RONDOM DE BAL DE NIEUWE AFC-STATUTEN Jullie moeten het zelf maar weten: we mochten negen keer niet naar Spanje in diezelfde Schakel wat ik ook helemaal niet van plan was, ik ga alleen naar AFC, als ik kan. Onze onvergetelijke Nico Holtzappel zei: "Dit is de Schakel die komt binden, de oude Club aan d'oude vrinden" - en dan denk ik "liefst helemaal en niet half en alsjeblieft geen woorden als 'Alternatief en aksie' in ons clubblad of moeten we soms het beeld van onze eigen Schaf omtrek ken? Dat nooit! Bedankt voor de Statuten bij mij zijn ze prima gearri veerd en al ben ik maar een Aangetrouwde, ik bewaar ze of ze in goud gevat zijn. En waarom moet Kareltje Brand zo verdrietig zijn? en géén foto's van het Dames-Jaardiner voor zijn Schakel? Zie je, daar heb je 't nu weer, ik moest over dat diner schrij ven! Nou da's kort gezegd: onbeschrijflijk voor mij, want het moet geen naslagwerk worden. Alle andere Aangetrouw- des worden aangezocht om nu eindelijk de toorts van mij over te nemen, b.v. over "zonder ons bestond AFC óók niet" (is toch leuk?) maar niet te brutaal! Dus dat NEGENDE AFC DAMES-JAARDINER was weer grandioos en onverwoestbaar, met een perfekte organisatie door May, Janny, Conny, Henny èn Lex èn Tom natuurlijk - zoals gebruikelijk was Lex nog jarig ook. Een fijne pianiste hadden we ook. Tom Somers was aanwe zig met een liedje: "zeg mij eens, AFC, Dames van AFC" maar gezongen voor ons allen door Henny Meneer zelf zat natuurlijk bij de Heren aan. De Bogaard-bloemen sierden ons allen, Conny en Berry brachten verdienstelijke kunst ter verloting. Ton Glas zond ons een bloemencompliment en al die fijne cadeautjes bij ons bord - ik kan echt niet alles vertellen. Natuurlijk waren er enthousiaste grijze koppies, die net als ik, ons gebeuren niet willen missen en wanneer het lukt drie generaties AFC- vrouwen te halen, geven we een grote gil. Ha de mannen laten zich iets ontgaan: zoveel gesoigneer de en mooie vrouwen in alle soorten en maten en zónder mannen, vind je nergens bij elkaar! Er ontbrak niets aan onze feeststemming, er was fijne muziek en alle disgenoten waren aardig en het menu délicieux! De consommé a la Moelle kreeg bij mij de eerste prijs! Ik moest wel overal vragen wat 'Moelle' eigenlijk was. Maar zitten we dan einde lijk zonder de mannen 'aan' dan beginnen we meteen om AFC te blèrren niet te genezen Ik zat naast Willemijntje je weet wel: zij die altijd wel achter de deur staat en dat boterde bést. Oh, van achter de deur gesproken: de obers weten eigenlijk geen raad met zo'n groot diner van alleen maar vrouwen, weet je veel zijn ze in hun hart doodsbenauwd voor onze overmacht, maar ie laten het niet merken en wij van onze kant zijn ook niet kinderachtig en verslinden ze niet Die obers dan, staan achter de deur te kieren met hun al of niet dampende spijzen, tot wij uitgespeeched of uitgezon gen zijn. Een enge taak voor hen want met die vrouwen weet je het nóót! Maar als Miep, Henny of Ann Teiwes uitgezongen zijn dan, ja dan vliegt de deur open en hun optreden begint: im- po-sant komen ze met beslist mannelijke schreden aanstor men en de tableaux worden daarbij hóóg laag gejong leerd - in de maat! Een prachtgezicht - ik wilde dat ik mij dat thuis kon permitteren voor mijn bordje hutspot. Daar komt Karei de kopij halen - zie je wel??? Een Aangetrouwde Op een onlangs gehouden be- vraag naar voren hoe men een goed AFC-er kan herkennen. JCT Hans Slaap, 2e penningmees- "f jy ter' reageerde prompt: 'Dat is Afkomst Het is bekend dat de sport uitgevonden is om de agressie van de mens te kanaliseren. Een week of wat geleden was een klein gezelschap leden bijeen, na afloop van een partijtje tennis. (Het alternatief bij uitstek voor voetballers die pas op de plaats moeten ma ken). Er ontstond, hoe is het mogelijk, een gesprek over sport in het algemeen en het zojuist beoefende in het bijzonder. 'Die laatste bal had je best een klein tikje opzij kunnen ge ven. Dat wordt vaker gedaan, weet je. Volkomen on nodig om die bal op het lichaam te spelen, het leek wel een aanslag op het leven', merkte een hunner op. De geadresseerde glimlachte toegeeflijk en sprak deftig: 'Dat geeft maar frustraties, je mag je afkomst nooit verloo chenen'. In de 1e Schakel van 1982 hebben wij de door de buitenge wone algemene vergadering van 17 december 1981 goedge keurde statuten laten afdrukken. Inmiddels zijn deze statuten notarieel verleden en gedepo neerd bij de Kamer van Koophandel te Amsterdam. Het H.R. (Huishoudelijk Reglement) moet nu verder wor den aangepast en zal t.z.t. ook in vergadering worden be handeld. Wij verzoeken de leden het boekje achterin Schakel no. 1 los te maken en eenvoudig samen te vouwen, waarna men de statuten zonder enige ergernis kan bewaren om later het H.R. er aan toe te voegen. Het Bestuur U bent toch niet van plan om naar Spanje te gaan? W.K. voetbal zonder Nederland? Helaas is Nederland niet van de partij in Spanje. AFC voelt zich geroepen voor een alternatief. Daarom brengen wij voor u het W.K. hier naar toe. Op 26.3 a.s., is het groot feest onder het motto van "Ole, olé, olé, W.K. feest op AFC" 2

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2