Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond SCHUILHOKJE DE ZILVEREN PLOEG AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur ruime parkeergelegenheid andere dagen vanaf 14 uur keus uit vele menu's (dinsdag gesloten) tijdig bespreken uw gastheren zijn de Gebr. Landman telefoon 44 55 75 Keeper Johan de Jager blonk uit met een goede safe en wist zich gesteund door een zeer stabiel spelende achterhoede. Het was jammer, dat op een incorrect doorlopen van een Ajaxied Johan de Jager werd geblesseerd. Gelukkig werd hij op de been gebracht door zijn vader, als leider van het elf tal en keerde hij vlak voor rust nog een hard ingschoten bal. Direct na de rust kwam Ajax met 1 -0 voor door een hard en laag ingeschoten bal vanuit een vrije schietpositie. Vrij snel daarna kon Philip Wegloop zich vrijmaken en zijn voorzet werd door Paul Eveleens op een prachtige wijze ingekopt 1 -1Een ongelukkige wissel bracht verwarring en wanorde in onze achterhoede en door een misverstand vloog de bal via een Ajax-knie in het doel 2-1 Het was de dag van Johan de Jager. Vanuit een vrije trap keerde hij de bal uit het doel en een moeilijk ingeschoten effectbal timede hij zeer goed door de bal uit het doel te stompen. Hoewel Ajax de bal sneller speelde, was de inzet van onze AFC Junioren energiek en met enig chauvinisme kwam Ajax met 2-1 nog goed weg. Vader Johan Met het verschijnsel 'dug-out' is het pas goed begonnen. Dug-out, het schuilhokje waarin trainer/hulptrainer/leider/ coach/verzorger en enkele reserves tezamen zijn gepropt, beschermd tegen regen en wind en alles wat eventueel op een onnatuurlijke wijze (van de tribune) naar beneden komt. Het kleine hokje, zeker geen optimale werkruimte, vaak enigszins verzonken, waardoor het zicht nog slechter is, doet een ernstig beroep op het tolerantievermogen van de aanwezigen. Bovendien zijn zij tot passiviteit gedoemd. Achter de lijn, ja daar mag men wel bewegen. Ons wordt vaak een (televisie) kijkje in de keuken gegund; de kamera zoomt in op de verwrongen gezichten, de ket tingrokers en op hen, die een hart-infarkt nabij zijn. Soms komen ze van de bank, staan aan de lijn, zelfs óver de lijn en schreeuwen hun aanwijzingen het veld in. De betreffende speler, de aangeschreeuwde, reageert ver schillend. Schrikachtig, schichtig of boos. Het is een direkte aanval op zijn ik, zijn prestige. Ik heb het niet goed gedaan, het moet beter. Elke sporter, die met zijn spel bezig is, irriteert zich aan kritiek. Wel of niet geschreeuwd, wel of niet verdiend. Het is een motie van wantrouwen. Men mag zeker niet verwachten dat betrokkene beter gaat spelen. Integendeel. Gelouterde trainers (Michels, Happel, Kessler) weten dat en sparen hun stembanden. Zij kennen hun materiaal. Vaak prefereert men een andere stek, een plaats op de tri bune. Terwille van het overzicht. Plannen om de tegenstan der te bestrijden zijn reeds van tevoren gemaakt, iedere speler is geïnstrueerd. Ze zijn niet onmondig, ze kennen hun taak. Tijdens de rust kan er eventueel bijgesteld worden. Vrijdag, 13 november a.s. wordt het de 25ste keer dat de ZILVEREN PLOEG bijeen zal zijn. Zilver in het kwadraat! De ploeg, voortgekomen uit het initiatief van Max de Bruin en Willy v.d. Brink, is meegegroeid met de ver eniging. Liet Max in 1957 zo'n 80 uitnodigingen de deur uitgaan, Dio Hermens, de huidige voorzitter, verzendt het dubbele. Het is al eens eerder gesteld: lang lid zijn van AFC is geen verdienste. Het gaat namelijk vanzelf. Wanneer je trouw je kontributie blijft betalen vind je op zekere dag een uitnodiging in de bus. De verplichting tot be talen spruit voort uit het gevoel dat je voor je club koestert. Er zijn voetballers die van het ene hok naar het ande re fladderen. Schijnen immuun te zijn voor een be paald soort saamhorigheid. Gezamenlijk iets doen, voetballen in dit geval. AFC doet het al 86 jaar in een geest, die tot velen spreekt. Vandaar dan ook dit jaar een nieuwe (na-oorlogse) golf leden, die de ZILVEREN PLOEG nog steviger gaat verankeren. Ze zijn van harte welkom, ook zij die geen uitnodiging hebben ontvangen maar wel terdege 25 jaar lid zijn. (Wel even kontakt opnemen met Dio Hermens, tel.: 020-42 60 62). Men komt van heinde en verre, zelfs van andere we relddelen, om deze avond mee te maken. Een beter bewijs voor de aantrekkingskracht van de ZILVEREN PLOEG is er niet. Overkokende dug-outs zijn tegenwoordig schering en in slag. Men is verontwaardigd, men is bestolen. De scheids rechter is een dief, hij kent zijn vak niet. Het is soms grieze lig om de spastiese motoriek gade te slaan die voortspruit uit deze verontwaardiging. Veel erger wordt het wanneer de instrukties 'duidelijk' worden. Het 'Laat-je-effe-zien' heeft al voor een boel narig heid gezorgd. Vandaag de dag komen er zelfs rechters aan te pas. Ons geliefd spel zit barstensvol emoties, zowel voor publiek, begeleiding als spelers. Ze moeten een uitweg heb ben, zoals de heren psigologen ons voorhouden. De mentaliteit van de begeleiding garandeert in hoge mate speel- en kijkplezier. Verdwaasde narren, zich niet bewust waarmee men bezig is, zorgen voor doffe ellende, waarop de media maar weer al te graag toehapt. Zo blijf je in de bekende cirkel. Mentaliteitsverandering moet plaatsvinden aan de basis, daar waar nieuwe trainers worden opgeleid. Wil men naar schoon voetbal, dan moet men naar schone schuilhokjes. Dug-outs, dus. Charlie 3

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 3