AFC 6 - WMS 2: 3-0 dat het vertier dan toch maar weer beantwoordde aan het niet gestelde doel. Daarop was het woord van Vis Henne Bos kamp, die zijn woorden "paarlen voor de stieren" wist; die bovendien niet voor Penis Joannis wilde staan en die het woord dan ook vrijwel niet meer prijs gaf. Organisator Stier Theo van Emden vatte samen, dat "we van de waarheid alléén niet kunnen leven". De zin van waanzin, vrienden. Goals Op het eerste veld liep Pickelaar weer eens één van zijn vroegere medewerkers ten velde tegen het lijf. Het was Wim Sprengers, die herinneringen ophaalde uit de begintijd van het enige, echte, legendarische dertiende elftal. Het geschiedde, dat de toenmalige C-commissie het in haar ondoorgrondelijke wijsheid nodig oordeelde de as Pim Been Wim Sprengers aan het dertiende te onttrekken door bevordering naar het twaalfde. De promotie werd niet als zodanig door het tweetal gevoeld. Zeker niet na debuut met een 13-1 nederlaag. Heimwee en behoefte aan troost dreven Pim en Wim aansluitend naar Ookmeer, waar hun vertrouwde dertiende aantrad tegen Blauw Wit zoveel. Bij hun aankomst was de wedstrijd juist begonnen en leidde Blauw Wit inmiddels met een nulletje of vier tegen 8 AFC-ers. Uiteraard waren zij snel verkleed, maar toen zij mede in de wei waren getreden was de stand toch al wel opgelopen tot 8-0. Het einde kwam met 24-0 en pas in de kleedkamer kwamen Pim Been en Wim Sprengers tot het ontmoedigende besef een zondag lang op 2 voetbalvelden ter meerdere glorie van AFC - in touw geweest te zijn, ten einde te hebben bij gedragen aan een totaal-score van 1-37. Pickelaar brengt u alsnog op de hoogte. Geschiedenis laat zich immers eerst recht schj-ijven na afstand tot en voltooiing van het verleden. Strafschop Toen Pim van Dordt onlangs diep in de tweede helft thuis tegen Neptunus een strafschop miste, riep Kees den Braven vertwijfeld uit: "Nooit eerder waren we zo dicht bij de overwinning! Dat scheelde weinig". Waarop Rob Duis vaststelde: "Ja, om precieste zijn 11 meter" WINST EN DEGRADATIE IN LAATSTE DUEL. Na de laatste wedstrijd van dit seizoen tegen WMS 2 kunnen we konkluderen, dat met een gemiddelde van één punt per match, ons elftal het niet onverdienstelijk heeft gedaan in de eerste klasse van de AVB. We handhaafden ons goed, zelfs van kampioen SLTO 2 pakten we toch twee punten, al had een hogere notering niet tot de onmogelijkheden be hoord, indien we op bepaalde momenten o.a. wat meer inzet toonden en vooral in de periode direct na de winter stop tot medio maart niet zoveel wisselspelers hoefden in te zetten. Een fijne teamgeest, ook buiten 't veld, is gedurende het hele seizoen gebleven, waardoor de hechte band van Jan Handgraafs team niet onopgemerkt bleef. Even terug naar de laatste negentig minuten van dit seizoen, waarin onze tegenstanders via winst aan degradatie konden ontkomen. De op het laatste moment aangewezen scheids rechter Frits Poot was heel nadrukkelijk en stipt aanwezig. Alleen bij de toss was hij even zijn muntje kwijt. Commen taar op zijn leiding was zowel in het veld als buiten de lij nen helaas hoorbaar hetgeen tot gevolg had dat we na af loop in de bestuurskamer potlood en papier erbij moesten nemen. In de eerste helft scoorde Michael Ooink via elf me ter 1-0 en bracht daarmee zijn totaal score op negen. Helaas moeten we 't volgend jaar zonder deze prettige teamgenoot doen, omdat hij meent te moeten bijbruinen aan de Cöte d'Azur. Eric v.d. Langenberg, halverwege de competitie aan onze groep toegevoegd, kenmerkte zich als een grillige speler. In deze wedstrijd deed hij er alles aan zijn doelgemiddelde op één te houden. Echter Wim v.d. Bold, let op z'n gezicht bij een vrije trap tegen, wist in de rebound juist nu zijn enigste kompetitie treffer te scoren, 0-2, nadat hij in de tweede helft inviel voor Rob Handgraaf. Rob kan terugzien op een sterke tweede seizoenhelft. Ook Rick Lopuhaa krijgt een hoger cijfer dan de zes, die het aantal van zijn treffers aan geeft dit jaar. Samen met Ludwig Diederich en Hans Pos waren ze een hecht trio, zowel in het veld als daarbuiten. Opmerkelijk was vooral Hans' invloed hierbij, als ex-aan- voerder en laatste man. Rein Eleveld, die slechts de helft van het aantal wedstrijden mee deed, wegens zakelijke beslommeringen, was de motor achter 't middenveld en toonbeeld van inzet maar ook in stelling. Dit seizoen manifesteerde zich Johan v.d. Elsken eveneens als prima reserve keeper. Zijn noppen stonden al tijd eerder in het doelgebied afgedrukt dan de mijne, voor dat we aftrapten. In de wedstrijd tegen Pancratius 4 kon hij negentig minuten lang zijn talenten tonen. Aan Lodewijk v.d. Pol hadden we een spitsvondige linkervleugelspits, voor al tijdens de momenten in de kleedkamer. Jan Perton maak te in dit laatste duel met 3-0 zijn tien seizoentreffers vol. Hopelijk zal hij volgend seizoen constant beschikbaar zijn voor zijn team. Op de linksback plaats stond altijd Andy Tjon a Ten, die vooral door zijn positieve benadering en vrolijke noot een van de smaakmakers was. Hem zou ieder een graag in z'n team willen hebben. Tenslotte onze elftalleider Jan Handgraaf, tot en met de laatste wedstrijddag bezig met zijn jongens, wiens begelei ding en betrokkenheid opmerkelijk genoemd mogen wor den. Het spelen om de knikkers is hem ten volle toever trouwd, en zijn plannen voor volgend jaar liggen al klaar. Ik weet wie daar nu al weer klaar voor staan, zodat ik uitkijk naar de nieuwe kompetitie. Jongens 't was weer fijn, en tot de 28e mei! Frans Jüch 3

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 7