MIXES PICKLES ingelegd door Pirn Adriaansz. Vijfenzeventig Hoewel "Mixes Pickles" geen felicitatie-rubriek is, kan Pickelaar er andermaal niet omheen: een jubilaris van de eerste orde! Henk Kappelhoff wordt 4 mei a.s. 75 jaar! Wie is Pickelaar wel, om de verdiensten van deze man voor zijn en onze AFC hier nog eens breed uit te meten? Pickelaar kent zijn ere-voorzitter (zo'n beetje). Hij kent er zelfs twee. De eerste was de zakelijke voorzitter en de tweede is de beminnelijke ex-voorzitter van AFC. Met u kent Pickelaar Henk Kappelhoff als een man van vele kwaliteiten. Wij kennen zijn verantwoorlijkheidsgevoel, zijn (club-) liefde, zijn betrokkenheid en zijn emotie. Pickelaar laat het daarbij. Henk Kappelhoff: gezondheid en geluk voor jaren met wie je lief zijn! Eerste I Met u was Pickelaar zondag j.l. bij Zeeburgia en zag daar AFC terecht met 1-0 verliezen. Enige tijd stond hij daar naast onder anderen Arnold Bos, die niet geheel zeker van zichzelf leek. "Scheelt er wat aan?", vroeg Pickelaar, als altijd bezorgd voor de medemens. Arnold bleek het verslag van het eerste te moeten maken. En wat doet de aangezochte in zo'n geval dan? Juist, hij gaat naast een kenner staan. Mocht u elders in deze Schakel zijn verslag aantreffen, weet dan dat enige kernen van waarheid daarin hun kenbron hadden. Maar ongetwijfeld vermoedde u dat reeds. Want u bent met Pickelaar een kenner. Eerste II Onder aan de spoordijk bij Zeeburgia trof Pickelaar achter het vijandelijk doel - Dick Moesbergen aan. Hij kwam tot een wetenschappelijk betoog over het minimum aantal wedstrijdpunten, benodigd voor handhaving in hoofdklasse A. Pickelaar knipperde met de ogen: baas immers boven baas. Hij leerde, dat er twee gangbare theorieën in omloop waren; te weten de (Jaap) van Nek-leer en de (George) Wijnand-these. Het aardige van wetenschappers evenwel is, dat zij zich bij voortduring tegenspreken. Maar als Pickelaar het in zijn eenvoud een beetje heeft kunnen volgen, dan kwam het hier op neer, dat de Nekkologen een benodigd puntenaantal becijferden van 24. De Wijnand-ianen daarentegen kwamen op 22 punten uit. Of omgekeerd. Daar wil Pickelaar nu even van af zien en vraag hem niet naar de motivering. Wel heeft hij er 's nachts wakker van gelegen, maar hij kwam er niet meer uit. Het vertrouwen in ons eerste heeft hij echter onverkort bewaard. Kelk I Menigeen onder ons wacht weer veel representatie in de komende dagen. Wij gaan immers het glas heffen op Henk Kappelhoff, op het behoud van AFC-I voor de hoofdklasse, maar ook op de verjarende stieren der stamboekclub AFC, die op 29 april a.s. bij elkaar komen. Een voortreffelijk initiatief van Theo van Emden; onder auspiciën van Madame La Presidente des Vaches Animées. Tussen spijs en drank wordt er op het Karthuizerplantsoen (hartje Jordaan) door AFC-stieren ge-jeu-de-bouled om de Edelfokbokaal. Waanzin ten top! Waarbij de kelken weer geheven zullen worden. Pickelaar is één der edelstieren. Hij zal u volgende maand nader informeren. Kelk II Werk is de vloek van de drinkende klasse. (Oscar Wilde) Kelk =111 "Je meurs de soif, aupres de la fontaine", dichtte eens Rimbaud; of Verlaine, dat herinnert Pickelaar zich niet meer zo scherp. De vertaling luidde: "Ik sterf van dorst bij klaat'rende fonteinen", was van Slauerhoff, Marsman of Werumeus Buning. Al drinkend en lessend herinnert Pickelaar zich nog één van zijn eerst geheven glazen onder AFC-verband. Het is welhaast 40 jaar geleden en Pickelaar nog jong van jaren speelde in het toenmalige 7-de elftal, omdat in die tijd het 8-ste tot en met het 14-de elftal nog ontbraken. Eén van de aanvoerders van zijn toen zevende elftal was (wijlen) Sieb Kinsbergen, die destijds tandheelkundig praktiseerde aan de Ferdinand Bolstraat. Pickelaar amper AFC-er meende reeds toen, dat er in AFC het nodige verbeterd diende te worden, te beginnen in het zevende elftal. 's-Mensen blik reikt immers niet verder dan tot de eigen horizon. 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5