BRIDGE RONDOM DE BAL VAN HET ACHTSTE Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het over lijden van de heer W.D. v.d. Brink in leven ridder van AFC. Wij betuigen de naaste familie onze innige deelneming. meende, dat hij dat wel moest doen. Misschien ben je de honderdduizendste wel en krijg je een beloning. ABC versus ATC De wedstrijden tussen deze clubs hebben een zeer geslaagd verloop gehad. De cricketmatch eindigde in 130 - 130 en de honkbalmatch gaf ook een gelijkspel als resultaat, t.w. 14 - 14. Beste cricketers in ABC waren Frank Bouman en Frank Douglas. Beste honkballer bij ABC was, althans volgens eigen zeggen, Tonny Disselkoen, die toch al naast zijn schoenen liep vanwege zijn vier goals tegen WOL in de Za terdag I. Voorts vernam ik, dat hij met medewerking van Hans Dukker bij het toepen de baas van het Kleine Kalfje vier vrouwen in zijn handen wist te spelen. Zonder te ste ken zo werd beweerd. Jan Tjalling Met zeer veel animo is op de 1e bridge-avond in september gespeeld. Van meet af aan werd het "gevecht" niet ge schuwd, wat verrassende resultaten opleverde. Er wordt dit seizoen gespeeld in 2 groepen waarbij de cur sisten in groep 2 spelen. Vooruitgang is zeker te bespeuren bij deze uitermate gezellige groep, die ook trouw de weke lijkse lessen bezoeken. In groep 1 eindigde het paar Oost- bree - v.d. Boom met 63.33 procent als eerste, terwijl in groep 2 de familie Kimeney met de eer ging strijken door 65.08 procent te scoren. Opdonderdag 7 oktober a.s. (7.45 uur aanwezig en melden) zal hopelijk met even veel plezier, ook met de teruggekeer de vakantiegangers, worden gespeeld. Tot dan. Jan Pelsma Grijze kaart Nadat Pirn van Dordt in de tweede helft van de wedstrijd tegen RVC een tegenstander iets te hardhandig ten val heeft gebracht, en hij protes teerde tegen de toegekende vrije trap door de uitstekende in de geest van de wed strijd leidende scheidsrechter v.d. Broek uit Utrecht, trok deze een voorwerp uit zijn zak, grijsachtig, en stak dit in de lucht. Pim (oud-prof) schrok en trok zich ogenblikkelijk terug. Van een afstandje zag hij toe hoe de scheidsrechter zijn zakdoek ontvouwde en zijn neus begon te snuiten. Doorgaan De oude getrouwen zitten te smullen op de overdekte van RVC, toch vindt Dio Hermens het nodig, gewoontegetrouw, op zijn klokje te kijken, ongeveer vijf minuten voor tijd. "Hoeveel nog, Dio?" vraagt Henk Kappelhoff, die naast hem zit en kennelijk ook (nog) lijdt onder het klokjes-syn droom. "Vijf minuten", zegt Dio. "Heb je je horloge wel gelijk gezet, vannacht, Dio?" wordt er dan gevraagd ter linkerzijde. "Haha maar ze mogen best tot kwart over vijf doorgaan, hoor zeker op deze manier". Vrijdag 24 september j.l. vond op ons terrein een bijzondere voetbalontmoeting plaats, namelijk een kantoorelftal van de firma Spliethoff (contact met AFC via Hans Brouwer/ Tim Timmerman) en een elftal van de Russische Handels delegatie. Onder het toeziend oog van de heer Maslov, 2e man in Nederland van de USSR, verloor zijn team nipt met 7-6, maar het diner na afloop in ons prima aangeklede club huis (de achterzaal zag er prima uit Landheren en het eten was superb) plus een wodkaatje en een cognacje deden wonderen. Tot na middernacht werden de banden stevig aangehaald en schalden Russische- en Hollandse liederen door ons clubhuis en de nacht. Kortom: onze Russische buur, gevestigt in de Veluwelaan te Amsterdam, voelde zich prima thuis op AFC! En met "rode" oortjes en neuzen ging men - tevre den huiswaarts. Dit team, waarvan ik de eer heb aanvoerder te mogen zijn, zal dit jaar zonder enige twijfel hoge ogen gaan gooien. De eerste vier wedstrijden werden afgesloten met 6 wed- strijdpunten en een doelsaldo van 25 voor en 8 tegen. Per ongeluk ging een wedstrijd verloren (tegen DWS met 3-2); zo'n wedstrijd, die tegen alle voetbalregels in door de zwakste wordt gewonnen, omdat aan de ene kant de bal er maar niet in wil en aan de andere kant er zo maar vanzelf in rolt. Daarna was het echter afgelopen met het onfortuin en wer den er in de twee daarna volgende wedstrijden tegen DCG en Blauw Wit niet minder dan achttien (18!) goals geprodu ceerd. Onze spits heeft in de vier wedstrijden reeds 15 goals gemaakt en ik denk niet, dat er bij AFC iemand rondloopt, die dat overtreft; het zou me in elk geval erg verbazen. Nu is het natuurlijk wel zo, dat een spits afhankelijk is van de ballen, die hij krijgt en daar zorgt een complete midden linie plus twee klassieke buitenspelers voor. Namen noemen doe ik (nog) niet, maar dat een aantal van onze spelers on dergewaardeerd zijn is buiten kijf. Persoonlijk ben ik daar natuurlijk erg gelukkig mee en ik haast me ook mede te delen, dat de B-commissie juist erg veel medewerking ver leent. Of het dan ook mogelijk is (ook voor de betreffenden zelf zou het beter zijn hogerop te spelen nietwaar?) deze groep bij elkaar te houden is nog een open vraag. In ieder geval hebben wij reeds de leiding in onze afdeling genomen en we zijn niet meer van plan deze uit handen te geven. Ik zou zeggen, houdt u ons bij thuiswedstrijden in de gaten, want we maken per wedstrijd vele wonderschone doelpun ten, die je zelfs nauwelijks in de Ere-divisie ziet. Oh ja, nog een mededeling: de gemiddelde leeftijd in ons team is 22 jaar, dat zou niet zoveel zeggen als ik zelf ook niet mee deed C. Tromp

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2