WA Cl - AFC Cl 7 de koppositie. Alvorens we richting huis vertrokken, deed Jan Handgraaf toch nog even zaken en nam de een wel en de ander geen douche, onwetend van het feit dat POMONA de Romeinse godin der boomvruchten (poma) bleek te zijn. Deze zege werd in de volgende opstelling behaald, van links naar rechts; voorste drie Rob (strijdlustig), Jan (0-1 gebrui kelijk, 0-3 extra) en Ricky (herboren). Middelste drie: Nicky (overal aanwezig), Wim (een hoop ge daan) en Johan (onvermoeibaar). Laatste drie: Andy (ingeschakeld om uit te schakelen). Rein (eerst achter toen voor) en Diederich (slimme tacti cus). Voor-laatst: Hans (zeker en vast), laatst ondergetekende (één gemiddeld tegen). Voor het laatste duel, zie programma, verwachten we ook. indien mogelijk Hans Pos (beter?), Erwin Weber (hersteld?), Eddy Nooder (mil. dienst?) en flinke steun langs de kant Zeker tot volgende week! Frans C. Jüch STAND AFC7 1 AFC 7 21.35 2 Geuzenveld 3 21-35 3 ZSGO3 20-32 4 Sp. Noord 2 21-25 5 WMS3 21-23 6 Wilskracht 3 20-19 7 P en T 3 20-17 8 DCG 6 21-17 9 Sp. Zuid 5 21-16 10 Diemen 3 20-12 11 SLT0 4 21-11 12 WA 4 19-4 a.s. zondag: GEUZENVELD - WA WILSKRACHT - AFC In het begin van de wedstrijd zag het er naar uit, dat AFC het niet makkelijk zou krijgen. WA viel omstuimig aan, maar de AFC verdediging, met onze keeper in goede vorm, wilde niet wijken. Hoemeer de wedstrijd vorderde, kreeg AFC meer grip op het spel en met goed samenspel en aanvallen via de vleu gels ontstonden er toch enkele kansen. Door doelpunten van Ron 2x (één uit een strafschop) en Patrick werd de ruststand 3-0. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een goed aanvallend AFC, dat weer een doelpunt opleverde van Sepp. In de loop van de 2e helft scoorde WA een verdiend te- genpunt. Af en toe dreigde het in de slotfase onvriendelijk te worden, maar onze jongens wisten hun zelfbeheersing te bewaren. Een compliment voor het hele team. Een trouwe toeschouwer •^jf "OPEN BRIEF" aan de voetballers en voetbalsters in het AVB-gebied. Dames en Heren, Graag willen wij, de Scheidsrechters Vereniging Amsterdam, ons met deze "open brief" rechtstreeks tot U wenden. Waarom Dat zal U uit het onderstaande duidelijk worden. Steeds vaker bereiken ons berichten van scheidsrecht(st)ers die om verschillende redenen stoppen met fluiten of er over denken om te stoppen. Jammer, denkt U nu misschien, voor hem of haar komt er wel weer een ander. Nee, dan heeft U verkeerd gedacht want dat is nou net niet het geval. Steeds meer scheidsrecht(st)ers stoppen en er komen er steeds minder bij. Per saldo heeft de scheidsrechterskommissie dus de beschikking over steeds minder scheidsrechters voor een ongeveer gelijkblijvend aantal wedstrijden. Dit betekent dan weer dat steeds meer wedstrij den geleid moeten worden door mensen uit Uw eigen vereniging. Hoewel de scheidsrechterskommissie deze mensen bijzonder dankbaar is dat zij daartoe bereid zijn, is het natuurlijk niet de ideale situatie. Hoe komt het nu dat er zoveel scheidsrecht(st)ers stoppen Wel, een van de argumenten die steeds weer terugkeren is dat het wangedrag van spelers t.o.v. scheids- rechtert(st)ers steeds ergere vormen aanneemt. Nu heeft de scheidsrechter volgens de spelregels de bevoegdheid om daar tegen op te treden maar U zult ongetwijfeld begrijpen dat je als scheidsrechter de zin tot het fluiten het bedrijven van je hobby) gauw vergaat als je elke wedstrijd maar weer als politieagent moet optreden en telkens weer o.a. het wangedrag moet bestrijden. De scheidsrecht{st)ers realiseren zich echt wel dat de tijden veranderen, dat op allerlei gebieden de zaken demokratisch(er) worden aangepakt, dat iedereen overal inspraak wil/krijgt. Op het voetbal veld staat de scheidsrechter ervoor het spel te begeleiden en er op toe te zien dat de (voorgeschre ven) regels niet overtreden worden. Het zal U duidelijk zijn dat het onmogelijk is op het veld over elke beslissing van de scheidsrecht(st)er een inspraakprocedure te starten. Waarschijnlijk zou er bin nen korte tijd dan helemaal geen scheidsrecht(st)er meer zijn. Een ander argument is de spelverruwingDe indruk bestaat, dat ook dit in toenemende mate vanzelf sprekend' wordt in de wedstrijden. Uok daar moet dan weer tegen opgetreden worden met het nodige kommentaar. Scheidsrechteren is, net als voetballen, een HOBBYDe mensen die in dat zwarte pak rondlopen op de velden doen dat voor hun plezier, net zoals U dat hopelijk ook doet, van hoog tot laag. Waarom de Scheidsrechters Vereniging Amsterdam hiermee komt Wij zijn een belangenvereniging van voetbal schei dsrechters in de regio Amsterdam en bij ons zijn een groot aantal scheidsrecht(st)ers aangesloten. Op trainingen, die wij voor hen organiseren, worden uiteraard ervaringen uitgewisseld. Daarbij komen bovenstaande zaken vaker, te vaak, aan de orde. Soms lijkt het op een uitwisseling van 'gele en rode kaarten' in plaats van praten over plezierige erva ringen. Dat kan niet de bedoeling zijn van het bedrijven van een hobby. Wij willen U daarom vragen: Beheers 'J in het veld, zowe'l ten opzichte van üw tegenstander als van de scheidsrecht(st)er, of het nou een 'officiële' is of iemand van Uw vereniging, want als het verloop in het huidige tempo doorgaat dan kan het niet lang meer duren of er gaat 'ets gebeuren, hetzij van de kant van de bond (bv. ver mindering van het aantal elftallen; hetzij van de kant van de scheidsrechters(st)ers. Wij rekenen erop dat U wilt meehelpen aan het voorkomen van bovengenoemde 'toestanden en daarmee dus wilt meehelpen aan de pogingen om het grote verloop om deze redenen te stoppen en derhalve ieder een met plezier zijn/haar hobby te laten uitoefenen. Het Bestuur van de Scheidsrechters Vereniging Amsterdam.

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 7