BAR TALK Voor de laatste keer seizoen '82/'83: VAN HET ACHTSTE Hans Slaap, rustige man van het veld en vaak onpasseerbaar, vooral bij kleine partijtjes op de training. Ron Doesburg, heeft volgens mij af en toe les van Fred Ber- rier, maar scoorde mooie goals dit seizoen. Kees Gehring, nog niets veranderd in spel en in gedrag, zijn voorzetten zijn nog steeds moeilijk te taxeren (eerste paal?, tweede paal?), maar brengt ook voor een groot deel sfeer in de groep. John Burke, absolute topscorer, er kwamen de laatste tijd meer scouts kijken op zaterdag dan op zondag. Ton Disselkoen, is er altijd op belangrijke momenten (vraag het eens aan hem zelf), heeft alleen dit jaar een iets te lange winterstop gehad. Jan Otsen, af en toe geblesseerd, misschien niet de beste kansenbenutter maar wel de beste fotograaf die we heb ben. Verder hebben nog bijgedragen Tim Timmerman (kon geen tijd meer vrijmaken?), André Wijnand (voor het eerst sinds 3 jaar klachtenvrij gekeept en foutloos) en mijn persoontje. Tot volgend seizoen. Bas Rachman P.S. Hans Slaap heeft in een van de kleedkamers een kram metje gevonden. De eigenaar kan het via hem terugkrijgen. de mededeling, dat ik de introduktie van Coca Cola tijdens een AROL-toernooi nog had meegemaakt. Dat lukte niet. Want ten eerste mislukte die introduktie (iedereen keerde zijn gekregen flesje subiet om), maar hij was toen al lang aan de jenever, zei hij. Adverteerder? Vroeger, meneer, waren het mooie tijden. Op zondag om zo'n uur of vijf. AFC gewonnen, Ajax gewonnen, Amster dam gewonnen etc. En dan naar huis. Eten, Sport in Beeld en des avonds luitenant Columbo. Geweldige zondagen toch. En nu. Men zit tot een uur of half zeven gezellig bij elkaar op het clubhuis en dan verdwijnen de meesten. "Dat rot tige Studio Sport ook". Maar wat blijkt nu. Er is wel dege lijk wat aan die gezelligheid te doen. Want de meute ver dwijnt niet naar de buis, maar naar de Chinees en dan voor al naar David op het Stadionplein. Ik heb het zelf eens een keer gekontroleerd en verdomd als het niet waar is, bij tientallen zitten ze daar. De clubhuisgenoten. Hint aan de Landheren en aan onze advertentie-acquisiteur. Jan Tjalling Gronings Wij, ik bedoel o.a. Pim Adriaansz en ik, zijn de laatste tijd niet meer in de gelegenheid geweest om onze kennis van het Gronings bij te houden. Dokter Wout Posthuma trof fen we sinds lang niet meer aan de bar. Wel treedt hij nog steeds op als ringarts bij boks wedstrijden. Iets voor het Book of Guinness. Wout is ver over de zeventig. Toch benieuwd hem weer eens te ontmoeten. 320 Vooropgesteld zij, dat we het van de jongeren onder ons moeten hebben. De standen op de diverse ranglijsten bepa len de plaats van onze AFC in de voetbalwereld nu eenmaal. Maar toch is het hartverwarmend te zien, dat vele ouderen de affaire blijven steunen. Kom eens op een donderdagmid dag naar ons clubhuis. Eén der tafels wordt bezet door vier klaverjassers, die tezamen 320 jaar zijn. Daar zitten Jo Jo- chems, Kees de Smit, Arie Waayer en Henk Kappelhoff ge zamenlijk goed te zijn voor die 320. De tweede klaverjas tafel, waaraan o.a. Dick Bessem en Tonny v.d. Valk gezeten zijn, halen dat lang niet. Hun totaal zal netaan 300 bedra gen, vrees ik. ABC In mei 1984 zullen onze honk- en softballende medestrij ders hun vijftigjarig bestaan vieren. Ondanks de benarde tijden zullen er tal van evenementen plaatsvinden in die maand. Toernooien, feesten, uitgave van een Jubileumboek, ach wat gebeurt er niet. In de loop van het komende jaar zullen u en ik nog veel van ze horen. Hoe lang? "Hoe lang ben jij nou eigenlijk lid van AFC", vroeg de man aan de bar. "Dik veertig jaar", antwoordde ik. Verrek, ik dacht dat je al veel langer lid was, zei hij. Nou nog daargelaten, dat ik dat geen compliment voor mijn kennelijk oude kop vond, dacht ik toch, dat het een respek- tabel aantal jaren betrof. Ik dacht hem dood te slaan met Kon ik u de laatste keer vertellen, dat wij naar de 100 doel punten zouden streven, deze keer bericht ik u, dat wij het niet gehaald hebben. In twee wedstrijden moesten wij nog 9 goals fabrieken, doch de eerste wedstrijd tegen Eendracht '82 reeds bleek, dat door het behalen van kampioenschap de motivatie grotendeels verdwenen was. Een ieder kreeg toestemming om op zijn favoriete plaats te spelen en in de eerste helft bleek dat minstens 7 a 8 doelrijpe kansen op te leveren, doch te lakoniek handelen bracht toch steeds weer de bal in handen van de Eendracht-keeper. Alleen Philip ter Woort zag kans om met een kopbal "in tweeën" de bal in het doel te krijgen, doch vlak voor rust kwam bij een uitval toch de gelijkmaker. In de tweede helft zakte het geheel naar een bedenkelijk minimum en toen 10 minuten voor tijd de tegenpartij opnieuw een doelpunt scoorde was dat beslissend voor de partij. Het bracht ons totaal op 92 voor en 33 tegen en vervolgens moest tegen Pancratius de laatste competitie-wedstrijd gespeeld worden. Door een foutje van mijzelf verschenen wij met maar 10 man in het veld en daar een beroep op de A3 en A4 junio ren, die eerder daar gespeeld hadden, tevergeefs was ("in mijn jeugd, sprak vader, waren we altijd bereid om in een ander elftal in te vallen, zeker als junioor bij de senioren, maar dat is tegenwoordig kennelijk anders moesten we tegen onze rivaal van het seizoen een soort prestige-strijd uitvechten. Doch zie, ongedachte krachten werden wakker in het team en ondanks een 1-0 achterstand in het begin zagen we kans deze in een 3-1 voorsprong om te zetten. Vlak na de rust maakten we er zelfs 4-1 van en wat tegen stribbelen van Pancratius zorgde voor een 4-2 einduitslag waarmee ons totaal nu op 95 goals voor en 35 tegen kwam. En wie maakte nu die goals, zult u vragen. Welnu, dat was deze keer de vader van onze topscorer. Bij een 1-0 achter stand kreeg ik de bal in een kansrijke positie en schoot nog al gehaast over. "Je kunt wel zien van wie Roald het missen heeft", sprak toen een medespeler, maar 4 goals verder kon ik zeggen, dat het ook duidelijk was van wie hij het raken geleerd had We hadden alles bij elkaar dus een prima competitie en het enige, dat ons rest is de voor ons vereren de oefenwedstrijd tegen de Pinkstertoernooiselectie op don-

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 4