GEACHT BESTUUR AFC René scoorde maar liefst vier maal, waarvan in de eerste helft drie doelpunten op een rij, hetgeen in voetbaljargon een "real hattrick" wordt genoemd. Het vijfde doelpunt werd gescoord door Hannibal Boskamp en hij onderstreepte hiermee de aanvallende kracht van het goed voetballende A1 team. René's doelpuntenproduktie bedraagt uit vier achtereenvolgende wedstrijden negen stuks, een uitstekend gemiddelde dacht ik zo. Met Marcel Verhaaff als een bijna onneembare hindernis in het doel; met Frans Stefels, Ronald Holthaus, Etienne Spee en Wim Leur als laatste lijn, koelbloedig en tactvol verdedi gend; een stuwend middenveld met Remco Post, Hannibal Boskamp en Toon van 't Hof; de spitsen Gerard Hogers, Re né Wiersma en Marcel Ravensteyn en last but nog least Nicky Hulscher; beschikt AFC óver een elftal dat tot één der sterkste in de afdeling mag worden gerekend. U hoort nog van ze! vdk. Hierbij mijn hartelijke dank voor het bloemstukje wat ik ontvangen heb naar aanleiding van m'n ongeval (beenbreuk). Zondag 7 maart j.l. spelend tegen AFC A3. Hoogachtend Jeroen Bakker A3 DWV Dit naar aanleiding van de wedstrijd AFC Jun. A3 - DWV Jun. A3 op zondag 7.3.1982 aan de leider van de A3. J.C. AFC Cl in de lift Met 9 punten uit de laatste 5 wedstrijden kunnen wij vast stellen dat de C1 een ware metamorfose heeft ondergaan. Mysterieuse krachten in de sport zullen wij maar zeggen. Met dezelfde trainer, leider en spelers plotseling betere re sultaten! Hoe kan dat? Waar zit dat in? Als we naar onze grote broers het eerste elftal kijken, dan is te hopen dat Kees Gehring en zijn mannen een zelfde toekomst zal zijn beschoren. AFC zit immers diep in de put. Met vereende krachten zullen wij eruit moeten komen. Wat de C1 betreft is het goede voorbeeld reeds gegeven: overwinningen op Buitenveldert, de Spartaan, DWS en Zee- burgia en een gelijkspel tegen DWV brachten 9 punten en een goede middenmoot-positie. Voldoende trainingsbezoek (helaas nog steeds op een te hard "gravel" veld), een goede inzet en vooral een verstan dige taktische aanpak heeft onze C1 onder leiding van trai ner Weerman, leider Henneman en aanvoerder Anne Titsing op een plaats gebracht, AFC waardig. Ongetwijfeld is keeper Elco Langendijk zowel als keeper en als pinchhitter een der steunpilaren van dit elftal. Het zal uw verslaggever niet verbazen als deze Elco het in AFC ver zal "schoppen" of "stoppen". Het is opvallend hoe goed de ze doelverdediger ook kan voetballen. De verdedigers Michael Klein, Daniël Gallenkamp, Daniël Koefoed, Anne Titsing en Jack Duis hebben inmiddels in de gaten dat zes tig minuten volledige concentratie en consequent verdedi gen tot de nodige punten moeten leiden. Goede rugdekking geven, geen onnodig getreuzel bij het wegwerken van de bal en vooral op zijn tijd stevig ingrijpen hebben de zaak achter goed dicht gehouden. Wat de middenvelders betreft Chiel Kuijt, Pieter Keizer, Jair Gortzak en Laurens Last kunnen we vaststellen dat er zeer hard gewerkt wordt. De bal wordt redelijk in de voe ten gespeeld, waardoor er minder balverlies is gekomen. Toch valt er nog veel te verbeteren: meer "vrijlopen" (mee spelen zonder bal), meer rust in de voeten, en vooral meer openingen voor elkaar creëren is geboden. Verder ontbreekt het schot uit de tweede lijn. Spelen we met twee spitsen dan is het scoren van de middenvelders een absolute nood zaak. De spitsen Sander Tellinga en Bob Duis doen hun best, maar worden helaas nog onvoldoende aangespeeld. Gedeeltelijk hun eigen schuld. Beide heren maken zich schuldig aan het zogenaamde "schuilen": het niet tijdig aan speelbaar zijn door achter de man te kruipen. Zorg dat je positie kiest, dat je aanspeelbaar bent voor de middenvel ders. Denk ook aan je balans bij het geven van een lange voorzet en het uithalen op het doel. Te vaak liggen onze vrienden op de grond. Jongens, denk aan je voetenwerk. (Theo Husers bij AFC en Gerald Vanenburg bij Ajax kunnen als voorbeeld dienen.) Met het groeiende zelfvertrouwen zien we de toekomst van de C1 met optimisme tegemoet. Jongens jullie herstel is een kompliment waard. Een supporter van de C1 Ajac C3 vertrekt met 2 punten naar de Meer na een over winning op de C2 Na vele successen eindelijk dan een nederlaag sinds 1 november 1981Het begon rooskleurig voor de AFC-ers, want na 1 minuut spelen opende Freek van de Graaf met een prachtig doelpunt: 1-0 (wat een beauty). (Na een vrije trap van Rob Schroder.) Er werd goed gespeeld aan beide zijden. Ons middenveld kreeg het moeilijk, want Ajax werd toch iets sterker. De achterhoede kwam zwaar onder druk en onze jongens Rob Schroder, Jordi Ramon, Jeroen Bollen en Robert de Graaf hielden het aardig in evenwicht. Maar 10 minuten voor de rust bleef de 1-1 van Ajax niet uit, wij kregen een doelpunt te incasseren. In de rust werd de taktiek gewijzigd en AFC begon met sprankelend voetbal aangevoerd door Hajo de Boer (wat een sjouwer). Het publiek langs de lijn genoot van deze 22 acteurs. Vele nagels en sigaretten werden genuttigd door de moeders en vaders. Via lange passes en goed combineren op onze voorhoede, probeerden wij een doelpunt in ons voordeel te maken. Maar het mocht niet baten. Via de counters van Ajax kwamen wij op de rand van de afgrond. (Hallo Marc H.) Het verlossende doelpunt van Ajax kwam 3 minuten voor tijd. Het gehele elftal vocht voor de gelijkmaker maar het mocht niet zo zijn. Een kompliment aan beide elftallen die er een complete show van maakten. Laat de kop niet hangen, want wij hebben een prachtige wedstrijd gespeeld. Proficiat jongens. Jullie leiders Verslag 21 maart 1982 Sporting Zuid C4 - AFC Jun. C7 Junioren C 7 is een elftal dat uit een stuk of 4 C Junioren bestaat en verder iedere week wordt aangevuld met gretige D Junioren. Als gevolg daarvan is er een nogal wisselende bezetting en zo heeft het elftal in de eerste helft vaak moei te om elkaar te vinden. Na de rust komt men echter veelal tot grootse daden! Zo ook in deze match tegen Sporting Zuid. We hadden nogal wat mooie kansen gemist voor de rust vóór het vijandelijk doel en slaagden niet om te scoren, de tegenpartij deed 't beter en scoorde 1-0. Hoorn liet in de eerste helft goed voetbal zien, maar moest om administratieve reden in de tweede helft wisselen met 5

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 7