DE A.F.C.-SCHAKEL AF. CA 1895 VAN DE BRUG AF GEZIEN VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 62e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 13 oktober 1982 nr 19 Secretariaat: G.A. van Caspel 0. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Na de eerste vier wedstrijden van ons eerste mogen we, ge zien het vertoonde spel, een gematigd optimisme over een redelijke klassering koesteren. Anders gezegd, dat een sei zoen zoals '81/'82 ons bespaard moge blijvenl Met een gemiddelde leeftijd van 24 jaar is de geplande ver jonging gerealiseerd. Ook bij de begeleiding van ons eerste was een wisseling van de wacht. Rob Duis volgde Sal van Gelder op als elftalleider. Veel dank aan Sal voor zijn leider schap in de, lang niet altijd makkelijke, afgelopen jaren. Rob, Doby, Ko en de spelers: dat het goede begin gekonti- nueerd mag worden. Bekende namen zult u in ons eerste missen: Kees Gehring, Bas Rachman, Edwin Geluk en Wim de Ridder. Ook hen zijn wij veel dank verschuldigd voor hun inzet voor AFC. Wim blijft zich verdienstelijk maken voor ons tweede, ter wijl de overigen hun plezier in het spel blijven beleven in het eerste zaterdagteam, waarmede de toegenomen belang stelling voor de verrichtingen van dit elftal verklaard wordt. In dit verband zij nogmaals gesteld, dat het zaterdagvoetbal een rekreatieve afdeling is, welke in eerste instantie bestemd is voor zondagvoetballers, die op zondag niet meer beschik baar kunnen zijn. Onze 30 jeugdteams draaien weer op volle toeren dankzij onze voortreffelijke jeugdcommissie, trainers en leiders. Tijdens de eerste bestuursvergaderingen in het nieuwe sei zoen werd o.m. aandacht besteed aan kadervorming, finan ciën en problemen met betrekking tot ons clubhuis. Woens dag, 6 oktober j.l. was het exact 20 jaar geleden, dat ons clubhuis werd geopend. Destijds een geweldige happening. AFC en dochters ACC en ABC waren de eerste verenigingen die een clubhuis met een dergelijke omvang hadden ge bouwd. De verhuizing naar de De Boelelaan en de bouw van het clubhuis werd formeel gerealiseerd door de Stichting Goed Genoeg, waarin eerder genoemde verenigingen en de zgn. sociëteitsvereniging vertegenwoordigd waren. De Stich ting Goed Genoeg is dan ook de eigenlijke "beheerder" van ons sportpark. Sinds de oprichting in december 1970 maakt ook de ATC deel uit van deze stichting. Vanaf de oprichting in 1959 maakte onze ere-voorzitter Henk Kappelhoff deel uit van het stichtingsbestuur. Henk had de wens te kennen gegeven zijn laatste (officiële) funktie te willen beëindigen. Tijdens de vergadering van het stichtingsbestuur op zater dag, 9 oktober j.l. werd Henk "uitgeluid". Henk, ook vanaf deze plaats onze oprechte dank voor je werkzaamheid, inzet en adviezen. Als zijn opvolger werd Henne Boskamp geko zen. Henne proficiat. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw (ver) vooruit. Mede i.v.m. de financiering werd nu reeds van gedachten ge wisseld over de viering van het 90-jarig bestaan van onze vereniging. Ter uitwerking door de P PC werden enige al gemene richtlijnen aangegeven. Dat wij het met zijn allen gezond en wel mogen beleven. Jan van Dijk Het ene weekend volop zomer, het andere weekend volop herfst. Dat kan gebeuren in het lage landje aan de zee. De eerste gelegenheid werd door ONS EERSTE uitstekend benut: koploper VUC werd met 2-0 verslagen. Het afgelo pen weekend viel totaal in het water. Op ons hoofdveld za ten slechts meeuwen, geen Terrasvogels. Onze voorzitter (zie: Van de brug af gezien) is in de loop der jaren een voorzichtig mens geworden. Geef hem onge lijk! Wanneer je na vier wedstrijden op de tweede plaats van de ranglijst staat en je vergelijkt dat met standen uit vorige seizoenen, zou je geneigd zijn in een lichte jubelstemming te komen. Het vertoonde spel geeft daartoe alle reden maar de weg is nog zo lang We hebben ternauwernood de drempel van het seizoen achter ons gelaten. In dank werden bijdragen ontvangen van twee Robben. De een is Rob Duis, coach van ons eerste elftal. Zoals eerder bericht zal hij van dichtbij zijn licht laten schijnen op onze hoofdmacht.

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 1