VAN DE REDAKTIE In alle andere omstandigheden waren wij definitief "de klos". Willy Brusse heeft in de AFC-Schakel, die wedstrijd aan de Kruislaan als volgt beschreven: "Zeeburgia - A FC. Gietregen, modder, miserabel weer. Slecht veld. Veel publiek. Na vijf minuten 1-0 voor. God dank! Even later 1-1. Hofmann-druppeis. Strafschop gemist. Koud zweet en regen op mijn voorhoofd. Schuiver van Lungen in de hoek: 2-1. Hoop. Minuut na rust door Char les 3-1. Rustiger. Een verwoed Zeeburgia. Slingers. Gillend publiek. Plotseling 3-2. Beverig op horloge gekeken. Nog acht minuten. Een zacht rollertje. Haaxman vergat te keepen: 3-3. Ik kan mij nu plotseling indenken wat het is een beroerte te krijgen. Alles verloren. Zeeburgia veel ster ker. Ik voelde mij wegglijden in een diepe afgrond. Dorst niet meer op het uurwerk te staren. Dan plotseling Lungen, de eeuwige Lungen, alleen keeper nemend, naar links zwen kend. Een hoog balletje, precies daar waar de redding van A FC lag. Bom, in het net: 4-3. Een droomgoal. Ik viel van het tribuneplankje, gilde, brulde, sloeg, was totaal dwaas. Einde. Dank je wel, jongens, merci Charles!" Einde citaat. Wij bleven in de beslissende wedstrijd-serie overeind en ble ven tweede klasser. Maar dan nu naar het heden. Zeeburgia - AFC, 26 april 19811-0 Uw verslaggever zegt: een wedstrijd met wisselende kansen, fel en snel gespeeld, met een physiek iets sterker Zeeburgia, die vooral in de eerste helft het onze achterhoede erg moei lijk maakten. Flun vleugelspitsen waren erg snel en vaak te beweegelijk voor onze achterhoede en een voorsprong had zeker niet onverdiend geweest. Er vielen echter geen doelpunten, al had onze Henk 5 mi nuten voor de rust een goede kans ons aan de leiding te brengen. Gedurende de hele wedstrijd hebben beide keepers uitstekend werk verricht; opvallend was het goede opstellen van Zeeburgia-keeper Pronk. HOOFDKLASSE A DHC 21 12 7 2 31 40-16 Xerxes 22 9 10 3 28 39-26 Elinkwijk 21 10 7 4 27 35-22 VUC 22 9 8 5 26 31-26 Unitas 21 10 4 7 24 45-37 EDO 21 9 5 7 23 37-34 Hilversum 21 10 3 8 23 33-34 Neptunus 21 6 7 8 19 23-31 AFC 22 5 9 8 19 26-34 Zeeburgia 22 6 6 10 18 28-34 RVC 21 4 9 8 17 25-31 UVS 21 5 5 11 15 27-33 CVV 21 4 7 10 15 33-52 DWV 21 4 5 12 13 29-41 Ruststand dus 0-0. Wij konden daarmede tevreden zijn, want de Kruislaanbewoners hadden de beste kansen gehad. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen, of we kropen wederom door het oog van het bekende naaldje. Uit een van hun snel-gespeelde combinaties kwam het schot tegen de paal en rolde voor het doel langs. Steeds maar weer rolde aanval op aanval op ons doel af, maar onze achterhoe de bleef pal staan met Edwin als de rustgevende figuur aan het hoofd. In het verloop van de wedstrijd ging iedereen al denken aan een gelijk spel als einduitslag, vooral toen Zeeburgia niet meer zo fel aandrong en zich bij balbezit van AFC geheel op eigen helft terugtrok. Doby wisselde in de 25e minuut twee spelers. Ernst en Hennie werden vervangen door Eddy Meyer en Raymond Kick, die misschien met zijn schotkracht ons toch nog aan een overwinning kon helpen. Echter, in de 34e minuut van de 2e helft, een uitbraak op rechts, een rush en een schot dat door de uitblinker bij Zeeburgia, spits Schnagel, goed werd verlengd. Cees Thomas was kansloos, 1-0 voor Zeeburgia en hoe wij in de laatste 10 minuten nog alles gaven, tevergeefs, het bleef 1-0. Door ons opdringen, Edwin in de spits enz., kreeg Zeebur gia nog kans de voorsprong te vergroten, doch de bal be landde op onbegrijpelijke wijze tegen de lat. Einde wed strijd. Conclusie: Een zeer aantrekkelijk duel, met grote inzet ver speeld op een goede grasmat, met een goed leidende scheids rechter Van Vliet. Zeeburgia over de gehele wedstrijd gezien de fellere ploeg met gevaarlijke vleugelspitsen en een betrouwbare achter hoede, die zo nu en dan wel iets te fel optrad, waar onder andere AFC-aanvoerder Gehring het slachtoffer was. Al had de uitslag anders kunnen zijn, uw verslaggever is van mening, dat de Kruislaanbewoners deze 1-0 zege verdiend hebben! Uw speaker Een levendige wedstrijd, afgelopen zondag in de Meer. De bijna 1.000 toeschouwers beleefden er veel plezier aan, spanning volop. Het bleef 1-0 voor Zeeburgia en dat was volgens vele AFC-ers (ons legioen wordt steeds groter bij uitwedstrijden) verdiend. Door dit verlies, alle degradatie kandidaten wonnen, dient er weer omgekeken te worden. De vier onderste ploegen hebben namelijk ieder nog een wedstrijd tegoed, de afstand op nummer voorlaatst be draagt slechts vier punten. Arnold Bos, nazaat van de beroemde Bos-familie, verbaal medewerker bij onze thuiswedstrijden, zet dit keer zijn mening op schrift en hoe, Arnold, die bij zijn geboorte (1927) lid werd van AFC, bewoont een huis, dat staat op ons voormalig eerste veld. De eerste (officiële) bal werd namelijk getrapt op de weide, gelegen achter de boerderij GOED GENOEG en dat was, zo u allen weet, in 1895. De uitbreiding van Amsterdam, in het begin van deze eeuw, slokte het veld op, de Watergraafsmeer werd volgebouwd. (Arnold's huis valt intussen onder monumentenzorg, terecht!). Een ere-saluut aan onze ere-voorzitter Henk Kappelhoff (4 mei 75 jaar!) die niet naliet onze jongens aan te moedi gen. Zijn karakteristieke kreten, al meer dan een halve eeuw hoorbaar op en rondom de Amsterdamse velden, hebben niet alleen het imago van onze vereniging bepaald, maar zijn immer een belangrijke steun voor de uitvoerenden. Het volume van Henk staat gelijk aan een (1bus F-Pupil- len! Ook een aparte vermelding voor Kees Gehring, onze aan voerder. Vrijdag, de 24ste vierde hij zijn 29 verjaardag, die, zoals te doen gebruikelijk, een weinig uitliep. Zaterdag speelde hij een magistrale dubbelpartij met het evenementskommissielid Henk Steinvoorte, een ware exhibition, hierna volgde een lichte prieelborrel t.g.v. de opening van het nieuwe tennisseizoen om daarna, ander daags, een 'perfect game' te scoren tegen onze aloude tegenstander uit de Meer. AFC-ers, ze worden niet gemaakt, ze worden geboren! 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2