RONDOM DE BAL BIJGELOOF gescoord in blessuretijd. Een tijd die praktisch voor de volle 100 procent werd veroorzaakt door onze tegenstander. Jammer! Een week eerder werd het 2-0 tegen het "tweede" van Elinkwijk. Hoe het mogelijk is dat een (mede) koploper van de hoofdklasse met precies elf man op de De Boelelaan ver schijnt, inklusief vijf invallers, mag een raadsel heten. Al met al blijven we "runner-up", slechts één puntje scheidt ons van de bovenste plaats. We moeten een behoorlijke tijd terug in de geschiedenis om eenzelfde positie tegen te komen. Zeventien van de zesentwintig wedstrijden zijn gespeeld, nog negen te gaan. Als te doen gebruikelijk is het onderlinge krachtsverschil miniem. Nummer twee DHC wordt zelfs thuis geklopt door nummer laatst RVC. Het cliché "Onder schat je tegenstander nooit" zou van toepassing zijn, ware het niet dat het spel van ONS EERSTE dit overbodig maakt. Het élan waarmee nu gespeeld wordt waarborgt een hoge klassering. Hoe een bekend TV-kommentator meeleeft met de verrich tingen van onze hoofdmacht, kunt u lezen in het artikel "Bijgeloof" Afgelopen zondag scheelde het een haar of hij was er voor goed van verlost! Hobby Zomaar op een zonnige zater dagmiddag kom je in gesprek met de man, die veel heeft ge daan aan de overgang van de Wandelweg naar de De Boele laan: Gerard van Nigtevegt. Het is al zolang geleden, al meer dan twintig jaar. Buiten spelen de veteranen tegen Kampong, een veld verder zat. 3. Tussen die vierenveertig spelers een paar supporters. Ze ge nieten niet alleen van het spel, dat ook op lager niveau altijd spektakulair blijft, maar ook van de zon die voor het eerst dit jaar echt warmte geeft. "Ga je morgen mee naar Zeebur- gia, Gerard?" wordt er gevraagd. "Ik weet het niet, ik rijd geen auto meer", zegt de 76-jarige. "Ik moet lopen, dat is meer dan anderhalf uur. Ik moet er nog even over naden ken. Ik heb jou trouwens een hele tijd niet gezien, waar was je?" "Familie-omstandigheden, Gerard. De jongste was jarig en er was krokusvakantie, dan mis je een paar zondagen". "Kan dat wel tegenover de vereniging?" "De club is een hobby, Gerard. Niets meer en niets minder". "Zo is dat, jongen. Een waar woord: een hobby". Ojé Henk van der Bergh, jarenlang centrumspits van ons eerste, onze Van Kooten van de zestiger jaren, deed bij datzelfde veteranenelftal een stapje terug. Hij speelt nu als middenvel der. Zijn eerste trap in de wedstrijd werd een huppelballetje van een paar meter. Hij begeleidde dat zelf met een "ojé". Later liet hij zien dat de kwaliteit nog volop aanwezig is. Vanuit het middenveld distribueerde hij de ene lange pass na aan de andere, zijn voorwaartsen hadden het er druk mee. Kampong won de wedstrijd, geheel tegen de verhou ding in, met 2-0. De veteranen speelden een prima wed strijd. Voor de paar mensen aan de lijn was het een plezier om naar te kijken. Gok Een veld verderop wordt zat. 3 zomaar naar een 4-0 achter stand gespeeld door de nummer laatst van de afdeling: P en R. Dit werd een tikkeltje te gortig; halverwege de twee de helft wordt een alles of niets offensief begonnen. Binnen vijf minuten is 2-4, de reds zien het gelijke spel reeds han gen. Het wordt een éénrichtingsverkeer, doelman Snelleman (jaja, de zoon van quizmaster Jan) begeeft zich zelfs tot even voor de middellijn om een bal terug te koppen op zijn voorhoede. Er doen zich levensgrote kansen voor, het ver schil blijft echter bestaan. Na afloop wordt papa Snelleman toegevoegd: "Laat hem de volgende keer maar verder uitlopen, je kan nooit weten". Tijd Wanneer Peter McNamara op zondag de dertiende de be slissende cross slaat tegen Ivan Lendl in de open Belgische kampioenschappen, kom je van je stoel. Waarom? Omdat de hegenomie van mr. Robot eigenlijk wordt doorbroken. Eerder, waarschijnlijk een jaar, bewon der je de koelbloedigheid van de Tsjech, die de top van de wereld omverkegelde. Nog niet eens een jaar later juich je zijn overwinnaar toe. De sterkste wordt eens overwonnen (zie Borg), het is slechts een kwestie van tijd. Het overkwam mij onlangs weer. Ik had diep in het zuiden een wedstrijd verslagen voor Studio Sport. In de auto, zo rond vijf uur, zet ik altijd de radio aan om naar het pro gramma "Langs de lijn" te luisteren. Ik onderbrak de woor denstroom van Truus, die mij op lokaties buiten een straal van 150 km vaak vergezelt, en die mij aan het vertellen was hoe bijzonder gastvrij dat Fortuna-bestuur toch weer was geweest. Dat ze heel plezierig met Kees Rijvers over koetjes en kalfjes had gesproken en dat ze die kleine, ze bedoelde Dick Advocaat, weer zo goed had gevonden. "Sssstt", zei ik, "de amateurvoetbaluitslagen AFC had zoals vaak dit seizoen gewonnen. Ik voel dan een gelukstrilling door mijn lichaam gaan. Ik pak het stuur ste viger beet en recht mijn rug. Haarfijn verschijnt op mijn netvlies de competitiestand van de bovenste zes in de hoofdklasse A. Elinkwijk zus, Xerxes zo, mijmer ik dan. Verdraaid we staan op een gedeelde vierde plaats. En niet zonder een gevoel van spijt bedenk ik dan hoe gezellig het nu is boven in de soos. Nu komt het ook wel eens voor dat ik zaterdagavond een wedstrijd moet verslaan, zodat ik zondags vrij ben, of dat de faciliteiten van de NOS voor een zondag zo gering zijn, dat ik een vrij weekend heb. Gelukkig voor mij komt zoiets weinig voor. Vroeger, jaren geleden, placht ik dan wel eens in het gezelschap van de huidige voorzitter van de jeugd commissie, te gaan kijken naar die club uit De Meer, die grossiert in landstitels en waarvoor ik jarenlang zelf heb ge speeld. Swart, Cruyff en Haan mochten dan de sterren van de hemel spelen, wij keken 90 minuten lang geboeid naar onze favoriet Piet Keizer. Die tijd ligt ver achter me. Al speelt Ajax nu tegen Feyenoord of PSV, ik ga altijd naar ons eerste kijken. Viermaal heb ik onze "trots" aan het werk gezien en dat telkens in het aangename gezelschap van Rob de Jong, Ka- rel Brand en Nico Leloux. Ik zal de wedstrijden even voor u op een rijtje zetten: AFC - EDO: 0-1Prachtig weer. Karei,

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2