VAN DE BRUG AF GEZIEN VAN DE REDAKTIE ONS TWEEDE Zo een weekje er tussenuit doet wonderen. Helemaal aan voetbal ontkom je natuurlijk toch niet. Met spanning de radio beluisterd om rust- en eindstand van AFC - VUC te vernemen, na op dezelfde dag toch een voetbalwedstrijd te hebben gezien. De club van voorzitter Hans Lenz (oud speler AFC 1 en nog steeds lid) Sportclub Terschelling speelde dezelfde dag een thuiswedstrijd voor de 1e klasse van de FVB. Natuurlijk ander voetbal, maar daarom niet minder spannend. Dan voel je je Terschellinger met de Ter- schellingers, waarbij de 3-2 winst natuurlijk helpt. Het is overigens interessant om eens de problemen van een ande re vereniging te horen. Wat had u gedacht van de post reis kosten, daarbij in aanmerking nemend, dat Terschelling geen rijksveer met de wal kent en daardoor navenant hoge passagekosten. Eenmaal in Harlingen dient het vervoer naar de plaats van de uitwedstrijd nog geregeld en betaald te worden. (Hans, dat elftal in 1959 zag er als volgt uit: Jip Vogel, Harry Smit, Nico Vondeling, Henne Boskamp, Frans Kat, Henk van Dam, Tonny Beekman, Rob Duis, Rudy Vondeling en Eddy Blote). Het concept van de nieuwe statuten is inmiddels door het bestuur behandeld en wordt thans door het "meesterlijk" oog van Henne Boskamp bekeken. Binnen afzienbare tijd hopen wij de nieuwe statuten middels een algemene leden vergadering aan u voor te leggen. Ook de technische adviescommissie is inmiddels gevormd en zal bestaan uit de heren Rolf Leeser, Frans v.d. Bor en Nol Kuikens. Het bestuur is bijzonder verheugd over de bereid heid van genoemde heren ons met hun adviezen terzijde te staan. Ja, die bereidheid om iets te doen voor AFC. Het wordt steeds moeilijker zo niet onmogelijk om mensen te vinden, die iets voor de club willen doen. Neem nu dat uitgebreide artikel over onze onvolprezen toto/lotto commis sie. Reakties: nihil. Juist voor deze commissie, die één van de pilaren van ons financiële bestel vormt. Een enkeling, die bereid is iets te doen heeft nota bene al een functie. Mede in dit verband wordt het bestuur dan ook uiterst onaange naam getroffen door kritiek uit de zgn. "wandelgangen"; kritiek die je dan via via ter ore komt. Natuurlijk mag men kritisch zijn, maar ventileer dat dan rechtstreeks bij één of meerdere bestuursleden, die te allen tijde bereid zijn tekst en uitleg te geven. Bovendien komt die kritiek dan vaak van leden die nooit of nauwelijks de algemene ledenvergade ringen bezoeken c.q. zelf nooit iets voor de vereniging ge daan hebben. De veertiendaagse Schakel is algemeen geaccepteerd en het ziet er thans reeds naar uit, dat dit ons een zeer aanzienlijke besparing oplevert. Waardering voor de elftalcommissies en het sekretariaat, die hierdoor wel met veel extra werk belast worden. Ook AFC dient te bezuinigen. In dit verband vond ik het "pickeltje" van Pim Adriaansz hierover nogal zwaar op de maag liggen. Voetbaltechnisch gezien mogen wij de afgelopen periode redelijk tot goed noemen en daar gaat het tenslotte in een voetbalclub om. Ere voorzitter Henk Kappelhoff mocht ik reeds feliciteren met de hem toegekende onderscheiding van de afdeling Am sterdam van de KNVB t.w. de gouden speld. Dit voor zijn vele werk t.b.v. het Amsterdamse voetbal en voor de com missie van beroep in het bijzonder. Feestelijke gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Kienen op 18 december; de voorbereidingen voor Nieuw jaarsdag zijn in volle gang (Nieuwjaarswens en sixes) en er is al even gesproken over het jaardiner t.g.v. onze 87-ste ver jaardag. Ten tijde van dit schrijven staat het vijfde lustrum van de Zilveren Ploeg nog voor de deur. Commissie en "ploegers" van harte. Op naar het ridderschap. Jan van Dijk Twee keer achter elkaar de bril, zoals dat vroeger genoemd werd. Eerst Xerxes uit, dan Hilversum thuis, in totaal 180 minuten voetbal. Geen doelpunten. Nog drie wedstrijden eindigden afgelopen zondag blanco in de hoofdklasse A van het amateurvoetbal. Italianitis? Italiaans schaakvoetbal? De eerste wedstrijd in de verslagperiode, die tegen Xerxes, was van een kwaliteit, die de hoofden van de HH experts lichtjes deed schudden. Men wilde er liever niet meer over spreken, het geploeter moest vergeten worden. Tegen Hilversum liep het bepaald beter, zeker in de tweede helft. Onze lichtgewichtaanval had het moeilijk met de krachtig gebouwde Hilversum-verdediging; een echte vuist kon niet gemaakt worden. Al met al blijven we in het midden van de ranglijst. Twee overwinningen en we staan aan de top, zo gering is het krachtsverschil. Het tweede blijft winnen, Pieter en John laten u dat meebe leven. Op zaterdag 28 februari van dit jaar werd in ons clubhuis een FANCY F Al R gehouden ten behoeve van de slachtof fers van de aardbevingsramp in Italië. De bedoeling was gel den in te zamelen voor het bouwen van een school in het plaatsje Muro Lucano. De FAIR werd, onder regie van Con nie Hermens en Mieke van Dijk, een doorslaand succes. De daadwerkelijke hulp van vele AFC-ers (sters) heeft er toe geleid dat de school nog dit jaar kon worden heropend. Connie geeft verslag en bedankt nogmaals allen die zich hiervoor hebben ingezet. Op de uiterst geanimeerde bijeenkomst van de ZILVEREN PLOEG vrijdag j.l. werd Gerard van Nigtevegt "lastig" gevallen door enkele leden, die in de loop van hun lidmaat schap geen tijd gevonden hadden om de struktuur van onze stichting te doorgronden. Zeker te druk gehad met voet ballen, of zoiets. Gerard, te allen tijde paraat, doet hier iets aan en heeft het schema nog even op papier gezet. Jan van Dijk tenslotte, wiens taak het is alle touwtjes in handen te houden, beklaagt zich vanaf de brug terecht over kritiek gegeven door de stuurlui aan de wal. Kritiek is welkom, maar dan wel opbouwend. Zij, die zich in hun vrije tijd inzetten voor AFC doen dat omdat ze van hun club houden. Alleen met dit soort mensen stel je je toekomst veilig! P.S. Dan nog reageert de Jeugdcommissie middels een nagekomen stuk EEN MISSER op een pickle van Pim Adriaansz van 2 weken geleden. Een tweede elftal heeft zijn eigen problematiek. De spelers, die in vorm zijn en goed spelen, worden vaak naar het eerste getransfereerd. Een tweede elftal speelt dus bijna nooit twee weken achtereen in dezelfde opstelling. Begrijpelijk, het eerste is tenslotte het belangrijkst. Uiteraard is dit ook voor ons tweede een handicap, maar toch wordt het goed opgevangen. De reden: de enorme ervaring in ons team. Ten eerste: Ernst, jarenlang steunpi- 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2