MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz Schakel I Twee berichten in de laatst verschenen AFC-Schakels troffen uw Pickelaar. Het eerste: "In verband met de bezuiniging zal de redakteur dit jaar niet op jacht gaan naar kopij. Wat hem toegezonden wordt zal geplaatst worden, eens in de week, eens in de twee weken, desnoods eens in de vier weken, al naar gelang de aktualiteit van het artikel". (Van de redaktie). Het tweede: "Als bezuinigingsmaatregel heeft het bestuur besloten om De Schakel voortaan 1 x in de 14 dagen te laten verschijnen. Met de medewerking van de elftalcommissies is dit gelukkig (SIC, Pickelaar) te realiseren". (Van de brug af gezien voorzitter Jan van Dijk). Pickelaar, met enig geluk weer levend en wel terug in het vaderland, heeft het moeilijk met deze vorm van inleveren. In gewetensnood sloeg hij alarm bij zijn redakteur en bij zijn voorzitter (in die volgorde, welja)! En inderdaad: omdat de inkomsten door contributieverhoging niet meer kunnen worden verruimd en omdat de uitga ven ter voorkoming van een deficit beperkt moeten worden, gaat het mes in de AFC-Schakel. Pickelaar, in zijn club gepokt en gemazeld met het wekelijkse (gestencilde) AFC-Bulletin en met de maandelijkse (echt gedrukte) AFC-Schakel, heeft het daarmee bijkans niet meer. In luttele jaren heeft hij de Schakel-neergang ondanks een goed redaktioneel beleid gezien. Het Bulletin verdween; de Schakel nam die plaats, in een versimpeld drukprocedee, wekelijks in; de adresband maakte plaats voor adressering öp de Schakelomslag zelf; dat rot nietje door die 'enkele' vellen deed zijn intree; en nu is de ver schijningsfrequentie gehalveerd. Verdrietig sloeg Pickelaar de laatste Schakel op en - verdomd die opende nog met de aloude wijsheid: "Dit is de Schakel, die komt binden, de oude club aan d'oude vrinden". Het einde van De AFC-Schakel lijkt welhaast voorspelbaar. Nog even en we moeten het doen met een muurkrant boven de bar; vermeldende de programma's, opstellingen en prijzen der comsumpties. Pickelaars grote voorganger - wijlen - Jo Wijnand, vroeg zich véle jaren geleden al af waar nou eigenlijk de prioriteiten lagen bij een zuiniger clubhuishouding; er is uiteraard niets nieuws onder de zon. Hij stelde toen de niet te beantwoorden vraag wat nou eigenlijk het rendement was geweest van het vele geld, dat AFC ja renlang in trainers had geïnvesteerd. Hoeveel spelers hadden daar tenslotte hoelang ten faveure van AFC van geprofiteerd? Een jaar of vijftig geleden ging het nog maar om één betaalde clubtrainer. Tegenwoordig om een veelvoud daarvan. Destijds begonnen jeugdige AFC-ertjes op 12-jarige leeftijd te voetballen. Tegenwoordig zijn ze amper de helft daarvan. Pickelaar mint ze - daar niet van - en strijkt-ze graag door de krullebol; maar of ze volwaardige clubgenoten zullen wor den zal nog moeten blijken. Pickelaar geeft toe: zo is het beeld te streven naar bezuiniging te eenzijdig gesteld. Maar even eenzijdig is het in een club met geschiedenis een clubblad met geschiedenis te offeren! We moeten er nog maar eens over praten. Schakel II Tot nu serveerde Pickelaar zijn inlegwerk in De Schakel, uitkomende in de laatste week van iedere maand. Maarin die week is er thans geen Schakel meer! Vandaar, dat Pickelaar flexibel als altijd met ingang van heden uitwijkt naar de Schakel in de eerste week van iedere maand. En mocht die geofferd worden: Pickelaar zal u persoonlijk schrijven, zo u dat wilt Spreuk Verloren illusies zijn gevonden waarheden. Multatuli Eerste Inmiddels zag Pickelaar 2 thuiswedstrijden van het eerste elftal, dat hem sterker lijkt dan in het vorige seizoen. En daaruit dan toch maar 1 punt? Dat ene punt kwam tegen RCH na tweemaal achterstand. En ook tegen VUC tweemaal achterstand, waardoor kort voor tijd ditmaal een nederlaag. In beide wedstrijden veel druk van AFC op het vijandelijk doel. En in de ogen van vele makkers onverdiend puntenverlies. Terecht of onterecht? Pickelaar blijft onverminderd achter zijn eerste staan en zal het laten horen. Scheids Een in de ogen van Jan Publiek falende scheidsrechter is tegenwoordig al gauw een H.H.H. "Vroeger noemden we zo iemand een Kluiperd", zei Wout Pnaast wie Pickelaar zondag j.I. was neergestreken. "Een kluiperd"?, vroeg Pickelaar, die zich gauw in kennis te kort voelt schieten. "Ja, een kluiperd", zei Wout P. "Dat was een kruising tussen een klootzak en een gluiperd Ook taalverrijking is van alle tijden. 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5