HELAAS RONDOM DE BAL TIEN JAAR AFC-DAMES JAARDINER spiciënt, herstelt kapotte deuren, ingegooide ramen, zorgt dat de douches warm water geven, geeft informatie over de te verwachten weersomstandigheden, doet kassadiensten tijdens de thuiswedstrijden van Ons Eerste, kortom: hij is alom tegenwoordig. Deze man kon de erkenning van alle leden tijdens het on langs gehouden jaardiner niet ontlopen. Hij werd geëerd met de belangrijkste onderscheiding die de club te vergeven heeft: de Nobelprijs. Nogmaals wordt hij hiermede van harte gefeliciteerd! Helaas is journalistiek niet het meest integere vak dat men zich kan voorstellen. Een schoolvoorbeeld vonden wij 19 januari j.l. in het "Pa rool". Het idee van een foto van het jubilerende damesjaar- diner was erg leuk. Maar een zekere heer Gerritsen (die wij nooit gezien hebben) bedacht, dat het een protestfoto moest worden en heeft zich kennelijk uitgeleefd in een an- ti-AFC stukje. Het is ZIJN duim waar het uitkwam, maar IK voel mij ver plicht, namens alle 90 dames, de heren excuses aan te bie den. Wij zijn de aangetrouwden van AFC en voelen ons daar bijzonder wel bij. Hebben dan ook geen behoefte traditie's te breken en damesvoetbal komt in ons kleine vaandel niet voor. En bedenk wel: een vleugje archai'sme kan soms zeer pro gressief werken. Henny Somers-Blekemolen Bestrijding Het is een amateursupporter toegestaan éénmaal per jaar een wedstrijd uit het betaalde voetbal te bezoeken (art. 4, sub 2). Je treft het wanneer je dan tegen een absolute topper aanloopt: Ajax - Groningen. Dit gaf alles te zien wat voet bal zo aantrekkelijk maakt. Het jeugdig publiek kreeg geen tijd voor het schoppen van de traditionele rellen; men leek erop voorbereid. De F-side manifesteerde zich uiterst be scheiden door achter het doel van Groningen een spandoek op te hangen met een simpele tekst: BOEREN. Al na twin tig minuten was deze aanduiding verdwenen, nadat Jans op een magistrale wijze de Noordelingen naast de Amsterdam mers had gebracht. Nogmaals wordt hiermede onderstreept: de beste relbestrij- ders zijn de spelers zelf. Uit de oude doos Een enkele keer wordt er een item aangedragen uit ons rij ke (vroegere) leven. Het gebeurde op een training van een aantal jeugdige AFC-ers. De man, die een en ander leidde, con amore, moest op een bepaald moment optreden. Een pupil deed niet wat er gevraagd werd en mocht even, ter korrektie, langs de kant gaan staan. Ten tweede male over schreed de jongen de regels (het was gewoon een vervelend jongetje) en weer mocht hij de zijlijn opzoeken. Dit ging hem te ver en nijdig riep hij de trainer toe: "U denkt toch niet dat mijn vader veertig gulden betaalt om mij alleen maar aan de lijn te laten staan". Besef Hans Dukker, een krappe veertiger, begaafd technikus, reeds jarenlang een stuwende kracht in het dertiende, wordt de afgelopen zondag de diepte ingestuurd tegen OZK. Hij overweegt te gaan, beslist dan, na naar zijn medespelers om gekeken te hebben, dat hij moet en begint aan een rush van ca dertig meter. Hij komt oog in oog met de laatste man maar wordt met geoorloofde middelen van het doelpunt af gehouden. Even later, het is nog steeds 0-0, wordt hij op nieuw weggestuurd. Hans is een man met veel plichtsbesef. Weer vertrekt hij, nu vanaf de middenlijn. De penetratie duurt nog langer dan de vorige en eindelijk kan hij zijn hoek uitzoeken. Wat wordt het, een schuiver links of rechts van de doelman? Op dat moment, alle energie is verbruikt, stort hij amechtig ter aarde. De keeper heeft de bal voor het oprapen. Hans ligt met armen en benen omhoog in het gras. Stem vanaf de zijlijn: "Terug Hans, je moet mee-verdedi- gen". Het is alweer twee weken geleden, 18 januari, verjaardag AFC Die gevierd werd door de dames, met het tiende Jaardiner. Op verzoek mag ik u vertellen hoe deze feestelijke dis, Als een AFC-gebeuren voor de tiende keer verlopen is. Om bij het begin te beginnen: we gingen de 18e, geheel op sjiek. Bij het Crest-Hotel naar binnen met minstens 55 piek. Dit ter dekking van de kosten voor het komende diner; Ze zaten niet lang in het knipje, want we betaalden bij het entree! Als een soort pleister op die wonde bood men ons hierna zeer spontaan, Een hele mooie orchidee, als een corsage, aan. Met dit symbool van schoonheid op 't boezempje gestoken. Zijn we toen zelfbewust het geroezem ingedoken. In het knusse borrelzaaltje neerste al een sfeer van leut, Zeer welriekend geurend was men daar lekker aan de neut! Er viel natuurlijk veel te praten en een heleboel te zien; De sherrytjes die vielen ook verrukkelijk bovendien! Het zal u niet bevreemden dat een mens dan teutjes wordt, Zo'n AFC-borreluurtje lijkt voor dames ook te kort! Maar ja, het was tijd geworden om aan tafel te gaan. Nou, het was gewoon een plaatje wat we daarop zagen staan! Bij elk bord (87) stond een wijnglas, met een letter gegra veerd, Ter gelegenheid van het Tiende; dat had Henny gepresteerd! Hierbij zeg ik namens allen: hartelijk dank hiervoor! 'k Zal een glaasje eruit drinken op jouw gezondheid hoor! Naast dit glas lag een vrouwenkoppie, elk koppie in een an dere vorm. Geboetseerd door Berry Bonkink, in AFC-kleur!, gewoon enorm! (Nee, niet door de ventjes,) maar een zalige fles Eau-de- Toilette, En nog een pakje sigaretten, en een menukaart, in het frans. Die ook nog door Lex Rimini vertaald was in het nederlands! Het was gewoon geweldig en je dacht: 'Waar laat ik die boel?' Geen nood, want het hele zaakje, ging naar de zak op de stoel. 2

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2