AFC JUNIOREN B4 KAMPIOEN SP. NOORD 2-AFC 7 1-3 'AAN DE POMONASTRAAT' Per fiets toog de prille prae-Pickelaar daarom naar de in zijn ogen toen oude Sieb, waar, naar hij veronderstelde, de macht lag. "Ga zitten, jong", zei 'meneer' Sieb en wees met een joyeus gebaar op de tandartsstoel. Ietwat onwennig nam 'het jong' plaats en zelf nam Sieb (vader van de huidige Utrechtse hoogleraar tandheelkunde Ruud Kinsbergen), na vlot een sherry geoffreerd te hebben, plaats op zijn bureaustoel. Het was prille Pickelaars eerste alcoholische versnapering, waaraan hij nipte als Socrates aan de gifbeker. Maar dan met de dreigende boor boven zijn hoofd en het spuugbakje binnen handbereik. Het zevende is dat jaar geen kampioen geworden. Door een zege van 0-1 op concurrent DCG 5 konden de AFC Junioren B4 de eerste kampioenstitel in ontvangst nemen. De zenuwen speelden een ieder parten. Direct na 3 minu ten spelen was er een handsbal in het strafschopgebied, waardoor er een pure strafschop tegen AFC moest worden genomen. Keeper Tom van Dam stopte de penalty op for midabele wijze, maar het elftal kreeg daardoor nog niet de nodige rust. Zenuwachtig voetbal over en weer was het beeld en ineens kwam dan het moment waarop iedereen wachtte. Rik Meezen had de bal goed vrij gespeeld en bekeek de positie van zijn voorhoede en voordat men zich dat reali seerde, haalde Rik hard en vernietigend uit. Met een magni fiek afstandsschot maakte hij het enige doelpunt in deze wedstrijd door de bal hoog in de touwen te laten verdwij nen 0-1 Een kwartier na de rust was een discutabel handsgeval in het strafschopgebied wederom een dieptepunt door een penalty tegen AFC. Hoog vloog de bal naast de doelpaal en was AFC door het oog van de naald gekropen. De in groten getale meegeko men ouders hebben zeer gevaarlijke situaties voor het AFC doel moeten verwerken, maar de afstandschoten had den niet het beoogde effect. De wedstrijd eindigde tenslotte in een 1-0 zege voor AFC. De heren Van der Klaauw en Hulshoff offreerden de jonge spelers een bosje bloemen vanwege het behaalde kampioen schap en nodigden het elftal uit voor een drankje en een hapje op AFC. Cake en bloemen van enthousiaste ouders completeerden het geheel en op Goed Genoeg bij een frisdrank met saté en patates frites liet voorzitter Van der Klaauw weten hoe blij hij was met het bereikte resultaat. Commissielid Huls hoff memoreerde het feit, dat de B4 junioren de spits heb ben afgebeten met dit kampioenschap, terwijl leider Piet Keizer zijn junioren feliciteerde met de saamhorigheid en vriendschap om met elkaar de vreugde van het voetbalspel te delen. Met ere mag dan genoemd worden: als doelverdediger: Tom van Dam de achterhoede: Rob Keizer Marcel Weisz Hans de Wit de middenlinie: Ronald Haverbus Nicolaas v. Ommeren Erik Schuurman de voorhoede: Dirk Blankstein Guido de Groot Maar ten Kuit Rik Meezen Sjoerd de Vries Philip Wegloop Vader Johan Na al vanaf vrijdagavond over onze opstelling te hebben ge puzzeld, bogen we, met elftalleider Jan Handgraaf, ons over de plattegrond van Amsterdam, zo rond koffietijd, teneinde met de acht auto's het veld aan de Pomona- straat op te zoeken. Bij het startteken om elf uur ontbrak echter onze quicksilver linksbuiten. Daar de stoet werd onderbroken door a.a. stoplichten en diverse aanwijzingen van medepassagiers, arriveerden spe lers en supporters (ja, een bankje vol!) met tussenpozen aan de Pomonastraat. Tijdens het omkleden in barak drie, was de ongewoon felle redevoering van onze Jan Handgraaf, gezeten op een soort massagetafel, waarschijnlijk te wijten aan een spijker waar op hij bleek te zitten. De uitwerking bij ons bleef niet uit, want de zeker niet onderschatte tegenstander werd van meet af aan op het middenveld door ons vakkundig opgevangen. En toen ver volgens een jagende Rob na een half uur spelen de rechts back uit Noord de bal ontfutselde en Jan op maat bediende werd het eigenlijk automatisch 0-1 Het zelfvertrouwen groeide, zeker toen Ricky via een een twee met Jan de bal in de touwen liep 0-2. Onze tegenstanders, gehandicapt door afwezigheid van hun caravanbezitters, werden langs de lijn door een aanzienlijke supportersschare gade geslagen. Alhoewel de aanmoedigin gen vanaf het overbezette bankje langs de lijn, afkomstig van het echtpaar v.d. Elsken, Reins aanhang en Wims lief tallige keuze, duidelijk hoorbaar waren. Bravo! Ondertussen gebruikte een roerige Jan Handgraaf, met het naderende einde van een hopelijk succesvolle competitie in zicht, al zijn energie voor 't verstrekken van aanwijzin gen aan alle kanten van het veld. Zelfs in de rust vermoedde ik even dat hij eventueel zelf zou invallen in het geval van blessures, aangezien z'n elf het al weer zonder reserves moest stellen. Een nadrukkelijk optreden van scheidsrechter Knoop en onze Wim waren er in de tweede helft mede oorzaak van dat de strijd wat feller werd. Maar nadat alweer Jan, zeer geprikkeld ("Ik heb er vandaag echt zin in!"), vanaf dertig meter in één keer uit een vrije trap de bal in de korte hoek joeg (0-3) was de scherpte uit het spel. En met excuses van Rein voor de tegengoal 1 -3) handhaafden we moeiteloos 6

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 6