VAN DE REDAKTIE AANTREKKELIJKE WEDSTRIJD VAN JUNIOREN B2 UIT TEGEN BUITENVELDERT BLEEF ONBESLIST 0-0 Hoe je het ook bekijkt, óns voetbal wordt danig beïnvloed door de beelden, die we regelmatig bekijken in onze huis kamer. Beelden van het profvoetbal: het spel om den brode. Daar staan ze: de jongens van Bayern, Tottenham en Roda. Begeleid tot de laatste nop, het hoofd vol instrukties. Vaak oogstrelende kombinaties, schitterende doelpunten maar ook akties (Siegmann) die de liefhebber doen ver stijven. De mens van vandaag is (nog) steeds geneigd tot imiteren (na-apen). Toen Johan destijds, gevolgd door Big Brother, de grasmat te pas en onpas begon te bevochtigen, let wel, door zijn tanden, kreeg hij al gauw een legioen navol gers. Het torentje-torentje bussekruit na een doelpunt is tot ceremonie verheven. Je zou bang worden ooit nog een doelpunt te maken. En wat doe je wanneer iemand door breekt? Juist, je legt hem neer. Doe je dat niet, dat merk je dan in de knip. Legio zijn de voorbeelden, waarmee jongeren en onvolwassen ouderen thans, bijna dagelijks, worden bestookt. Het kan daarom geen kwaad om, aan het begin van het sei zoen, te wijzen op de twee mogelijkheden (je meent 't), waarop het voetbalspel gespeeld kan worden: a. voor je brood b. voor je plezier Onderstaand volgt de omschrijving die Van Dale geeft van het spel: bezigheid die zonder enige praktiese doelstelling, alleen om haars zelfs wil, tot vermaak en ontspanning wordt verricht. Om geheel volledig te zijn de omschrijving van de kursief gedrukte woorden: vermaak plezier scheppen in ontspanning lichte aangename bezigheid voor lichaam en geest Het is de bedoeling dat u in het komende seizoen licht en aangenaam bezig gehouden zal worden, daarvoor betaalt u ook kontributie. Géén gevloek van overspannen leiders/trainers, géén getier als er wat misgaat, géén geschop dan alleen tegen de bal, géén aanmerking op de scheidsrechter etc. Het steeds weer zien van dit soort beelden, je ontkomt er niet aan, mag niet leiden tot navolging. Het is niet nodig, wij worden er niet slechter of beter van. Het gaat bij ons om de eer. Voor die eer gaan dit jaar weer een dikke vijftig elftallen 'op stap', ze zullen strijden voor het kampioenschap of om aan degradatie te ontkomen. Eer-lijke strijd, een aangename bezigheid. a.s. Zondag begint die voor ONS EERSTE in Rotterdam, tegen het pas gepromoveerde De Musschen. Ons legioen kan daar getuige zijn hoe onze vaandeldragers hebben overzomerd, en hoe de gretigheid is waarmee in het nieuwe seizoen wordt gehapt. In het voorprogramma werd aan de lopende band gescoord, zal deze nieuwe ontwikkeling blij vend zijn? Komt allen, de eerste (overdrachtelijke) klap is een daalder waard! eens in de vier weken, al naar gelang de aktualiteit van het artikel. Alleen uit nieuwsgierigheid al wil je graag weten hoe de op stelling van de Junioren B2 zal zijn, want trainer Stefels had het elftal na de training bekend gemaakt. Op zondamorgen, 6 september 1981, startte de eerste com petitiewedstrijd met een op en neer gaande wedstrijd. Een sterk overwicht van AFC beloofde veel, maar de bui- tenspelval van Buitenveldert verhinderde in de eerste helft de voorhoede om gevaarlijk te worden. Aanvoerder Bertje Tijstermans liet zien hoe technisch en hoe bekwaam hij situaties wist op te lossen en even voor rust knalde Paul Eveleens op de lat na goed aangeven van Rob Keizer. Na de rust bleek de voorhoede te begrijpen, dat er op doel geschoten moest worden. Karei Hendrik Maas begon er mee, Dick de Graaf volgde dat voorbeeld, maar dat hield niet in, dat de achterhoede het zo gemakkelijk had, want de goed keepende Johan de Jager moest languit vallend de bal uit doel tikken. Een schot van Erik Schuurman werd gekeerd. Hans de Wit schoot knap in, maar de eveneens goed verdedigende goalie van Buitenveldert wist het schot zo niet knapper te keren. Even later schoot de volhoudende Hans de Wit na een cor ner net over. Het einde kwam helaas zonder een doelpunt te hebben gezien, maar iedereen was het er over eens, dat er met dit elftal veel valt te bereiken. De jongens moeten elkaar nog leren aanvoelen en begrijpen, zodat de combinaties goed gaan vloeien. De in het aanhef van dit stukje gezinspeelde opstelling was als volgt: doelverdediger: Johan de Jager achterlinie: Bertje Tijstermans en Ferdo Weerman en Ron van Alem middenlinie: Karei Hendrik Maas en Rob Keizer en Hans de Wit voorhoede: Erik Euwes en Erik Schuurman en Dick de Graaf en Paul Eveleens reserves Dirk Blankstein en Peter Henneman Vader Johan BESTUURSMEDEDELINGEN Wij vragen uw aandacht voor onze nieuwe reklame-aanplak- biljetten speciaal vervaardigd door Uitgeverij/Drukkerij De Ram. Hebt u een geschikte plaats in uw bedrijf, kantoor of win kel voor een biljet van de thuiswedstrijden van AFC? De biljetten kunt u aanvragen bij de bestuursleden Marcel Koster (02946 - 32 66) of Hans Slaap (020 - 45 70 18), dan wel afhalen op maandagavonden in ons Clubhuis. I.v.m. de bezuiniging zal de redaktuer dit jaar niet op jacht gaan naar kopij. Wat hem toegezonden wordt, zal geplaatst worden, eens in de week, eens in d1 twee weken, desnoods 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2