Trouw JUBILEUM Licht In deze rubriek die, het vignet laat het reeds zien, uitslui tend bedoeld is om voetbalwederwaardigheden te vermel den, sluipen de laatste tijd ook andere sporten binnen. De redaktie verzet zich hier niet tegen: het blijft immers bewe gen. Het tweede zaterdagtennisteam speelde, hoe is het moge lijk, op zaterdag de 16e de eerste kompetitiewedstrijd te gen Noorderlicht. De stand was 2-2, de dubbels zouden de einduitslag bepalen. Op het centre-court werd ATC verte genwoordigd door Tim Timmerman en Henk Steinvoorte. De eerste set ging verloren, de tweede werd op tie-break ge wonnen. De derde moest de beslissing brengen. Op dat mo ment wisselde Henk Steinvoorte van racket, tot zover had hij met twee gebroken snaren gespeeld. Zijn befaamde top- spinslag kreeg, mede ook door langdurige onthouding (ziek bed), vaak niet vermoede richtingen. Noorderlicht merkte al gauw de verandering. Veelvuldig werd men gepasseerd door de strepen van Tim en de fameu ze effektballen van Henk. Al halverwege daagde het licht voor onze kombinatie; het werd uiteindelijk 6-4 en een ge wonnen partij. Blauw Wit telde onder haar supportersschare twee zeer fer vente aanhangers, die luidkeels het spel bekommentarieer- den, vaak tot ongenoegen van de omzittenden. Eén op de onoverdekte, één op de overdekte. Beiden waren aan weers kanten duidelijk verstaanbaar. De onoverdekte, de zontribune, ging het verst in het verbale geweld. Hij bleef maar roepen om Marie, z'n echtgenote, die kennelijk niet geheel en al gezond was. Zijn club moest presteren terwille van haar gezondheid Nadat Blauw Wit's nummer 3 de strafschop had verzilverd, het was de gelijkmaker, werd de goalgetter bijna huilend toegeroepen: "Bedankt, Martin, je deed het voor Marie. Voor haar gezond heid". Dit ging Henk Kappelhoff iets te ver, hij reageerde narrig: "Je mag wel eens aan je eigen gezondheid denken". "Mijn vrouw is belangrijker", jubelde de trouwe echtge noot. Verademing Het schijnt een traditie te zijn dat in Weesp en omstreken AFC stevig moet worden aangepakt. Je moet die luitjes even laten zien wie je bent, etc. Dertig jaar geleden gingen we al bevend die richting uit. Afgelopen zaterdag kwam het eerste zaterdagteam op visite bij ADE. Dat men er geen half werk van wenste te maken bewees de thuisclub, die al drie kwartier van tevoren met de warming-up bezig was. De bijl ging er vanaf het begin in, AFC liet het geweld over zich heen gaan en bleef voetballen. Vaak oogstrelend, de score liep geleidelijk uit naar 0-4. Drie ervan kwamen van de voet van Ton Disselkoen (vooral de laatste was een beauty), die de schotvaardigheid van zijn vader in herinnering riep. De botte bijl, die vandaag de dag steeds vaker wordt gehan teerd, werd bestreden met weldoordacht voetbal. Een ver ademing! Dankbaar In Twente is, volgens de Volkskrant, een onderzoek gedaan naar de animo die bestaat bij de jeugd om te gaan voet ballen. Enkele cijfers worden aangedragen. Het aantal voet ballende jongens in de leeftijd van 10 tot 13 jaar bedraagt thans 53 procent. In de leeftijdsgroep van 13 tot 15 daalt dit percentage tot 40, terwijl in de groep van 16 tot 18 nog slechts 30 procent in georganiseerd verband tegen de bal trapt. De vruchtbare jaren van de KNVB lijken voorgoed voor bij, aldus het bericht. Wij doen dan ook een dringend be roep op de AFC-ouders hun kindertal te inventariseren om daarna de mogelijkheid te overwegen tot uitbreiding over te gaan. Onze penningmeester zal u dankbaar zijn. Een verwonderlijk kleine delegatie. Jaap van Nek en Otto van Rijn, vertegenwoordigde AFC bij de receptie van het 100-jarig bestaan van de L.A.C. FRISIAte Leeuwarden. J.l. zaterdag was het een drukte van belang in de Harmonie. Onder de Frisianen bevonden zich Lammert Steinvoorte (83), oom va t onze Henk en Jan Brada (77), die in het verle den ook nog voor de Amsterdamse Football Club zijn uitge komen. Ook aanwezig Hans Wiegel, beschermheer van de vereniging en us Abe, onze legendarische Abe Lenstra. Het schijnt een goed jubileumjaar te zijn, 1983. In septem ber zal het grote HVV uit Den Haag haar 100-jarig bestaan vieren, en niet veel later doet DFC uit Dordrecht dit na. Eerder gingen hen voor UD uit Deventer (1975), KHFC (1979) en Hercules en Robur et Velocitas (1982). Wij moeten nog elf jaar wachten, tijd genoeg om dit gebeu ren op een verantwoorde wijze voor te bereiden. Afgelopen zaterdag werd het eerste zaterdag-elftal na lange tijd weer eens kampioen in zijn afdeling. Hoewel de ver wachtingen aan het begin van het seizoen hoog gespannen waren, mede door de komst van enkele geroutineerde (nou ja, what's in a name) zondag spelers, hebben wij ook dit jaar aan de AFC-traditie meegewerkt, door belangrijke beslissingen te bewaren voor de laatste wedstrijd. Ook de bekende eindsprint ontbrak dit jaar niet. Met vier overwin ningen op rij (6-0, 6-3, 6-1 en 4-0) werd toch nog duide lijk orde op zaken gesteld. Daarvoor werd een nogal wissel vallig seizoen doorgemaakt met evenveel hoogte- als diep tepunten, evenveel hoogstandjes als blunders en evenveel positieve (hoor ik dat goed?) als negatieve kritiek. Echter, door de zaterdag-commissie (de heren Van Dijk jr. en Wijnand) werden alle problemen soepel opgelost. Een speciaal woord van dank wil ik, namens alle spelers richten tot onze leider, Gé van Dijk, die gelukkig weer op het oude nest terugkeerde en ons op de hem welbekende wijze heeft gecoacht. Gé, hartelijk dank en we hopen je vol gend seizoen weer als coach te mogen begroeten. Tot slot wil ik iedereen die aan het behaalde succes heeft meegewerkt nog even voor het voetlicht halen. Kees Boyenk, onze keeper, speelde zoals we het al jaren van hem gewend zijn; ijzersterke wedstrijden en af en toe een klein foutje. Rob Kikkert, een van de meest regelmatige spelers met vooral aan het eind een duidelijk stijgende lijn (vraag maar aan Kikkert sr.). Frans v.d. Bor, de oudste maar ook een van de fitste spelers, ik zag hem vaak meer vóór dan achter mij spelen. Don Quint, bikkelharde, maar soms iets te onstuimige ver dediger. Jan Sandberg, toont altijd inzet en karakter en is overal in zetbaar. Edwin Geluk, speelde als vanouds, fel op de bal en de tegen stander (en soms op zijn medespelers). Fred Berrier, bekend om zijn vlammende schoten en het in praktijk brengen van de "kap-"-lessen van Wiel Coerver. Rein Akkerman, de architect die, indien gemotiveerd, moei lijk af te stoppen is. 3

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 3