VAN HARTE BAR TALK VAN DE BEDZIJDE GEZIEN Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Woensdag 13 mei a.s. zal Cor Kerker zijn 65ste verjaardag gaan vieren. Het is een beetje triest (de bezuiniging!) dat Cor niet breed uitgemeten ten tonele gevoerd kan worden, hij is namelijk ook één van (vele) bijna onsterfelijke AFC-ers. En dat laatste mag u best in letterlijke zin opvatten. Een jaar of wat geleden was het kantje-boord maar zie old soldiers never die. Cor was een degelijke voetballer, een man die moeilijk te passeren viel. De bekende steunpilaar in de achterhoede. Na zijn schoenen in de kast gezet te hebben (op een vrij ge vorderd tijdstip) werd hij elftalkommissielid. En hoe! Als voorzitter van de elftalkommissie A maakte hij vele kampioenschappen van ONS EERSTE mee, zijn naam wordt nog steeds genoemd als coach bij het AFC-elftal aller tijden (Licht uitspot aan). Dan moet je wat betekend hebben! Cor Kerker is een zeer beminnelijk mens, een vriend in de ware zin des woords. Hij wordt door geheel AFC van harte gefeliciteerd met het bereiken van deze mijlpaal. Het Vijfde Onlangs stonden nog een paar kenners en ik naar een wedstrijd van ons vijfde elftal te kijken. Wij verwonderden ons over de hoge kwaliteit van het voetbal, wat deze knapen bij herhaling op de mat legden. Men haalde herinneringen op aan de jaren vijftig toen we zelf dat vijfde bevolkten. Het verschil in kwaliteit bleef niet onopgemerkt. Maar ja, toen was het vijfde een lager elftal bij de in totaal zeven. En nu voetbalt men tamelijk hoog, wanneer men staat opgesteld in AFC 5, bij de veertien die we nu hebben. Ander Pak AFC-ers in een ander pak. Op 29 april speelde ABC I haar eerste competitiewedstrijd in het Pim Muiier Stadion te Haarlem. Met Doby Peters op de heuvel, Wim Crouwel (Zat- ten III) op één, Edwin Geluk op twee werd Geel Wit met 16-9 verslagen en dat alles onder leiding van coach Bob v.d. Berg (Zatten II). Voor de cijfers verwijs ik u naar het ABC- Clubblad. Het deed mij genoegen, dat Jurjen v.d. Hoek weer kans zag mee te spelen. Korte stop is bij hem in goede han den. Sterk En dan zijn er natuurlijk de sterke verhalen aan de bar. Inmiddels heeft u waarschijnlijk Hans Geusebroek zijn mop pen zien vertellen. Ik kan u meedelen, dat hij het contract als beroepsmoppentapper niet heeft getekend; hij blijft in de verzekeringsbranche. Tja, en dan natuurlijk de man, die een spel maakte zonder zeven. En die clubgenoot, die door een 46 kwam met aas zeven. Onvoorstelbaar natuurlijk voor de skat-kenners, maar die verhalen worden mij voor waar aan de bar verteld. Jan Tjalling 23.4.81Met een warrige kop van 39° koorts duik ik de Schakel in maar het lukt niet erg. Henk Kappelhoff 75 jaar - ja - ja - ik moet hem en Puck toch nog feliciteren Jaap van Nek schrijft weer in eigen stijl en L. Broek is dat niet Nico Neseker gisteren 75 waarom wéét ik dat niet??? Zondag kan ik wéér niet mee met Ons Eerste tegen Zeebur- gia nog wel Van ellende rol ik m'n nest weer in en ga lekker weer verder met passief ziek zijn. Heerlijk wegdoezelen in het verleden... In de Ringvaart bij Schiphol lag een grote Woonark van de Bruggenbouwers de Filder, en daarin huisden Niek en Joop Neseker, mét hun zoon Bob. En dat geviel, dat een meute vrienden werd uitgenodigd om aldaar iets te vieren en te feesten. Dat lukte wonderwel. Een toevallige baby, Edwin genaamd, werd op de lits-jumeaux gedeponeerd en er werd achterelkaar gefeest volgens beproefd recept. Lekker - ik mocht van de schuit af de Ringvaart in duiken en die gekke meute kwam echt kijken, of ik dat wel durfde. Het water was toen nog schóón Hoe het mogelijk was, dat wij allen konden slapen op die schuit, weet ik niet meer, maar Bouke en Hans, Karei en ik sliepen opéén kamer. Doch ziet: 's morgens in alle vroegte kwam die kleine Bob ons lekker opvrolijken. Hij ging op onze bedden springen en springen steeds hoger met een gejuich, dat onze daze koppen nauwelijks konden verduren. Hóger en hóger sprong hij en eindelijk: met z'n kop tegen de zoldering. Wij bogen onze hoofden en dachten ernstig na over de straffe die meestal onmiddellijk volgt. Nee, kwaad kan dat niet en Bob is misschien juist daa'rdoor een zeer achtenswaardig rr geworden. En de kleine Ed win groeide intussen uit tot een gróót voetballer - gelukkig maar! De andere jarige, Henk Kappelhoff, óók 75 jaar - en Puck die ken ik pas zo'n halve eeuw - en dan is het een verras sing om op dat oude kiekje in de Schakel te zien hoe gróót Henk was, toen hij nog klein wasGeen wonder dat Puck "Puck" heet. Henk is een super-gentleman, die volgens Wim Staats met z'n nek kon blozen (ik verwijs naar het verhaal "Kaarten-Henkie"). Puck kan geweldig de Midwinterhoorn blazen om Henk te vertellen, dat de piepers opstaan wanneer hij bij AFC zit te klaverjassen. En als hij niet nét het grotere pakje kaar ten op z'n hand weegt en voldaan zegt én geteld dan wil het nog wel eens lukken, hem thuis te krijgen. Intussen is de uitdrukking "èn geteld" klassiek geworden. Dierbare Niek en net zo dierbare Henk nog vele goede, gezonde en gelukkige jaren met jullie gades en temidden van onze AFC. Dat wens ik jullie! Een aangetrouwde 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2