BAR TALK Nu begint, na deze inleiding, de rol van AFC. Voor de wedstrijd AFC - Blauw Wit op zondag 7 november sprak Joop Wagenaar mij aan, en vertelde, dat hij kwam kij ken naar Eddy Meijer. Na afloop van de wedstrijd vertrouwde hij mij toe, dat hij meer spelers had gezien, die hem waren opgevallen. Maandag 8 november j.l. heeft de heer Matla van de KNVB contact gezocht met onze secretaris, Fred van Soomeren, met het verzoek of de spelers. Pirn van Dord, Eddy Meijer en Etienne Spee donderdag 11 november j.l. om 16.00 uur in Zeist konden zijn voor het spelen van een selectiewed strijd. Pirn, Eddy en Etienne zijn toen donderdag in Zeist geweest. In een pittige wedstrijd tussen het reeds geselecteerde elftal van Ger Blok en de nieuwkomers, hebben de laatsten aan het langste eind getrokken. Een 3-1 overwinning voor de nieuwkomers, met twee doel punten van Etienne. Na afloop van de warme maaltijd werd door Ger Blok zijn selectie bekend gemaakt: Pirn, Eddy en Etienne waren erbij (alleen ik viel buiten de pot). Maandagmiddag om 15.00 uur moesten onze drie spelers zich melden in hotel Braams in Gieten/waar de selectie voor het Nederlands elftal bijeen kwam. Maandagavond belde Eddy op met de mededeling dat alle drie waren gekozen in de basis van het elftal. Dit te horen was fantastisch. Nooit eerder is het gebeurd dat drie AFC-ers tegelijk in het Nederlands elftal hebben ge speeld. Een nieuw stuk historie kan in de annalen van AFC worden bijgeschreven. Een schitterend succes voor onze jongens, en vooral voor onze trainer Doby Peters. Uiteindelijk heeft hij hen in die vorm gebracht, dat hun keuze een feit werd. Dinsdagavond 16 november waren wij aanwezig op het veld van de hoofdklasser Emmen, onze Ere-Voorzitter Henk Kappelhoff, Ko en ik. Dat Henk Kappelhoff mee is gegaan, is klasse. Het werd ook door onze spelers zeer op prijs ge steld. Het Duitse elftal met spelers van naam: Franke (Eintracht Braunschweig), Groh (HSV), Bast (VFL Bochum), Klotz (Borrusia Dortmund), Dressel (FC Nuernberg), Schatz- schneider (Hannover '96) tegen het Nederlands Amateur elftal. Spelers, welke wij iedere zaterdag in der "Sportschau" op ons scherm zien hebben gemerkt, dat de Nederlandse onver zettelijkheid voor hen onoverkomelijk was. Met name, Stan ley Menzo (Ajax), Eddy Meijer, Pim van Dord en de Em men speler en aanvoerder Rolf Veneboer waren de grote cracks in dit Nederlands elftal. Henk Evenbij schrijft in de Telegraaf van 17 november "VAN DORD EN MEIJER EEN ONVERWOESTBAAR CENTRUM". Ook Etienne deed erg zijn best, stond echter alleen op een eiland omdat de Duitsers beter waren, sneller en beter in de combinatie. Toch was Etienne dicht bij een doelpunt, dit gebeurde voor de rust toen Franke, de Duitse goalie, zich verkeek op een voorzet van Steenge (FC Groningen). De bal kwam tegen de kruising; Etienne schoot in de rebound over. Was Jaan de Graaf (Ysselmeervogels) erbij geweest, dan had Etienne betere voorzetten gekregen, Jaan was echter ge blesseerd. Dat onze jongens een grote dosis realiteitszin bezitten, be wezen zijn na afloop van deze interland, die eindigde zoals het begonnen was (0-0), toen zij elkaar oppepten, met de woorden "Dit is voorbij". Zondag a.s. XERXES. Zo is het: Oranje is leuk, AFC is echter nog leuker. Wie weet wat er nog voor moois in de toekomst verborgen is. Pim, Eddy en Etienne, jullie hebben in sportief en pres- tatief opzicht het vaandel van AFC hoog gehouden. Jullie optreden was internationaal!!! Sal van Gelder Toto-Lotto Dringend verzoek van de mannen, die deze onmisbare gelden voor de club weten te ver zamelen. Er wordt om één of twee man ver zocht. Het werk is heus een fluitje van een cent. Vrijdagmiddag van circa vijf tot zes uur worden de werkzaamheden verricht. Peter Roosenschoon ziet uw aanmelding met groot genoegen tegemoet. Voor Guinness? Ik weet het. Het is gevaarlijk wat ik ga doen. Als men ver meldt, dat in Amstelveen een zonnebloem van 2 meter staat, dan weet men te vermelden, dat in Ouderkerk er één van 2.10 m gekweekt is. Op gevaar af dan. Ik meen, dat va der en zoons Slaap een record hebben gevestigd. Zij zijn alle drie lid van de Zilveren Ploeg en waren op de onlangs ge houden bijeenkomst ook alle drie aanwezig, ondanks het feit, dat Ben jr. juist daarvoor een operatie had ondergaan. Wellicht heeft hij daarom wat kalm aan gedaan? Vraagje Uit feministische hoek bereikten mij de vragen: kunnen do nateurs, die 25 jaar de AFC ondersteunen ook lid worden van de Zilveren Ploeg en zo ja mogen donatrices in dezelfde omstandigheden dat dan ook? Ik zou deze maatregel niet zonder aanziens des persoons willen nemen. Opruimen Na vele verzoeken, die uiteindelijk uitmondden in een be vel van zekere zijde, zou ik dan toch eindelijk de kast op ruimen. Het eerste wat ik in mijn handen krijg is Leidraad voor de Honkbalcoach van Hannie Urbanus en Kars. Ik lees nog, dat je Ted Williams geen hoge bal aan de binnenkant moet geven tot ik stuit op een aantal kranteknipsels uit 1962. Met excuses aan onze historicus Jaap van Nek, citeer ik. Jan Weenink in de Waarheid van 8 oktober 1962: de zondag daarvoor hadden de Nederlandse profs van de Deense ama teurs verloren en daarvoor toch nog f 4,— per minuut op gestreken. Voorts voorspelt hij AFC in Buitenveldert en nieuwe bloeitijd. In het Parool van een jaar daarvoor verhaalt de verslaggever van de wedstrijd tegen Celeritudo, waarin Hoogendoorn, Duis en Bouwhuis voor de overwinning zorgdroegen. Droe vig is dat het AFC terrein ten prooi valt aan de stadsuitbrei ding, maar het grote AFC zal het wel rooien. (Groot was toen acht senioren, één zaterdagelftal, een veteranenelftal, twaalf junioren- en zes welpenelftallen, J. Tj.) Interessant is ook de achterkant van deze knipsels. Wat te denken van autorijles in nieuwe Volkswagen voor f 7,— per uur? Vermager zonder moeite met Gracial. Vijftig dragees voor f 1,98. Op dezelfde dag, dat wij kampioen werden, behaalde Blauw Wit het hoofdklasseschap. Het won met 1 -5 van V.S.V. De goals werden gemaakt door Van Doesselaar, Mul, Bleijenberg, Van Doesselaar en Clement. Dicht Terwijl ik genoot van Louis van Dijk en Ann Burton maakte mijn spion aan de bas het volgende mee. Om half vijf kwam de jobs-tijding door: Xerxes - AFC: 3-0. 2

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2