VAN DE REDAKTIE LAATSTE WAARSCHUWING! VAN HARTE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 2 februari 1983 nr 3 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Het hek is van de dam, de kogel door de kerk. Amateurs mogen binnenkort "verruimd" toetreden tot het betaalde voetbal. Afdelings- en periodekampioenen kunnen zich kandidaat stellen. De maatregel zal genomen zijn vanwege de kommer- ciële druk van onderaf en door "sektie betaald" beschouwd worden als een welkom infuus voor de bloedarme gelede ren. Wat doe je ermee wanneer je club ver weg staat van de eer ste reden en je je niet geroepen voelt om als verpleegster te fungeren? Komt er een klasse van onafhankelijken, dan de gradeer je. Althans in de ogen van Jan Publiek. Doe je mee, dan ga je de kogel achterna. Tot aan het altaar, tot voor het gouden kalf, met alle konsequenties vandien. Een ieder, die vanaf heden zijn auto achter de rood witte paaltjes op de oprit parkeert, moet er rekening mee houden dat z'n auto wordt weggesleept. Een machtiging hiertoe is inmiddels verstrekt. Het is uitdrukkelijk verboden hier te parkeren! Het is niet meer tegen te gaan, wordt er van alle kanten ge roepen. Het is een evolutie, vechten ertegen maakt je ver dacht. Een Don Quichot. Je weet dat er overal gesponserd wordt. Wijs me een club aan, die het louter van de kontribu- ties moet hebben. Reklameborden, advertenties, dat is het minste. Het is toch gezond dat het zakenleven de sport tege moet komt. Kijk om je heen: topprestaties zijn alleen moge lijk wanneer de beoefenaar niet gekweld wordt door geld zorgen. Publiek en beoefenaars zijn tegenwoordig prestatie gericht. Plezier in het spel hebben is een ouderwets begrip. Een klasse lager en men komt niet meer kijken. Je valt weg uit de media, de belangstelling voor je club loopt terug. Minder aanmeldingen, minder goede spelers (de betere laat zich gaarne een centje toestoppen). Aggetaggetig (88) jaar gingen dit soort problemen aan ons voorbij; laten we bidden dat het nogmaals zo'n periode mag duren. Haarlem bracht ons op de 23-ste januari slechts één puntje. De wat vlakke wedstrijd, die langdurig onderbroken moest worden door een ernstige blessure van een der EDO-aanval- lers, eindigde onbeslist: 1-1Een week later zijn we dolblij met het gelijk spel tegen RVC, die tot dan toe slechts drie punten had verzameld. We speelden als een middenmoter, niet meer en niet minder. Het bezoekersaantal vertoonde een triest diepte-rekord, het schaatsrijden en de weersom standigheden konden daar niet vreemd aan zijn. Op zo'n dag zie je dan ook uitsluitend de échte kern van ons legioen. In deze Schakel komen de dames driemaal terug op ons jaarfeest. Hun aktiviteiten in onze vereniging zijn minstens even belangrijk als van degenen, die elke week ten strijde trekken. Dezen kunnen immers niet zonder hun liefde, ver zorging en aandacht! Een handjevol mensen zorgt ervoor dat alles reilt en zeilt in uw vereniging. Ze zijn 365 dagen per jaar met u bezig. Eén vinger van dat handje noem het de wijsvinger heet Rik Ridderikhoff. Zo mer en winter vindt u hem dagelijks op ons park. Hij deelt thee uit tijdens de rust, begeleidt scheidsrechters, ver strekt veters en ballen, ver zorgt de tennisbanen (heeft de ATC zelf van de grond hel pen tillen), bouwt dekors voor toneelevenementen, is in- Nobelprijs

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1