydt, jij hebt van jouw jongens een hecht vriendenteam gemaakt. Men speelt graag onder je leiding, een beter compliment kan je niet 2

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2