VAN DE BRUG AF GEZIEN LANGS DE ZIJLIJN VAN DE REDAKTIE Halverwege het seizoen is de positie van ons eerste bepaald niet rooskleurig. Natuurlijk af en toe wat pech gehad, maar zeker niet bij alle dertien wedstrijden. Ook zo nu en dan de kreet "het lag aan de scheids" gaat zeker niet op. Over de kwaliteit van de scheidsrechters in de hoofdklasse mogen wij zeker niet klagen. Toch hadden wij met het zelfde spe lersmateriaal een goede start. Het moet dus kunnen. Het be stuur heeft het volle vertrouwen in spelers en trainer. Kom aan, vlaggedragers, net even meer inzet en iets meer heilige wil om te winnen moeten ons hoger op de ranglijst kunnen brengen. Daarnaast verwacht ik zeker, dat de hele vereni ging als één man achter ons eerste zal staan. Ook bij uitwed strijden is uw steun onontbeerlijk. Ons (jonge) tweede doet het uitstekend en staat ongeslagen bovenaan. Bravo! Onbegrijpelijk groot is het aantal afschrijvingen de afgelo pen weken. Volop problemen voor de onderscheiden com missies. Het vervelende is natuurlijk, dat de goeden onder de kwaden moeten lijden. Met onze (hoge) contributies zou je verwachten, dat juist iedereen graag in de wei wil staan. Het (kostbare) terugtrekken van elftallen lijkt de enige re medie. Shirtreclame lijkt ook voor de amateurs tot de mogelijkhe den te gaan behoren. Voor het zover is, zal het bestuur ze ker ruggespraak met spelers en leden houden. Een goede soft-sponsoring blijft te prefereren. Het zal zeker niet zo zijn, dat de sponsors met ruime bedragen zullen staan te dringen voor reclame via het amateurvoetbal. Binnenkort hopen wij Schakelredacteur Karei Brand wat meer steun te kunnen geven door het instellen van een spe ciale jeugdrubriek en regelmatige overzichten van de ver schillende elftalcommissies. Naar buiten kijkend kun je je haast niet voorstellen, dat met 3 weken onze dochterverenigingen weer hun zomersporten zullen gaan beoefenen. Dankzij prettig overleg werd voor ABC een uitweg gevonden t.a.v. de speelruimte voor de softbal! wedstrijden. Reeds nu wens ik cricketters, honk/soft- ballers en tennissers een "zonnig" en succesvol seizoen. Tot slot gaarne uw aandacht voor een groots gebeuren op vrijdag, 26 maart a.s. Reeds maandenlang zijn de voorberei dingen in volle gang voor een ouderwets, daverend AFC- feest onder het motto "Olé, olé, olé WK-FEEST op AFC. De namen van de organisatoren en die van de optredende artiesten staan borg voor een ware "happening". Gaarne wek ik alle leden op om hun dagelijkse beslommeringen even te vergeten op 26 maart a.s. Steun uw AFC. Veel succes op en buiten de velden. Jan van Dijk Bij een wandeling tussen de verstilde AFC-velden zie ik plotseling één fasantenhaan en wel 11 hennen, fluks in het struikgewas schieten. Ze waren niet meer te zien of te horen en ze zullen natuurlijk wel een wedstrijd met elkaar ge pleegd op hun terrein en ze zullen nog wel gemopperd hebben over de AFC-ers op 28 februari. "Ze hebben ten minste nog de grond voor ons omgewoeld denken ze. Maar nu was het alweer 7 maart en wat zou er bij Neptu- nus gebeuren? Boven in 't clubhuis zag ik in de bestuurshoek een heleboel vreemde gezichten welke club is daar te gast? Dat zijn de veteranen, zei Jopie. Nou, ik moest drie keer kijken, van de voorheense glorie, waarmee wij door heel Nederland geban jerd hadden, was niets meer te vinden. Ja, Henk van den Berg zag ik en Luuk van Mierlo Frans Heinemann was een slachtoffer wegbrengen naar de VU hij heeft er meteen college gehad, maar de patiënt is toch gered. Jopie en ik begonnen weemoedig veteranen-herinneringen op te halen onze afspraakjes met onze gezellige HBS vrienden op het Gevers Deynootplein TIJDENS het feest diner in het Palace-Hotel. Vanuit Kurhaus Sandor Vidac belden we op en hoorden dan wanneer de Heren even over kwamen wippen - en later gingen we onze eigen veteranen- massa afhalen - dat was op zich al een voorstelling. Ze wa ren nog aan het speechen, we mochten wel even kijken, want daar merkten ze toch niets van - het was een heerlijk gezichtOok toen ze naar buiten kwamen één grapjas werd gefouilleerd, hij zei dattie kon goochelen en Ouwe Dis legde ons zwijgplicht op. Het was pret zonder einde, want: Old Veterans never die, they simply fade away We zullen er aan moeten wennen, dat de tijden veranderen. Bij de laatste thuiswedstrijd tegen RVC werd er boven bij 't buffet een stinkbom gegooid. We zullen er niet over praten WIE dat deed maar een echte AFC-er heeft inner lijke beschaving. Dan bracht ik Dick Bessem naar z'n plaats je op de onoverdekte, maar er stonden gezellig mensen voor z'n neus vriendelijk verzoek om elders een plaatsje te zoe ken. "Waarom? - hij kan toch ergens anders gaan zitten!" Oh, ja, hoffelijkheid is óók het kenmerk van een echte AFC-er. En wie denkt er nog aan de Oude Ridders? We had den en hebben er nog velen, gelukkig. De jeugd mag nu wel eens oprukken, om te laten zien, dat ZIJ niet vergrijst - én verslagen maken voor Karei Brand! Ik vind dat Karei onverdiend z'n hoofd buigt en vooral om dat hij niet meer "zo piep" zou zijn! Dat de jeugd kome Wat zegt Dick Bessem in zijn Clublied? "Al word ik oud, mijn geest blijft fit omdat ik AFC bezit." "Och, ik schreeuw wel als ze voor m'n neus gaan staan!" zegt de schepper van ons mooie Clublied Een aangetrouwde Het in ontvangst nemen van bijdragen, het doorlezen en eventueel selekteren, daarna het materiaal doorgeven aan de drukker, vertellen hoe je het geplaatst wenst te zien, zo nu en dan zelf een stukje schrijven, dat is ongeveer de taak van de redakteur van een voetbalblaadje. Dat kan een kind ook, zult u zeggen en daarin hebt u gelijk. Het wordt moeilijker, wanneer het aantal bijdragen minder wordt en je zelf vaker aan de (schrijf) bak moet. Niet zozeer vanwege het meer schrijven als wel de hoeveelheid tijd die dat gaat kosten. Lettertjes waaien niet vanzelf op het pa pier, tenminste nog niet. Een maand geleden moest u de klaagzang aanhoren van de man, die gebukt gaat onder dit lot. In een brief wendde hij zich tevens tot de voorzitter, die ogenblikkelijk alarm sloeg. En zie het wonder ge schiedde. De voorzitter van de jeugdkommissie werd ingeschakeld, Dick v.d. Klaauw, die met medewerking van Jack van Gel der de rubriek DE JONGE AFC-er nieuw leven in gaat bla zen. Er wordt ruimte gemaakt voor meer dan de helft van ons ledenbestand: de jeugd. Beschouwingen, standen, wedstrijdverslagen (ook graag van Ole ole olé, WK teest op AFC. Dus gauw kaarten kopen bij Paul k-oster, Jan Otsen en Ton Disselkoen. En aan de bar. Nu echt doen hoor! 2

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2