WMS 2 - AFC 6: Interview 0-2 klasse A zijn gespeeld; dat daarvan 22 wedstrijden zijn gewonnen door de thuisclub, dat er eveneens 22 wedstrijden zijn gewonnen door de bezoekende club en dat er 26 wedstrijden zijn geëindigd in een gelijk spel. En dat beeld wijkt nauwe lijks af van de 'grote getallenwet' éénderde, éénderde, éénderde. Zo bedriegt de schijn ook Pickelaar. Nu we toch de competitiestand even observeren blijkt tevens, dat de krachtsverschillen niet geringer zijn dan we vaak denken. De stand in onze afdeling beantwoordt tot nu toe volledig aan alweer de 'wet van de grote getallen' omdat Elink- wijk als nummer 1 ongeveer driekwart van de competitiepunten sprokkelt tegenover nummer 14 Zeeburgia ongeveer éénkwart. Zijn er al konklusies te trekken ten aanzien van de eindstand? Nauwelijks, denkt Pickelaar in zijn simplisme. Behalve dan die ene. Zeeburgia lijkt na 11 wedstrijden zonder winst en met nog 15 wedstrijden te gaan een vrijwel zeke re degradant met slechts 6 gescoorde goals. Maar wat heet zeker in de sport? Het enige zekere is, dat niets zeker is. (En misschien is zelfs dat niet zeker, maar dat zei Multatuli een eeuw geleden ook al.) Nog eens eerste In de wandelgangen gonste het vooraf van de geruchten. Tegen De Musschen trad AFC aan met niet minder dan 5 in vallers wegens blessures Weineen, heette het elders. Er zit gewoon iets niet helemaal lekker. Een beetje heibel in de hut en dan valt er hier en daar een hoofd. Wat er van waar is zullen de tribuneklanten en de makkers achter het doel wel nooit te weten komen. De meeste geblesseerden/gepasseerden waren echter wel in civiel aanwezig. Ben Bonkink vond daarvan, dat hij er recht op had echte geblesseerden tenminste mank om het veld te zien schuivelen. Ter wille van de duidelijkheid. En daar valt wat voor te zeggen Hardwerkende AFC Junioren B1 met 2-2 gelijk tegen Ajax Ajax begon met een overwicht en domineerde sterk met individueel goed voetbal, eigenlijk tegen het arrogante af. Een opgelegde kans door slecht uittrappen werd zelfs gemist. De Ajaxieden kwamen en kele keren heel dicht bij het scoren van een doelpunt, maar onze doel man Marcel van de Meent had niet over keepersgeluk te kla gen. Uit een corner van Paul Eveleens kopte Guillermo Bertolini ineens hard in waardoor AFC met 1-0 de rust inging. Ajax ging na de rust pressie uitoefenen en jammer genoeg beoordeelde de goed keepende Marcel van de Meent juist deze bal verkeerd: 1 -1 Ver in de tweede helft kwam AFC nog goed aan de bak en uit enige schermutselingen voor het Ajax-doel kon Guiller mo Bertolini hard uithalen 2-1. Overlinks was Ajax het gevaarlijkst en uit die vleugel kwam dan ook de gelijkmaker door een laag ingeschoten bal. Dat Ajax vlak voor het einde nog tegen de paal schoot, bewees eens temeer dat de 2-2 gelijke stand terecht was. Hattrick van Paul Eveleens in de wedstrijd Herenmarkt B2 - AFC Junioren B2 Herenmarkt begon de wedstrijd overrompelend. Een omhaal kwam hard en hoog in de touwen en de tweede goal werd laag uit een corner ingeschoten. Dick de Graaf lanceer de na een kwartier Paul Eveleens, die de keeper omspeelde om de stand op 2-1 te brengen. Na de rust kwam na zwak verdedigen de stand op 3-1 en de solo van Rob Keizer schudde het elftal wakker. Ineens ging AFC voetballen. Phi lip Wegloop zette fraai voor en Paul Eveleens kon beheerst inkoppend zijn tweede goal noteren. Ron van Alem wist hachelijke situaties echter goed op te vangen en uit het prijs schieten voor het doel van Herenmarkt ging tot twee keer toe de bal van Dick de Graaf tegen de paal, totdat de "meester" Paul Eveleens zijn hattrick voltooide en met deze 3-3 gelijke stand kon iedereen wel tevreden zijn. Vader Johan VOOR DE MATCH Wanneer speelden jullie de laatste wedstrijd? Dat was 22 november tegen SLTO 2, waarvan we met 2-1 wonnen weet je nog. Wat deden julli al die voetballoze weekends daarna? Oh, thuis en zo, en eh wat schaatsen en eh eh Dus blij dat 't nu weer zo ver is? Nou en of ik sta te trappelen, alleen dat verzamelen om kwart voor elf hè. En Jan, je jongens allemaal weer present? Nou, van twee heb ik de afgelopen periode wel wat verno men, maar die anderen komen echt vandaag, ja want WMS heeft maar twee punten minder dan wij en aangezien wij een wedstrijd meer hebben gespeeld begrijp je dus dat als we winnen we weer klimmen. Zeg maar ik moet nu even met ze praten! Waar doe je dat? Je ziet het, hier in de kantine, er is overal plaats en je kan zitten waar je wilt, kijk maar. IN DE RUST Jongens, nog op wintersport geweest, of wat bijgebruind? Ja hoor, ik was wat weken in Zuid-Amerika, en volgende week ga ik naar Zambia. En ik ontmoette Roger Moore op de latten, zeg Lodewijk doe hem de groeten van mij. Verder nog iets leuk gedaan? Trainen bedoel je, nee hoor, dassen stroppen en bonbons eten, lekkerrr hmm. Zijn er nog geblesseeroen, jongens? Eric moet de wonderdokter van WMS raadplegen en Jan voetbalt door met zijn bivakenkels. Olé, olé, olé, WK-feest op AFC. Vergeet het niet, vrijdag 26 maart a.s. 3

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 5