DESTIJDSEN NU ONZE JEUGD OP ZONDAG 1-11-1981 P&T 2 TEGEN AFC 6 2-3 Wijlen SIEM DE WAAL kocht destijds een collecte bus, schilderde die rood-zwart en met de letters T F er op zette hij dat geldpotje van de terreinen als het Eerste thuis speel de om zodoende wat extra geld voor het Jeugdtrainings- fonds in te zamelen. Dat rood zwarte busje heeft destijds flink wat opgeleverd maar vandaag aan de dag alhoewel het nog steeds op de zelfde plaats staat - is de opbrengst zeer gering. Daarom willen wij nu weer eens de speciale aandacht vra gen van de 300 a 400 leden, die zondags het Eerste komen aanmoedigen, uw gulden of kwartje (s) zijn nog steeds een welkome bijdrage in het T F potje. Bij voorbaat dank. Zondag 15 november AFC-Hilversum staat de bus weer op u te wachten, maar ook op 29 november bij AFC - RVC. Best lekker weer om te voetballen. Dat onze jongens best wilden was duidelijk. De A3 stond al spoedig met 3-0 voor, de B1 had juist DWS op achterstand gezet en de C1 ver hoogde het tempo en hield de tegenstander goed onder druk. Leiders van C2, B2 waren druk doende om AFC zo goed mogelijk te presenteren voor de wedstrijden tegen Ajax in de Meer. Dat lukte prima en alhoewel wij de punten moesten laten werd er zeer goed partij gegeven. Aangezien de A3 aan een ruime overwinning bezig was, ben ik naar de C1 en B1 gaan kijken. De B1 was bezig DWS het initiatief te laten en uiteindelijk eindigde dit potje in een 'draw'. Het verbaast me dat de combinaties niet kwamen want de jongens moeten dat veel en veel beter kunnen. Nog maar eens goed luisteren naar de trainer en geloof me maar dat het zal lukken. Bij de C1 zien we de lijnen nu komen en ook het logisch gevolg 4 uit 2!! Ik vond de inzet prima en vooral in de 2e helft liepen de combinaties iets vlotter. Sommige jongens zijn nu op diverse plaatsen geprobeerd en de trainer en leider hebben nu hun koers in grote lijnen uitgestippeld. Ik zie het wel zitten en voorspel dat geleidelijk aan de vorm zal komen en het spel steeds beter zal worden. Een goede overwinning jongelui!! Wie schetst mijn verbazing toen het bericht mij bereikte dat de A3 met 6-3 had verloren. Een slechte grap? Pas na het 5 x te hebben nagevraagd was ik geneigd het te geloven. Met zulke gerenommeerde spelers blijft het een mirakel dat een 3-0 wordt verspeeld. Ik zou zeggen voor straf moet dit elftal uit de volgende 5 potjes 100 procent scoren. Dat de C3 goed speelt en onder de voortreffelijke leiding van de Heer Schafer alle potjes wint was mij bekend. Maar wat ik zondag zag deed mijn voetbalhart opensprin gen, het bloed sneller kloppen, mijn tenen krullen en met volle teugen heb ik staan te genieten van deze wedstrijd. DCG was zeker niet slecht maar AFC speelde zo bere-goed dat er geen kruid was gewassen voor de Ookmeerders. De bal ging van voet tot voet, de spits strooide links en rechts de ballen naar de vleugels, scoorde en passent 2 goals maar Crouwel was daarmee gewoon op hetzelfde niveau als zijn medespelers. Het middenveld was beweeg lijk, de verdedigers kwamen op, de passes waren loupe- zuiver afgewisseld met mooie diepteballen. Wat een fijne wedstrijd. Jongens AFC mag trots op jullie zijn en als zo steeds gespeeld kan worden dan mogen jullie misschien nog wel eens een demonstratiewedstrijd spelen op de heilige weide van ons 1e elftal. Kan iedereen zien hoe mooi voetbal eigenlijk wel is en wat de rechtgeaarde lief hebber naar de velden drijft. Zo gespeeld betekent plezier, schoonheid en puntjes. Ja, ik heb genoten van goed spel. Nog even naar Ookmeer om met de A2 proberen 2 punten op te halen, maar dat zag DCG A2 iets anders. Het werd gelijk 1-1. Jammer want we waren wel beter, maar hand in eigen boezem jongens: beter combineren, over de vleu gels en wat brutaler en met name bij het doel van de te genstander. Toch nog bovenaan. Zondag de topper tegen ZSGO. Ondertussen had onze A1 met liefst 7-1 gewonnen en een prima partij gespeeld. Had ik ook best willen zien. Jammer dat de zondag nog zo kort is. We hebben eigenlijk best prima jeugd. The Observer De zeer succesvolle seizoenstart van de FC Handgraaf, werd na twee wedstrijden reeds een halt toegeroepen. Geconfron teerd met knokkende tweede elftallen werd vervolgens twee maal op rij verloren. Hierdoor werd een middenpositie op de ranglijst ingenomen. Leider J. Handgraaf die elke week de keuze maakt uit zijn brede selectie en rekening houdt met ieders wissel, stond daarom dit keer voor een moeilijke puzzel. Temeer daar er gewonnen moest worden. Juist daarom werd de wedstrijd tegen tante Pos zo'n belang rijke. De taktische zet van Jan, betrof dit keer de aanwijzing tot voorstopper van Michael Ooink. Michael net terug van een 'schone' vakantie, waarvan we allen konden getuigen, speelde mede door samenloop van deze omstandigheden de 'pannen van het dak'. De eerste helft werd ondanks ons overwicht, getuige de her haalde aanwezigheid van ondergetekende te dicht in de buurt van de scheidsrechter, afgesloten met 1-1. Eerst via een uitgespeelde aktie 0-1door (alweer) soldaat Jan Perton en vlak daarna was het 1 -1 door een Jan van de tegenpartij, waarbij moet worden vermeld dat ondergete kende niet op z'n juiste plaats stond. Na rust, als Lodewijk in de kleedkamer blijft om de rackets uit z'n kousen te halen, gaat Michael ook in de spits en neemt Hans Kaiser (weer verzameld) de plaats als voorstop per in. Onder enthousiaste en luide toejuichingen van de thuisclub- schare komen we onder grote druk te staan. Vooral als de gastheren via een droomgoal via diezelfde Jan (van de te genpartij dus) onze 1-2 voorsprong weer vereffenen. Daarvoor maakte de reeds eerder genoemde Michael er via een uitgekiende lob 1-2 van (very nice action). Toch werden de twee winstpunten in onze plunje mee naar huis genomen, na een dito lob van (again) Michael, 2-3. Dat er de resterende tien minuten inderdaad geen 'expresse stukken' aankwamen en wij dus goed stand hielden, was mede te danken aan vooral Wim (medogenloos) en Rob (mond vol en stevige body). En zo keerden na precies negentig minuten ook Hans Pos ('t lijkt helemaal nergens op), Didi (kop verloren en weer 6

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 6