VAN DE BRUG AF GEZIEN VAN DE REDAKTIE lotto x toto "AFC, je t'aime", zong Somers op 1 januari. Eén van de vele goede liedjes uit een wederom voortreffe lijke nieuwjaarsshow. Veel dank aan samensteller en regis seur Pim Adriaansz en zijn veertien medewerkers. De titel van dit liedje brengt mij, als zo vaak, op de vraag: waarom is AFC dan zo een speciaal kluppie. Moeilijk te omschrijven: sfeer, vrienden, vrienden in de nood, tradities, amateurs, een slokkie? De nieuwjaarsshow is één van de vele traditites. Vrienden en bekenden de gelegenheid geven elkaar het allerbeste te wensen. Wensen voor een betere economie, waar je alleen wat aan hebt als je gezond bent om te kunnen werken. Gezondheid en goede tijderi wens ik alle AFC-ers. Voor de club: dat wij het financieel steeds mogen "rond fietsen", voldoende jong kader kunnen vinden, amateur hoofdklasser blijven en dat het onze (vele) jeugd blijvend plezier moge doen in het rood-zwarte shirt uit te komen. Het dreigt overigens een lang seizoen te worden. Op 22 no vember j.l. speelden wij onze laatste competitiewedstrijd. Hoe komt AFC na de winter tevoorschijn? Als ik terugga naar de barre winter van 62/63 zou ik zeggen voortreffe lijk. AFC werd in 1963 immers kampioen! Er wordt stug doorgetraind en hopelijk vinden wij snel de opwaartse lijn. Op 17 december j.l. zaten er tijdens de buitengewone al gemene ledenvergadering net zo veel leden vóór de tafel als er achter! Alle niet aanwezige leden hartelijk dank voor het grote vertrouwen. Na ampele discussie werden de nieu we statuten goedgekeurd en het wettig bestaansrecht van onze AFC is verzekerd. Een speciaal woord van dank aan Henne Boskamp en Alexander Mohr is hier zeker op zijn plaats. Zij waren het, die onze statuten juridisch "water dicht" maakten. Overigens dient een nieuw huishoudelijk reglement nog te worden geconcipieerd. Genoemde verga dering benoemde een commissie, bestaande uit de heren Boskamp, Mohr en het dagelijks bestuur, die het ontwerp hiervoor zullen samenstellen. Dankzij de bereidwilligheid van Niek Hekster is de conti- nuiteit in de toto/lotto commissie verzekerd. Niek, reuze bedankt. Dat het een aansporing moge zijn voor vele van je leeftijdgenoten om iets voor onze club te gaan doen. 18 Januari is nabij. AFC 87. Allen, die aan het heren en aan het damesdiner aanzitten: veel genoegen. Blijf allen optimistisch, gezond en goede AFC-ers. Jan van Dijk Op de laatste dag van het oude jaar hebben de velden hun kleur toch nog hervonden. De afgelopen maand schaarde zich onder de koudste vijf van deze eeuw: vier graden onder het gemiddelde. Bijna had de Elfsteden Tocht doorgang ge vonden. Wanneer er sprake is van dat soort evenementen kan je de bal rustig vergeten. Schaarse beelden bereikten ons via de buis uit Engeland (waar gevangenen een veld sneeuwvrij maakten), van ver warmde velden uit Duitsland en uit kranten mocht je ver nemen dat er een paar duizend kilometer zuidelijker nog wel gevoetbald is. Een tijdje zonder, we zijn het gewend. Wat in het vat zit, verzuurt niet. Het omwentelingsmechanisme van onze aardbol schijnt in een hogere versnelling geraakt te zijn, althans zo lijkt het. Zeker wanneer je reeds een paar daagjes meeloopt en zeker wanneer je, zoals nu, met veertiendaagse stappen door het clubleven moet. Nog even en óns oud en nieuw valt samen met dat van alle niet-leden. Daarom wordt u ook vanaf deze plaats gelukge wenst met het nieuwe verenigingsjaar. Opdat het ons alles moge schenken, wat wij ervan verwachten. Een hoge klas sering voor alle elftallen, veel voetbalgenot en een spranke- Als buitenspeler had hij een pracht schaar om te passeren. Maar bij de vijandelijke back hoefde hij dat niet te probe ren. Die had maling aan gymnas tische grappen En probeerde alleen maar zijn benen onder zijn kont weg te trappen. Niet tevree Ging hij toch poolen bij AFC Kanje Wel Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. 1 JANUARI 1982 Nou, ik zal het proberen Wat een week was dat! De be langrijkste gebeurtenis natuurlijk de Nieuwjaars-reünie met de show van Pim Adriaansz en z'n noodgedwongen ver nieuwde staf. Het was ongelooflijk goed en het erge is, ik weet niet waar ik moet beginnen met m'n bewondering uit te spreken, want dan moet de Schakel drie keer zo dik worden, in plaats van gehalveerd. Als ze nou m'n kolomme tje gewoon doorzagen en de rechterhelft laten raden, lijkt jullie dat niet leuk? Dan hou ik de lelijke woorden rechts. De liedjes: Geestig, ontroerend en nou ja, om trots op te zijn en alles goed gebracht - hebben jullie op Lex Ri mini gelet? die zorgzame devote blik in den hooge, om te zien of de teksten goed op rolletjes naar boven liepen - wat een schat om al dat lay-out-werk voor alles in AFC zo goed te verzorgen! De mooie vrouwen op het toneel konden weer zó naar de Miss World-verkiezingen en brachten hun liedjes - ieder op eigen wijze - subliem. De "Tranen" van Mirjam Kijl waren meesterlijk! Ach, alles was zo goed - waarom is dit niet gefilmd of ten minste op de band óók opgenomen? Kijk het hele program ma maar door: ALLES WAS GOED! Ik had een pracht plaats en wist nu ook eindelijk, hoe onze fotograaf Magiel- sen eruit ziet - en oh, waarom oefenen we niet geregeld U bent toch niet van plan om naar Spanje te gaan? W.K. voetbal zonder Nederland? Helaas is Nederland niet van de partij in Spanje. lend verenigingsleven! Inleveradressen: Sigarenmagazijn:

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2