in de kompetitie eindigden en dus weer net geen kampioen, dat doet toch wel een beetje pijn. Alleen Sportclub West 8 wist ons ditmaal voor te blijven, al moest het wel de enige verliespunten aan ons afstaan. Maar ja, wat heb je aan die enige twee verliespunten, als wij er traditiegetrouw altijd een paar onnodig weggeven, zodat het verschil toch nog tot 4 punten opliep, al werd op onze beurt van nummer drie met maar liefst 7 punten afstand genomen. Maar niet getreurd, ondanks alles mag er van een gezellig en geslaagd seizoen gesproken worden, met leuke potten tegen KBV 5, 0-5 winst (Patrick!), tegen Sport 3, 1-2 winst, na bijna de hele wedstrijd met 1-0 te hebben achter gestaan en SDW 6, 0-1 winst. Niet onvermeld mag blijven de 10-0 overwinning op Neerlandia 4, die zich misschien daardoor later volledig gedesillusioneerd terugtrokken. Tussen twee haakjes beste Schakellezer, u kent het tiende elftal van uw club toch wel? Of heeft u misschien net altijd die verslagen in de krant gemist, wel dan stel ik ze toch nog even aan u voor. In het doel: Koen den Os, onze "jongste" aanwinst, die zich ontpopte als een rustige (en dat was wel even wennen voor ons) maar vooral betrouwbare sluitpost. De achterste linie, bestaande uit: Marcel Nieuwenhuis, ook nog een "jonkie", maar voelt zich toch prima thuis bij de iets meer "belegen" kern van ons elftal. Theo van Broekhui zen, onze laatste man, en met recht "laatste man", want mocht er onverhoopt iemand door onze linies heenbreken, dan is Theo ter plekke. Alain Kahn, ondanks zijn geringe lengte een voorstopper van formaat (dit seizoen niet eens een eigen doelpunt Alain, het gaat met recht vóóruit). En dan ondergetekende, blijft gewoon doorgaan en probeert met veel plezier dit stelletje (ongeregeld?) bij elkaar te hou den. Onze middenlinie, bestaande uit: Hans Krul, ook als voorstopper inzetbaar, voelt zich na 1 jaar "tiende" goed bij ons thuis, dachten wij zo. Tommie Blok, slalomt met alle gemak door menig verdediging heen en staat bij ons bekend als de man met de subtiele pas. Joost Vellenga, loopt al weer heel wat AFC-jaartjes mee en nog steeds gevreesd om zijn loopvermogen. Willem Bronwasser, pegelt het liefst met het linker pootje en heeft een sterke voorkeur om ineens uit een hoekschop te scoren (oefent daar tijdens de wedstrij den dan ook regelmatig op). Tenslotte onze spitsen: zoals Jan van Broekhuizen, te snel voor menig linksback en der halve vaak het middelpunt van menig incident, maar Jan was dit seizoen overduidelijk onze topscorer, met maar liefst 26 doelpunten. Hij ontving dan ook op ons 'jaardiner' de traditionele scherpschuttersprijs in de vorm van een "zwaar verzilverd" klapperpistooltje met 26 klappers. Hans de Kok, een spits van het klassieke type (u weet wel gewoon ineens op de slof) helaas dit seizoen iets minder op dreef dan anders (troost je Hans, je hebt al zoveel klapper pistooltjes thuis), Gerlof Wielinga, linkerspits, met.sterke voorkeuren voor paal en lat, al waren er ook weer echte beauties bij. Jacques van de Glas, wilde het dit seizoen wat rustiger aan doen, maar was er op de juiste momenten (Sp. club West) toch weer bij. Dan ook nog Jan Worm en Eric de Groot, die iets minder vaak meespeelden, maar toch ook hun steentje bijdroegen. En niet te vergeten Nico Gianot- ten, die door blessures niet meer aan spelen toekwam, maar wel bereid bleek bij thuiswedstrijden het scheidsrechterpro bleem even op te lossen, evenals trouwens de heer Kaiser, beiden daarvoor nogmaals onze dank. Rest mij u nog te vertellen dat ons eigen "jaardiner", ge bruikelijk aan het eind van het seizoen, ditmaal al 's mid dags begon op de Golfbaan van Spaarnwoude. Met 17 man (en vrouw natuurlijk) kregen wij eerst een uurtje les in de beginselen van de edele golfsport (moeilijker toch dan je denkt) waarna wij op de 9-holes baan losgelaten werden. Resultaat75 ballen zoek, spierpijn in de schouderbla den (vooral van de vele misslagen), tranen van de terrein knecht (losgeslagen pollen), maar vooral mede begunstigd door het fantastische weer, een bijzonder geslaagde middag, 's Avonds een diner in een gezellige tent in Santpoort, waar zo'n 29 man (en dames weer natuurlijk) aanzaten, dat was dan op 2 man na de komplete groep (beterschap Koen) om op een bijzonder gezellige wijze het seizoen te besluiten. Dat het gezellig was, bleek wel uit het feit, dat Nico Gianot- ten en Jan Worm, die wij voor het volgende seizoen dreig den kwijt te raken, beiden van mening veranderden (oor zaak drank?) en spontaan weer voor een seizoen bijteken den. En we waren het weer roerend met elkaar eens Ja, dit is AFC, maar vooral dit is AFC 10. Rik de Boer Alle jeugdspelers komen toch zeker ons eerste aan moedigen bij de belangrijkste wedstrijd van het jaar. AFC-NEPTUNUS 2e Pinksterdag 14.30 uur Bij winst blijven wij in de Hoofdklasse. ALGEMENE VERGADERING De Algemene Vergadering wordt gehouden op DONDERDAG 24 JUNI 1982 H.H. COMMISSIELEDEN Commissieleden, die voor hun funktie wensen te be danken worden verzocht dit SCHRIFTELIJK kenbaar te maken en wel vóór 3 juni 1982 bij de 1 e sekretaris A. van Soomeren, van Boshuizenstraat 393, 1082 AP Amsterdam. De laatste Schakel van dit verenigingsjaar verschijnt op 9 juni met de agenda van de Algemene Vergade ring. In verband met het afsluiten van de boeken seizoen 1981/1982 verzoekt de 1e penningmeester degenen, die nog gemaakte kosten moeten deklareren, dit PER OMGAAND in te zenden aan H.O. van Rijn, Weerde- stein 38, 1083 GB Amsterdam. Tevens dienen degenen, die nog geldmiddelen van AFC beheren, af te rekenen via giro 45.11.726 of bankrekening 54.47.10.274 bij de ABN, Minervaplein 18, Amsterdam; beide rekeningen t.n.v. AFC. Bij voorbaat dank voor de medewerking. Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het over lijden van de heer J. KRAMER in leven donateur van onze vereniging. Wij betuigen de naaste familie onze innige deelneming.

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 4