De jonge AFC-ers VAN HET ACHTSTE We hebben vastgesteld, dat we eigenlijk met een dubbele handicap spelen. Dat zal ik u uitleggen. In onze afdeling worden door de Bond geen scheidsrechters aangewezen, omdat deze er niet zijn. Dat betekent, dat de thuis-spelende vereniging voor de scheidsrechter dient te zorgen. Dat be tekent ook, dat we bij elke uitwedstrijd iemand van de te genpartij als umpire krijgen en deze blijken zonder uitzon dering in twijfelgevallen toch voor hun eigen maatjes te fluiten. Je kunt niet eens zeggen, dat ze dat opzettelijk doen, maar ik zal u een voorbeeld geven, dat kenmerkend is. Onze spits, waarvan de tegenpartijen al snel door hebben, dat hij gevaarlijk is, wordt tegen KBV voor de zoveelste keer onderuit gehaald, maar nu zelfs al terwijl de bal niet eens in de buurt is (bij wijze van voorzorgsmaatregel dus), ledereen ziet het en ook de scheidsrechter, die in eerste in stantie direkt fluit. Hij rent naar de man toe, die dat deed en zegt tegen hem, dat het nu echt wel de laatste keer is, want dat hij bij de volgende keer zijn biezen kan gaan pak ken. Tot zover is alles prima, maar tot mijn grote verbazing, geeft hij wel een vrije trap tegen AFC Op mijn vraag waarom, antwoordt de man: "Mijnheer, ik houd het strikt eerlijk; de één krijgt een waarschuwing en de ander een vrije trap Bij AFC-scheidsrechters valt op, dat ze vol strekt niet de indruk willen wekken partijdig te zijn, waar door de balans ook weer naar de andere kant doorslaat; overigens hebben we daar vrede mee Wat het competitieverloop betreft: we speelden een sensationele wedstrijd tegen KBV 5; drie keer kwamen we achter te staan door slordigheden in de verdediging. De laatste tien minuten gebeurde er van alles; we stonden achter met 4-3, kwamen door onze spits weer gelijk, doch kregen in de laatste 3 minuten nog een penal ty tegen. Deze werd benut (5-4), doch een door Willem Drenkelford schitterend genomen corner-bal werd even fraai in de kruising gekopt, waardoor er toch gerechtigheid was. De daarop volgende wedstrijd tegen DWG 6 werd weer in dubbele cijfers omgezet (12-1de grote verdienste hier van was, dat iedereen bleef voetballen; vaak zie je, dat bij een zwakkere tegenstander iedereen voor zichzelf gaat lo pen spelen. Dan win je ook wel, maar niet met een groot verschil. Inmiddels was er ook een wedstrijd afgekeurd (te gen Pancratius) en dat was jammer, omdat dit kennelijk onze grootste tegenstander van onze aspiraties aan het wor den is. Vervolgens werd Eendracht '82 met 3-6 aan de zegekar ge bonden, ondanks het gemis van Loe Hekster werd gedisci plineerd gespeeld en ook nu weer kwam de tegenstander vooral de tweede helft niet meer in het stuk voor. In 7 wedstrijden zijn tot nu toe 48 doelpunten gescoord en kregen we er 17 tegen; vooral dat laatste is wat te veel, maar als excuus geldt, dat ik zelf laatste man speel Bovendien handhaven we het beginsel, dat we meer moeten scoren dan de tegenpartij en zolang we dat kunnen volhouden blijven we volgens mij wel winnen. Topscorers bij ons zijn. (in 7 wedstrijden) Roald met 25 goals, (in 3 1/2 wedstrijd) Arwin met 7 goals; Rogier (in 5 1/2 wedstrijd) met 9 goals. Door deze resultaten staan we op de (toch!) tweede plaats met een punt achterstand op koploper Pancratius, deze echter moeten we nog twee keer ontmoeten, zodat we alles nog "in eigen hand" hebben. C. Tromp Uitreiking Nico Holtzappelprijs Het bestuur heeft op voordracht van de jeugdcommissie besloten om de Nico Holtzappelprijs dit jaar uit te reiken aan de heer Jos Beerman. De Nico Holtzappelprijs wordt uitgereikt aan die persoon (en) die zich naar het oordeel van de jeugdcommissie ir. een reeks van jaren op bijzonde re wijze voor het jeugdgebeuren heeft ingezet. Dit jaar is de eer aan Jos Beerman te beurt gevallen, omdat hij zich gedurende 7 achtereenvolgende jaren als grensrech ter bij de Al-junioren verdienstelijk heeft gemaakt. On danks zijn werkkring met wisseldiensten was hij praktisch iedere zondag present, wel moest hij daarvoor dan op de feestdagen werken, maar dat had hij er graag voor over. Wij vinden deze plichtsgetrouwheid een eervolle vermelding waard, vandaar de toekenning van de Holtzappelprijs aan Jos Beerman. De prijs, een gouden ballpoint met inscriptie, is hem zondag 24 oktober na afloop van de wedstrijd tegen Ajax in aanwe zigheid van de leden van de jeugdcommissie en de A1 junio ren, door de voorzitter van de J.C. overhandigd. Jos, van harte proficiat, en wij hopen nog lang van je diensten gebruik te mogen maken. J.C. Het verhaal van een grensrechter (Jos Beerman) Grensrechteren bij de A1 junioren, hoe ontstaat zoiets en waarom doe je dat. Ontstaan is het in de 70-er jaren, toen een buurjongen, waarmee ik goed bevriend was, voetbalde bij de B4 junioren. Ik ging altijd met hem mee als hij moest voetballen en op een zondag hadden ze geen reserve om te vlaggen en toen werd mij gevraagd dit te doen. Wist ik toen veel van vlaggen! Het daaropvolgende seizoen kwam mijn buurjongen in de A4 o.l.v. de heer Bouter te voetballen. Ik werd toen vaste grensrechter. Het volgende seizoen werd de heer Bouter leider van de A1 en op zijn verzoek bleef ik toen vlaggen, ook nadat de buurjongen verhuisd was naar Lelystad. En zo is het eigenlijk gegroeid tot vandaag de dag en ik doe het nog altijd met veel plezier en het is tevens goed voor mijn conditie. En dan komt zondag de 24-ste oktober, 's Morgens om zes uur rinkelt de wekker, want om 7 uur wordt van mij ver wacht, dat ik het metro-station Duivendrecht open maak. Ik moet werken tot half vijf 's middags. Maar gelukkig, van af 9 uur tot kwart over twaalf heb ik verlof gekregen, want vandaag staat de belangrijke wedstrijd tegen Ajax A2 op het programma, want Ajax heeft tot nu toe alle wedstrijden ge wonnen. Dan de wedstrijd zelf, die een kwartier te laat be gon. Niet te geloven, binnen het kwartier staat AFC met 2-0 voor, maar ja, met de rust was het wel 2-2. In de rust gauw de verkeersleiding van de Metro bellen, of er een collega beschikbaar is, die mijn trein van 12.14 kan rijden, want ik ben nooit op tijd aan het eindpunt Gein, en deze wedstrijd wilde ik wel tot het eind meemaken. Gelukkig was dit te regelen. Dan de 2e helft. Wat een pech, in de eerste minuut al een penalty tegen en even later werd het zelfs 2-4 voor Ajax. Zouden we dan toch met nul punten naar huis gaan? En toen gebeurde het ongelofelijke, dankzij de prima inzet van de jongens wordt het 3-4 en ja, 5 minuten voor tijd wordt het 4-4 en deze stand kan worden vastgehouden tot het einde van de wedstrijd. Dan gauw naar de kleedkamer, omkleden en weg, want ik moet mijn collega zo snel mogelijk aflossen, maar nee, on ze keeper zei tegen mij dat ik niet wegmocht. En toen werd

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 9