VAN DE REDAKTIE ERGERNIS iottoxtoto Maandag de 18e is het zover. Opnieuw een jaar ouder. Hoe vaak zal er tegen de bal aangetrapt zijn vanaf dat eerste moment aan de Willemsparkweg tot en met die lek kere (trainings) lel op zondag 17.01.1982. Niemand heeft het nageteld, zelfs Chris niet. Heel wat in ieder geval. Mooie droge knallen, effektvolle inswingers en beteuterde rollertjes. In alle variaties, alle maal gedaan tot meerdere eer en glorie van de Amster damse Football Club. Op de Willemsparkweg, Tolstraat, Archimedesweg, Om val (in het prille begin wisselde men van veld, zoals men thans van pak verwisselt); daarna de Watergraafsmeer, Goed Genoeg, de Wandelweg en nu de Jeu de Boelelaan. Op al die lokaties werd gedurende 87 jaar driftig en minder driftig tegen het leer/plastic geschopt, alles met de bedoe ling dat ding zo snel mogelijk tussen twee palen en een lat te krijgen. Die sport moet wel iets aantrekkelijks hebben: van een handjevol leden tot een dikke 12.00. Artikel 18 van de statuten, destijds: 'Ongehoorzaamheid aan den captain wordt door hem met f 0,10 beboet'. Er is het een en ander veranderd. Nog even, 13 jaar, en we zijn 100. Een magies getal. Voordat je het weet schrijf je 1995. De pupillen van nu verdedigen dan onze kleuren in de hoofdklasse. Zo gaat dat. Maandag is het feest, we zullen elkaar de hand drukken en omhelzen. We feliciteren ons zelf niet alleen met al die trappen maar ook met dat kostbare goed dat wij en zij die ons voorgingen in de loop van al die jaren hebben opge bouwd en dat slechts uit drie letters bestaat: AFC. Inleveradressen: Een voetballende entomo loog kreeg toen hij kon doelpun ten 'n insect in het oog Prompt ging hij determineren zijn aanvoerder zei: 'Die go- ser zal 't nooit leren Hadsikadee Poolen bij AFC! K. Luiper Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Ga|l, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. In de laatste Schakel kunt u zich op z'n minst aan twee dingen geërgerd hebben. Eerstens: de chaotische publikatie van onze statuten en daarnaast de 'running gag' over het WK in Spanje. De onzorgvuldigheid waarmee de ruggegraat (dat zijn toch de statuten) van onze vereniging is behandeld wil zeker geen minachting voor de lezer(es) tot uitdrukking brengen, integendeel. De plaatsing is technisch de mist ingegaan, waarvoor excuses. Wat Spanje betreft weet de redaktie precies evenveel als u: namelijk niks. De redakteur wordt wel geacht verantwoordelijk te zijn voor alles wat in de Schakel verschijnt maar gezien de konseptie - de kopij bereikt de drukkerij in twee gedeel ten kan hem niet alles wat ergernis verwekt aangewre ven worden. Er zijn van die mensen die, hun jaren lange lidmaatschap ten spijt, onopge merkt door de vereniging stappen. Ze willen dat zo, ze hebben geen behoefte aan publiciteit. Via, via bereikt je dan een bericht dat zo'n iemand een verjaar dag heeft gevierd. Ook daar wordt geen ruchtbaarheid aan gegeven, zij wensen onder geen beding in het middelpunt te staan. Dit keer moet een uitzondering gemaakt worden, deze bevestigt immers de regel. Op 6 januari werd Ton v.d. Ven 65 jaar! Een goeie sportieve voetballer die zijn partij, meestal in de achterhoede, danig meeblies. Niet in de allerhoogste regio nen, dat liet hij graag aan anderen over. Wel begon hij de jeugd te trainen, na zijn eigen langdurige voetballoopbaan. Con amore zomaar, omdat hij wat terug wenste te doen voor een vereniging die hem zoveel plezier had ver schaft. Ton, die u nog dagelijks als entertainer kunt aantreffen achter de piano van het Bos-restaurant, Jollenpad, heeft sinds enige jaren de voetbal geruild voor de tennisbal. Ook in deze sport speelt hij vrolijk zijn partijtje mee. Namens geheel AFC alsnog van harte gelukgewenst, Ton v.d. Ven! Een dag eerder bereikte John Jansen (ook dat heuglijke feit kwam de redaktie pas later ter ore) de leeftijd van 70 jaar. John rende nooit achter de bal, zijn spreekwoordelijke jo vialiteit stempelt hem reeds vele, vele jaren tot een ras- AFC-er. De biljartclub heeft het wel geweten, de 5e ja nuari. John Jansen, van harte gefeliciteert met het aantikken van het 7e kruisje! U bent toch niet van plan om naar Spanje te gaan' WK voetbal zonder Nederland. Helaas is Nederland niet van de partij in Spanje. AFC voelt zich geroepen voor een alternatief. 2

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2