HENNE BOSKAMP WERD ONZE SUPERBAL B WEL EN WEE Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond Thomassen, Hans Bergsma en verzorger Ko Grosze Nipper die samen met de anderen de zeldzaam enerverende wed strijd hadden gewonnen Sorry! ik had mijn blijdschap en waardering anders kun nen tonen - toch maar gelukkig, dat ze dat zijn misgelopen! Een Aangetrouwde De gouden-ballen club (spelers en begeleiders van vier af- delings-kampioenschappen in de periode '61-'69) kreeg op Hemelvaartsdag een gevoelige les van ons eerste elftal van 19816-1 Het wordt tijd dat we weer een kampioen mogen begroeten, zodat we er weer enige jonge gouden-ballers bij krijgen. De wedstrijd (uitslag uiteraard volkomen onbelangrijk) verliep in een uiterst prettige sfeer, werd uitstekend aange voeld door onze top-scheidsrechter Bep Thomas en werd terecht vokomen beheerst door de vlot kombinerende AFC- ers van nu. Niet onvermeld wil ik in dit verband laten onze easy scorende Edwin Geluk. Bij de gouden-ballers viel ons op: Jos Lonnee (goed ingrij pen), Jos Kemna (nog zeer beweeglijk), Rolf Leeser (goede organisator) en last but not least onze vertrouwde coach Gerard van Dijk. Na de wedstrijd ontspon zich vrij snel een bijzonder gezel lig gedoe aan de bar. De vermoeide gouden-ballers en hun fraai licht gebruinde- en elegant geklede dames hadden on middellijk de bekende "stemming van toen" erin. De heldendaden van weleer werden voor de zoveelste maal verteld en de alcohol deed de rest. Maar nog meer bepalend voor de uiterst gezellige stemming was wederom de aanwezigheid van onze Superbal: Henne Boskamp. Opnieuw zag Henne kans om via een intelligent opgebouwde- en niet minder geestige speech alle aanwe zigen in vervoering te brengen. Henne begroette op de eerste plaats onze onvolprezen rots in de branding: Nico van Til, onze altijd jonge leider van de zestiger jaren: Cor Kerker (65) en niet in de laatste plaats zichzelf: Henne Boskamp. Alle aanwezigen werden onomwonden aan het verstand ge bracht dat HIJ, Henne Boskamp en niemand anders (aan voerder van AFC 1961 en aldus de eerste AFC-er welke van de voorzitter destijds Henk Kappelhoff, een gouden bal in ontvangst mocht nemen) voor altijd de voorzitter van de gouden-ballen club is en zal blijven. En wie zou daar bezwaar tegen willen of kunnen maken. Henne, prima gedaan, alle gouden-ballers staan achter jou. Voor de niet ingewijden onder u wil ik namens de gouden- ballers nog even benadrukken dat wij op de eerste plaats, naast alle nostalgische onbelangrijkheden, bijzonder veel aandacht hebben voor ons eerste elftal. Het was dan ook bijzonder fijn aanvoerder Kees Gehring met enkele prominente medespelers en niet te vergeten leider Sal en grensrechter Johan aan de dis te mogen be groeten. Kees Gehring, zoals altijd elke situatie sterk aan voelend, nam het woord en besprak twee belangrijke zaken: 1) volgende keer het gehele eerste elftal aan het di ner en 2) meer kontakt met de gouden-ballers. Wat ons betreft niets liever dan dat. Regelmatig kontakt tussen de leden van de gouden-ballen club en onze huidige selektie wordt ook door ons zeer op prijs gesteld. Het was een fijne dag. Rob Duis Wederom een poging de resultaten van het afgelopen sei zoen van AFC 6 t/m 14 even kort samen te vatten. Te beginnen dan maar met het totaal resultaat, gespeeld werden 185 wedstrijden, waarvan 92 gewonnen, 20 gelijk en 73 verloren. Een gemiddelde derhalve van 1.07 en ge zien het gemiddelde van 1.06 van het vorige seizoen een "flinke" vooruitgang. (Menige politieke partij zou er toch jaloers op zijn.) Er werd wel minder gescoord; nu 600 x, het vorig seizoen 667 x (maar toen wel 19 wedstrijden meer). Een goed seizoen ook voor onze doelverdedigers, die er n.l. 130 minder om de oren kregen dan het vorig seizoen, toen 614 tegentreffers nu 484. Het tiende wist wederom tot een "century" te komen door 116 x te scoren. AFC? (bij insiders bekend) moest daar entegen 103 x extra aftrappen. Maar na al dit gecijfer nu iets over de elftallen zelf, en daar gaat het immers om. De resultaten mogen anders best gezien worden, met als uitschieter natuurlijk het het kampioenschap van het zevende, of te wel de "Handgraafboys". Na een fenominale eindsprint werd Geuzenveld 3 in een beslissingswedstrijd definitief verslagen. Met recht nogmaals onze felicitaties aan Frans Jüch en zijn mannen. De regelmatige Schakellezer kon zich trouwens van week tot week op de hoogte houden van de lotgevallen van ons zevende. AFC 6 - 8 - 10 en 13 draaiden mee in de top van hun af delingen, het 9e en 11e waren middenmoters (het 8e met de grootste seizoen overwinning van maar liefst 20-1), het 14e wist nog twee teams onder zich te houden en al leen het 12e moest, ondanks een opmerkelijke zege van 11-2, toch genoegen nemen met de laatste plaats. Een conclusie een redelijk tot goed seizoen dachten wij zo, hoewel het soms toch weer uitermate moeilijk bleek om met de 150 spelers die voor onze elftallen ter beschikking zijn, elke week weer 9 complete elftallen in het veld te brengen. AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur ruime parkeergelegenheid andere dagen vanaf 14 uur keus uit vele menu's dinsdag gesloten) tijdig bespreken uw gastheren zijn de Gebr. Landman telefoon 44 55 75 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5