C VAN DE REDAKTIE BAR TALK Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 62e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 29 september 1982 nr 18 Secretariaat: G.A. van Caspel 0. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Het nieuwe élan, waarvan de contouren reeds uitgezet wa ren in Heemstede, de 1 -1 tegen RCH, dat echter een week later op een laag pitje kwam te staan, 0-1 tegen EDO, kreeg afgelopen zondag in Rijswijk zijn juiste inhoud door een klinkende 3-0 zege op RVC. In het vorig seizoen stonden we met diezelfde cijfers achter, na zeventien minuten en met die verliespartij van toen begon onze martelgang pas goed. Een prachtige revanche, behaald met een elftal dat "kampf- freudig" speelt, zoals onze oosterburen dat plegen te noe men. Vechtlustig komt er het dichtst bij. Zoals Ajax tegen Celtic in Glasgow, zoals Nederland tegen Ierland. Spelen voor elke meter en toch de controle behouden. A.s. zondag thuis tegen VUC, de koploper na 3 speelda gen, het kan best een topper worden. Ons eerste zaterdagteam wil dit seizoen laten weten, dat ook zij zich vernieuwd hebben. Ze hebben acht punten uit vier wedstrijden, de laatste twee eindigden respectievelijk in 8-1 en 6-1! Men kreeg versterking uit hogere zondagre- gionen: Kees Gehring, Edwin Geluk en Bas Rachman. De leider van dit team is Gé van Dijk, een man die enige erva ring heeft in het maken van kampioenen. Men speelt nog in de tweede klas van AVB, de weg naar de top van de KNVB is lang. Toch kan men nu een aanzet geven. Het zaterdag voetbal is, anno 1982, minstens zo belangrijk als de zondag competitie. De namen van de landskampioenen over het laatste decennium getuigen hiervan. De redaktie hoopt binnenkort een nieuwe rubriek te ope nen, die het wel en wee van ONS EERSTE tot onderwerp heeft. Het maken van een groepsfoto (eerder beloofd) is, mede door het feit dat de heer P. Magielsen van het Nat. Foto Persbureau niet langer lid is van onze vereniging, niet gerealiseerd. Een alternatieve oplossing is in de maak, het vernieuwde elftal mag toch voorgesteld worden aan ieder van ons. Dat de belangstelling voor onze hoofdmacht, zij immers be palen onze plaats in het amateurvoetbal, groter is dan die van de andere vierenvijftig elftallen, wil niet zeggen dat voor de laatste categorie geen aandacht bestaat. Integendeel: de oproep van twee weken geleden wordt daarom nogmaals herhaald. Een ieder die wat te vertellen heeft over zijn elftal, de over winning of het verlies, over de te hete kroket, over de niet toegekende penalty, over dat voortreffelijk 1/2'tje, over die linkerspits die alleen maar een rechterbeen heeft, over al die dingen die in een voetbalclub kunnen passeren, diens kopij is van harte welkom op het redaktie-adres: Tulpenburg 59, 1181 NL Amstelveen tot maandag 13.00 uur of op club avond tot 23.00 uur, eveneens daags na het weekeinde. Joke Van de week ben ik bij mijn zoon op bezoek geweest, zei de man met het glas in de hand. Je weet wel hij was een jaar of wat geleden een redelijk middenvoor. Hij woont nu in Badhoevedorp. Enfin ik heb er wat gedronken, heerlijk ge geten en na nog een afzakkertje, bracht hij me naar de bus. Tot zover alles goed. Maar toen ik op het Gelderlandplein uit wilde stappen wilde de chauffeur dat verhinderen, want mijn zoon had hem gevraagd mij op het Rembrandtsplein te wil len waarschuwen. Na zeer veel moeite heb ik hem er toch van kunnen overtuigen, dat mijn zoon een practical joke had uitgehaald ten koste van zijn arme, oude vader. Frans Verleden week slaagden we er in Frans Spoel, na lange afwezigheid, over te halen weer eens een wedstrijd te komen bijwonen. Tegen EDO heeft hij zich niet erg ver maakt. Tot overmaat van ramp bleek zijn gloednieuwe fiets te zijn gestolen. Ik doe maar niet eens aangifte zei hij. Maar een bargenoot

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 1