De jonge AFC-ers Van verre Waar Pickelaar niet onderuit kan en ook zeker niet wil is het fenomeen van onze ploegers van verre. Want ja hoor, ze waren er weer! Ed Honsdrecht, uit Juan Les Pins; de heer J.H. Kuhlwilm, uit Zwitserland; Karel(tje) van Stuyvenberg uit welja— Venezuela; en Piet(je) Vaal uit vooruit dan maar Almelo. Het moet Pickelaar van het hart, dat Piet (Almelo) een nogal onbeholpen entree maakte door gelijktijdig binnen te tre den met Karei (Venezuela) en dan ben je natuurlijk meteen nergens meer. Een regiefout, dacht Pickelaar nog. En een taak voor Jan Steensma (De Boelelaan 467) in de toekomst. Van heinde Minder van verre, maar meer van heinde, kwam Pickelaar uit Castricum met de beide Japen (Draisma en Wildschut). Pickelaar, vergrijzing van zijn blonde duindorp vrezende, heeft er onze ledenlijst op nagevlooid en plukte er nog twee Amsterdamse Castricummers uit, te weten: Coen Colijn en J.C.N. Klein, geboren in 1946, dus die zal vermoedelijk nog wel niet mogen mee-ploegen. Maar toch: 5 leden, waarvan 3 aanwezige ploegers, uit Castricum. De vergrijzing in Pickelaars dorp slaat dus wel degelijk toe! Ploegerspraat En waar praten ploegers over, met het glas in de hand aan de bar? Pickelaar legt dan graag zijn oor te luisteren en het valt hem op, dat naar mate de avond vordert steeds meer ploegers zeker menen te weten ooit in het eerste elftal gespeeld te hebben. Er moeten, dacht Pickelaar dan, in de jaren vijftig wel honderden AFC-ers in het eerste gespeeld hebben. Kwaliteit in de breedte derhalve. Pickelaar staat daar dan altijd een beetje ontheemd tussen. Elders bleek Cor Kerker in gesprek met Joop van der Hoogen (1.98 m), met wie Pickelaar zich in de zestiger jaren uit leefde in het dertiende elftal of daaromtrent. Cor, nog altijd gebiologeerd door spelsystemen en -varianten, informeerde naar de finesses van het destijds in dat elftal gespeelde circustentsysteem. Maar Joop wist inmiddels van zijn gezond niet meer af en haalde Ad Onderdelat er bij, die het brein achter het systeem was. U kent Ad wellicht nog wel. Die haalt zo'n discussie dan moeiteloos hebberig naar zich toe, maar hij wist nog precies de verbluffende eenvoud van het circustentsysteem: gewoon de boomlange Joop van der Hoogen in het midden en de rest van het elftal daar in afdalende grootte omheen Citaat Wij kennen ons geluk eerst wanneer het voorbij is. (Sophocles) Inleveren "Ik heb er nog eentje voor je", zegt Rik de Boer dan aan het eind van zo'n avond. En hij vertelt van de toss voor een re cente wedstrijd. Vroeg de scheidsrechter met de gulden in zijn vuist: "Kruis of munt?" (Kan ook "Kop of kont" geweest zijn). Zei de aangesproken tegenstrevende captain: "Geef mij die gulden maar" AFC B2 - Rivalen B1 Wederom een grote overwinning voor onze B2. Een rust stand van 2-0 en een eindstand van 8-0. Vooral na de rust was het een fijne partij voetbal, waarin door inzet en conditie een goed resultaat werd bereikt. Jongens, een compliment voor deze overwinning. A1 junioren plaatst zich voor de A groep Het gelijke spel 1 -1 tegen ZSGO was voor de A1 junioren voldoende om zich van een plaats in de A groep te verzeke ren. Uit de negen gespeelde wedstrijden behaalden zij 11 punten en nestelden zich hiermee op de 3e plaats achter Ajax en Herenmarkt. Na de herindeling beginnen zij met 2 punten achterstand op Ajax aan een nieuwe competitie. Veel succes. Prachtige zege van de B3 Zondag 7 november om half elf, kwam eindelijk de bespre king van trainer de heer Bakker. Na een drankje en een ge zellig gesprek vertrokken de jongens met bleke gezichten richting kleedkamer. De wedstrijd tegen de Spartaan B2 moest bestreden worden. Wij hadden er zin in, dus de wed strijd begon goed door aantrekkelijk aanvalspel van onze middenvelders en voorhoede. Door een niet te verklaren be slissing van de scheidsrechter scoorde Spartaan 0-1Een domper op ons hoofd. Spartaan werd sterker, maar de ach terhoede met uitblinker Bollen en keeper Heisterkamp wis ten tot de rust de stand beperkt te houden. Na de rust kwam Pieter Keizer in het elftal en de rollen wer den omgedraaid. Met volle inzet en moed gingen de AFC-ers ten aanval. Jordi Ramon werd de grote uitblinker. Hij scoorde 1-1 a la Klaus Fischer. De B3 werd door inzet van Pieter Keizer steeds sterker. De truckendoos werd open ge- "Toeschouwer" J.C. Diemen B2 - AFC B2 Het zag er in het begin van deze wedstrijd niet naar uit, dat de score voor AFC zo hoog zou oplopen, want na 15 minu ten spelen was de stand nog steeds 0-0. Toen na 20 minuten het eerste doelpunt viel, was het hek van de dam. Met goed samenspel en leuke combinaties liep de score op tot 8-0. Een compliment aan onze tegenstander, die, trots de grote achterstand uiterst sportief bleef voetbal len. "Toeschouwer" 3

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 3