MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz verklaarde zoiets niet een in de Ere-divisie te zijn tegengeko men Toen de tegenpartij diep in de tweede helft, geheel tegen de verhouding in via een frommel-goal en een mislukte voor zet, die over onze keeper heendraaide per ongeluk nog ge lijk kwam, was Arwin opnieuw present om de 3e en naar la ter bleek ook winnende goal te scoren. Ondanks vele kansen bleef het daarbij en daarna werd vrolijk aan de uitwedstrijd tegen DWG begonnen. Ook in deze wedstrijd weer vele kan sen en we benutten er wel een aantal (uiteindelijk werd het 6-2 voor ons), doch we merken toch duidelijk, dat onze topscorer er nu een vriendinnetje op na houdt, want in deze wedstrijd werden er zo maar 2 penalties gemist. De scorings drift heeft kennelijk voor iets anders plaats gemaakt, doch gelukkig had nu deze keer onze midvelder Willem Drenkel- ford er zin in en scoorde 2 fraaie doelpunten. In 14 wedstrijden haalden we 23 punten, we scoorden zelf 72 goals (we streven ook naar de 100!) en kregen er 29 te gen; topscorers bij ons zijn Roald (38), Rogier (12), Arwin (11), Willem (3), Henk (2) en de rest verdeeld over de ande ren. Tot de volgende keer. C. Tromp AFC-kabaret Neen, Pickelaar blijft niet zeuren over het Nieuwjaarsgebeuren dat trouwens al weer meer dan een maand achter ons ligt maar omdat ons clubblad slechts éénmaal in de veertien dagen uitkomt kan Pickelaar eerst nu reageren op het ar tikel van Henk Steinvoort jr. in de vorige Schakel. Ter verfrissing citeert Pickelaar daar uit: "Het was de vijftiende keer dat dit kabaret in wisselende samenstelling, maar wel steeds onder leiding van Pim Adriaans(z) aantrad. Terecht mag daarom van een traditie gesproken worden". Aardig van Henk jr. dat wel maar niettemin te veel eer. Dat er sprake is van een traditie mocht al blijken uit het programmaboekje, waarin stond, dat het de 56-ste keer was, dat er wat gebeurde bij AFC op Nieuwjaarsdag. In die overige 41 seances had genoemde Pim A. evenwel en uiteraard geen enkel aandeel. En juist daar is de traditie be gonnen! Dat Pim A. de naam vloeit Pickelaar niet zo licht voluit uit de pen 15 maal de leiding heeft gehad is bovendien een aparte onjuistheid, die anderen waaronder Bob Wildeboer te kort doet. Pickelaar wil dat toch wel even vastleggen. En over wat nou eigenlijk kabaret is wil Pickelaar nog wel eens een keertje babbelen met Henk jr. Vreemdgangers We vierden weer de verjaardag van AFC. De 88-ste keer al. Over traditie gesproken. En we zaten weer aan aan het diner. Onze Venezolaan Karel(tje) van Stuyvenberg en de beide Canadezen Elkan Pais en Ton van Straaten heeft u daar onge twijfeld ontmoet; of u heeft in ieder geval van ze vernomen. Te Haarlem trof Pickelaar 5 dagen later Karei(tje) van S. aan bij EDO - AFC. "Ben je er nog?", vroeg Pickelaar. "Neen, ik ben er wéér", verbeterde Karel(tje) van S.; die inmiddels voor bezigheden nog even naar Denemarken geweest bleek te zijn. Mocht u tot het einde van het lopende boekjaar Karel(tje), Elkan of Ton op of in de buurt van Goed Genoeg menen te onderkennen: houd hen dan voor dubbelgangers. Over ruim 11 maanden praten we wel weer verder. Nobel Vriend Rik Ridderikhoff ontving ditmaal de AFC-Nobelprijs. Terecht, meent Pickelaar; die wel het één en ander afweet van Rik's bezigheden. Proficiat, Rik! En maar gauw weer aan de slag Pim Het moest er tenslotte toch een keer van komen. Op het (heren-) jaardiner maakte Pickelaar eindelijk persoonlijk kennis met onze nieuwe AFC-captain Pim van Dord. Het werd trouwens tijd, dat er weer eens een Pim de aanvoerdersband ging dragen. Pim van D. maakte zijn debuut als tafelredenaar namens de jongens van het eerste. Ga daar maar aan staan, vrienden! Op de plek, waar Henne Boskamp en Kees Gehring je vóórgingen. Om maar even wat te noemen! Pim van D. deed het op zijn eigen wijze en had daarmee het gelijk aan zijn kant. Eén citaat: "Na één jaar wennen geloof ik nu pas rijp te zijn voor AFC". Er zijn leden, die er langer over gedaan hebben 4

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 4