ONS DERDE RONDOM DE BAL SCHEIDSRECHTER DE JONGE AFC-ERS j.l. Zondag 22 november moest het 3de elftal aantreden te gen de F.C. Amstelland. Van dit elftal is bekend, dat ze mentaal erg zwak, maar qua voetbal erg sterk zijn. Voor ons dus taak om snel te scoren. Dit gebeurde gelukkig "al" in de 30ste minuut, René Husers, zeer goed op dreef, speelde twee man uit (waarvan één tussen de benen) om daarna vernietigend uit te halen met links. AFC 3 bleef daarna goed storen en uit een afgeslagen aan val, Flans FHulst bereidde schitterend voor, scoorde Michel Rieder zeer beheerst, 2-0. Na een overdenderende speech, in de rust, van leider Frans van de Bor, begon AFC de tweede helft bijzonder voort varend. Corner van rechts, kopbal van Meindert op de lat, waarna Wim Flusers (duidelijk terug na zijn schorsing) koel af maakte. (3-0) De F.C. Amstelland werd daarna volledig overspeeld. Fletgeen resulteerde in nog twee geweldig mooie goals, R. Rooze tekende voor 4-0, en alweer Wim FHvoor 5-0. Slechte spelers waren er vandaag niet, maar een compliment moet gegeven worden aan D. Akkerman, die in de tweede helft helaas moest uitvallen wegens een "oude" blessure. Invaller keeper Theo Janssen heeft daarna ook geen enkele fout gemaakt en zo werd de nul ook nog behouden. Al met al een zeer aantrekkelijk duel voor het "publiek" HH en WH Devaluatie Toen we traditiegetrouw vo rige week zondag tegen DWV kort voor tijd toch nog dat ene puntje moesten inleveren, sprong een forse man jui chend uit de dug-out. Flij begon aan een geëxalteer de rondedans, die door onze supporters verbaasd werd gadegeslagen. Men had in de rondspringende figuur een ex-AFC-er ont dekt: Flenk Fluisman. 'Onbegrijpelijk' stelde een van hen treurig, 'dat clubliefde zo snel kan devalueren'. Talent 'Het was een trap van een meter of veertig, van Jackie. Je kent 'm wel, een jongen die de trap heeft uitgevonden. Vol met de wreef, strak, op kniehoogte. Ik pak 'm uit de lucht, de tenen gekruld. Balletje morsdood. Komt die laatste man naar me toe, een beul van een gozer. Grijns op z'n koppie, hij had me al een paar keer eerder onder de grond gestopt. Wat denk je? Stuur 'm met één be weging het bos in, zo maar. Te gek. Een ingeving, hoe noe men ze dat? Talent, jaja zo mag je het ook noemen. In het strafschopgebied dus, aan de linkerkant, een meter- tje of vijftien. De keeper weifelt, de geit. Dan komt ie toch, hou je buik vast, jongen. Wat doet dit talent? Flij wipt de bal op zijn rechtervoet, zet 'm daar klem en wacht tot Doel- mans voor 'm staat. Flup, over de boy heen en dan hè, let je op ja, juistpakt 'm daar wederom gekruld uit de lucht. Zie je het voor je? Puur natuur. En dan wippend naar de doellijn? Ben je gek, jongen. Waarom al die moeite? In deze tijd van energiebesparing, laat me niet gillen. Een jens, een flens, bescheurendhard achter de kruising. Een vastzitter, een enkele keer zie je het nog wel es op de televisie. Drie mannetjes nodig om het ding weer los te peuteren. Zoiets, ja toch. Wat zeg je? Ik zei peuteren, niet leuteren. Nee, nee het werd geen doelpuntde bal ging net een paar metertjes naast. Ach, dat kan de beste gebeuren, nietwaar'. Nee, scheidsrechter zou ik toch liever niet willen zijn. Ik heb vaak te doen met ze. Nooit goed. En nu zondag dit. Natuurlijk de gebruikelijke grensrechters bij dit soort juniorenpartijtjes. Mannen die het twaalftal compleet ma ken. Veel zwaaioefeningen met de vlag. Maar verder. Opmerkingen van langs de kant, en aanmerkingen, kritiek. Het was niet zo erg nog, leek het, als toen vorig jaar met die scheidsrechter die een jongen een paar minuten aan de kant zette. Klootzak, zei de jonge voetballer met over tuiging. "Ik klootzak? Je vader klootzak", repliceerde de onpartijdige. Die niet wist dat die vader achter hem stond. De aandacht was wel even van het voetbal afgeleid, maar iedereen leeft nog. Zondag ging het ook langzamerhand die kant uit. De scheidsrechter kon met zijn beslissingen de jeugd slechts in grote verwarring brengen. Maar de jongens behielden hun zelfbeheersing. Niet alle ouders deden dat. Een beslissing werd fel bestreden. En dat maakte de maat vol. Scheids rechter roepen naar het jennende publiek. Dan roept zo'n ouder: zak. Nu schijnen scheidsrechters redelijk bestand te zijn tegen de massale aantijging hondelul. Maar deze nam het niet. Hij pakte, een minuut of vijf voor het einde, de bal, zei dat hij de wedstrijd staakte en liep weg. Een vreemde aanblik. Daar gaat de arbiter. Die scheldende ouders hadden zoveel aan hem te danken. Een buitenspel- doelpunt van hun jongens had hij goedgekeurd, een gaaf doelpunt van de tegenpartij afgekeurd. En nog was het niet genoeg. Zo'n zondag langs de lijn zal een andere zijn dan die, welke mijn vader aan de Zuidelijke Wandelweg moet hebben mee gemaakt. Toen we tevreden in het schaapskooiachtige kleedhok bij het derde veld de benen in de zinken bak leg den om ze met koud water schoon te spoelen. Voldoening? Arme scheidsrechter. Zondag aan zondag zorgt hij er voor dat er gevoetbald kan worden. Temidden van ouders die hun kinderen naar de overwinning gillen. Tussen jongens die van de tv weten hoe het moet. Thuisko men en tegen de vrouw zeggen: ik heb de wedstrijd gestaakt want ze noemden me een zak. Wie begrijpt zoiets nog. L.B. Baart AFC Junioren B2 blijven winnen AFC Junioren B2 hebben zich niet laten imponeren door Buitenveldert B2. Rob Keizer gaf in het begin de toon aan. Mooie passes, veel koppend en snel afne mend met een goed spelin zicht, een "keizer" waardig. Zijn frappante stijl is niet op vallend, maar zeer nuttig en waardevol. 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2