lotto xloto GOED NIEUWS UIT MURO LUCANO! RONDOM DE BAL laar en captain van ons eerste. Verder Henny, Willem, Jos, Benno en John, die één of meerdere seizoenen vaste krach ten van het eerste waren. Deze ervaring, gekoppeld aan de jeugdige overmoed (Fred en Anton), leidt zeer zeker tot resultaten: AFC 11 15-7 1e Eén van onze prominente spelers zei eens: "Wij willen ons publiek (voornamelijk ouders en vriendinnen) aanvallend voetbal voorschotelen". En zo is het!! Ons huidige tweede is zeer aanvallend ingesteld en sterk ge noeg om de tegenpartij driekwart van de wedstrijd op eigen helft te houden. Dit aanvallend voetbal leidt echter nog te weinig tot echt uigespeelde doelkansen. Vaak doordat er niet simpel genoeg gevoetbald wordt. D.w.z. te weinig wordt de bal langs de grond gespeeld en te vaak wil de spe ler in balbezit "iets heel goeds" doen. "Iets heel goeds" is volgens onze bescheiden mening niet goed genoeg, indien het tot balverlies leidt. Tot slot nog onze doelpuntenmakers: Anton G. Pik van Broeckhuizen 8 x Henny H.E. Weer Kottmann 3 x Wendel Fc. A. van Leeuwarde 1 x Pol Kol. Lt. Houtkamp 1 x Milco B. Pijl Lambrecht 1 x Willem B. Balg de Ridder 1 x met behulp van de wind. Pieter John. (Is het de Leeuw of de Kat geworden, Cees?) Een verdediger met een toomloze aanvals drift. In eens kon hij naast je staan, in de voorhoede, om zijn diep opgezette één/ twee af te ronden. Je moest wel zorgen dat je 'm niet in de weg liep, hij had al leen oog voor dat gapende gat voor hem: het vijandelijk doel. Vaak mislukte het, even vrolijk ging hij dan de weg terug, naar zijn stek in de achterhoede. Maar soms ja, dan werd hij omhoog getild: Akkie had gescoord! Rein Akkerman, Akkie voor zijn vele vrienden, voorzitter van de Stichting Goed Genoeg, vele malen eerste-elftalspeler, later iets lager om uiteindelijk wer kelijk te gaan schitteren in het beroemde dertiende, hij maakte de afgelopen zondag zijn eerste halve eeuw vol: hij zag Abraham. Dit heugelijke feit werd the-night-before op passende wijze gevierd. Met de paardentram nam hij zijn 'gang' mee op een (bruine) kroegentocht, die pas eindigde toen de dag ont waakte. Geheel en al in stijl van de roary fifties, in één ruk door van bar naar doel. De energie die dat kost was nog immer aanwezig, de jarige genoot fris en vrolijk van de spannende 0-0, die ONS EER STE op tafel bracht tegen HILVERSUM. Alsnog van harte gefeliciteerd Ak met deze score, jouw in zet voor AFC is nog steeds een voorbeeld voor velen! De optimist: "De oranje leeu wen gaan brullen in parijs!" De pessimist: "Dat kennen we, maak dat de kat wijs!" "Misschien brullen van het grienen, want een zege moet je met goed spel verdienen!" Beiden heel tevree, eerst lekker poolen bij AFC! E.L. Lendelaar De inleveradressen zijn: Sig.magazijn Bijster, Olympiaplein 124 Sig.magazijn Dermont, Koninginneweg 139 Sig.magazijn Eurolympia, Stadionweg 139 Sig.magazijn de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen Sig.magazijn Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Sig.magazijn Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kantoorboekhandel Brugman, Alex. Boerstraat 25 Ons Clubhuis tot vrijdagavond 19.00 uur De vorige zaterdag, op 7 november j.l. is in Muro Lucano de school die een jaar geleden door de aardbeving werd ver nield, feestelijk heropend! Prof. Lo Cascio, voorzitter van het Comité, dat zich voor de herbouw inzette, werd uitgenodigd om dit evenement mee te maken, 's Morgens werd eerst de H. Mis opgedragen, waarna in aanwezigheid van de Italiaanse Televisie het lint werd doorgeknipt en de plaatselijke bevolking met de kin deren de school in ogenschouw konden nemen. Een aantal gloedvolle speeches werden onder 't genot van een door het Gemeentebestuur aangeboden drankje, aangehoord, waar bij natuurlijk ook prof. Lo Cascio het woord voerde. Door de dankbare jeugd van Muro Lucano werd hem een mooi gekalligrafeerde oorkonde met een ontroerende tekst op perkament aangeboden, om alle "Olandesi" voor hun goede gaven te danken. Eerlijkheidshalve moet ik er wèl bij vertellen dat de bouw van de school in hoofdzaak gefinancierd werd door de pro vinciale autoriteiten van Emilia Romagna, maar de inrich ting en uitrusting van de klasselokalen, gymnastiekzaal, leermiddelen en een bibliotheek van meer dan 500 boeken werden geheel door het Nederlandse Comité geschonken. Op 24 november a.s. om 18.35 uur tijdens 't half uurtje voor Italianen en Joegoslaven op Hilversum II op de televi sie, zullen enkele beelden van de opening te zien zijn. Moge ik u allen die aan dit project zo gul en met groot en thousiasme hebben medegewerkt, hierbij nogmaals van harte bedanken! Connie Hermens Verspreking Afgeluisterd, langs een drukke lijn, bij een wedstrijd van de E-junioren, de 10/12- jarigen. Een verontwaardigde moeder, na het zien van een nieuwe ragpartij door een jongen van de tegenpartij die met kop en schouders, letterlijk, boven zijn leeftijdgenoten uitsteekt: "Goh wat een beest van een kind". 3

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 3