1895 ab.c|=0=0=4a.t.C VAN DE REDAKTIE RONDOM DE BAL Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 62e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 10 februari 1982 nr 4 Secretariaat: G.A. van Caspel 0. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Het leven van uw redakteur gaat niet over rozen. Herhaal delijk wordt hij geattakeerd door goedmenende leden, die hem het één en ander hebben te verwijten. Een korrektie hier, een foutieve benadering daar. Ook het algemene beeld komt steeds opnieuw ter sprake: de toenemende vergrijzing. Hij, de redakteur, ook niet meer zo piep, kan dan niets an ders doen dan ootmoedig het hoofd buigen. Ook namens zijn vaste medewerkers. Waren deze mensen er echter niet, dan hield u slechts de programmagegevens in de hand, elke twee weken. Eveneens zeer leesbaar maar niet voor hen, die passief lid zijn. Meerdere oproepen aan de jeugd gedurende de afgelopen jaren, het installeren van een.speciale jeugdrubriek, heeft niet geleid tot wat beoogd werd. Mede door de thans heer sende bezuinigingsmaatregelen zijn verdere initiatieven in die richting op het welbekende lage pitje gezet. Het bovenstaande behoeft geen verontschuldiging te zijn voor het beleid; het kan wel dienen als een verzachtende omstandigheid. Terug naar de dingen van de dag: de verslagperiode. Op 31 januari werd met 2-1 van EDO verloren. Het aantal uitge speelde kansen aan onze kant was een veelvoud van dat van de Haarlemmers, toch ga je weer de boot in. Opnieuw ster ker, dan een ogenblik van onachtzaamheid en je staat met 2-0 achter. Een niet op hoog peil staande wedstrijd, waar voor zeker de grasmat verantwoordelijk moest zijn. Deze leek heel wat maar was bepaaldelijk zeer hobbelig. Een week later trad een op meerdere plaatsen gewijzigd team aan tegen DE MUSSCHEN, de enige ploeg waartegen we tot dan toe de volle winst hadden weten te pakken. Dit moest wéér gebeuren, het rode licht schemerde reeds door de nog kale populieren. Vanaf de eerste tot de laat ste minuut is er met volle overtuiging gevoetbald. Dat de be hoefte om te winnen groot was bleek na het doelpunt van Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Eddy Meyer, een droge knal die via de onderkant van de lat insloeg, toen zich de gehele ploeg op de ongelukkige verde diger stortte. Een vreugdevolle ontlading, er was afstand ge nomen. Een minuut voortijd mocht Hennie Kottmann koeltjes vanaf de stip (een te zware straf) het vonnis defini tief voltrekken: 2-0. Spelers en supporters haalden opge lucht adem, het licht tussen de bomen nam beduiden in helderheid af. Nog twee keer winnen en je draait mee in de sub-top! Inzet en kwaliteit zijn ruim voorradig, een betere garantie is nauwelijks denkbaar. En over voorraad gesproken onze tweede bleef door een gelijkspel tegen Blauw Wit (0-0) fier aan de kop van de rang lijst. Dit gelijke spel krijgt extra reliëf wanneer men weet dat vijf spelers werden opgeëist door onze hoofdmacht. Wanneer je de (voetbal) kracht van een vereniging wenst te peilen, neem dan de plaats van het tweede elftal als maat staf, zegt men wel eens. Wat dat betreft behoeven we ons zeker geen zorgen te ma ken! Primeur 'Olympisch Stadion kan niet meer gered worden' werd ons onlangs toegeroepen vanaf de voorpagina van een bekend ochtendblad. Wat te doen? Renoveren of nieuwbouw? De beslissing moet duidelijk zijn: 1982 verlangt meer dan 1928. Indien men tot het laatste besluit (nieuwbouw), je weet het maar nooit, zou je best eens kunnen gaan denken in de richting van een OVERDEKT stadion met de moge lijkheid om ALLE veldsporten onderdak te verlenen. Met de huidige overkappingstechniek (RAI) moet dat mogelijk Olé, olé, olé, WK-feest op AFC. Vergeet het niet, vrijdag 26 maart a.s.

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 1