Het "diner-dansant" -feest verliep bijna vlekkeloos. De dixiland-makkers van "Blue Monday Seven" leefden zich uit op —wel ja! ons AFC-toneel, maar etaleerden zoveel vakmanschap, dat Pickelaar daar snel plat voor ging. Laat ging Pickelaar, met alle andere vierders, huiswaarts. Met het unieke jubileumboek "Amsterdamsche Cricket Club 1921 -1981". Het gezamenlijke produkt van Max de Bruin Sr., Wubbo de Boer Sr. en Jan-Willem Lodder. Hulde, witte mannenbroeders. Vorm en inhoud: grote klasse! Een jubileum betekent steevast een lintjesregen. De hoogste onderscheidingen gingen ditmaal naar Max (M) de Bruin en Hans Schooneveldt (met dubbel o en dt, zetter). Hun gewerd het erelidmaatschap. Wij kennen beiden uiteraard ook als notoire AFC-ers. Max de Bruin hanteert al vele jaren de voorzittershamer van ACC nog vaardiger dan het bat. En redaktioneel kan hij er ook wat van. Niettemin zal Pickelaar tot zijn dood toe blijven volhouden, dat hij Max de Bruin in 1975 (AFC-jubileum-musical "In Blessuretijd") terecht voorgoed uit de Middeleeuwen heeft gegooid na onverantwoord eigenmachtig optreden op een tapkast in de Hazenstraat. Zo voorkomen wij lichtvaardige heiligverklaring en bewaren wij het menselijke evenwicht. Hans Schooneveldt heeft zich ook al weer jaren met Kremlinbaard notabene in het ACC-bestuur weten te handha ven en drong zelfs in de jaren 1953 t/m 1964 door tot het eerste elftal, waarvoor hij in totaal 24 runs scoorde (statis tiek op pagina 109 van jubileum boek). Cricket-analfabeten zullen daaruit wel concluderen, dat Hans per seizoen derhalve tweemaal van het ene wicket overstak naar het andere. Zo op het oog een schamele prestatie vergeleken met die van Wally van Weelde (6530 runs in 16 seizoenen). Spelkenners als Pickelaar weten echter wel beter! Hans was namelijk in het eerste elftal ingehuurd als bowler en kwam als 11-de batsman amper aan bod (bat) door de onnozelheden van nummer 10. Erevoorzitter Willy Brusse en al zijn entoesiaste nazaten: proficiat! En veel succes in de hoofdklasse dit jaar. Want de zomer komt toch weer, vrienden. Onontkoombaar. Zesentachtig Altijd zal Pickelaar zijn eigen - kleine - standje ophouden en pal staan voor zijn en uw AFC-Schakel. De vergelijking dringt zich echter op: het jubileumboek van ACC en binnenkort de wekelijkse ACC-pitch; volge schreven door jeugd en rijpere jeugd. En dat geweld dan tegenover de AFC-Schakel-medewerkers; zoals - om maar enige te noemen - Jaap van Nek, Jan Tjalling Steensma, Aangetrouwde (lieve Lotte), redakteur Karei Brand en Pickelaar zelf. Vijftigers, tenminste; of gevorderden. Ja, waar blijft de AFC-jeugd, verzucht Pickelaar dan wel eens Specialisme Onlangs hebt u met Pickelaar kennis kunnen nemen van het feit, dat een volstrekt onbevoegde zich een slordig aan tal jaren in dienst heeft menen te moeten stellen van het Nederlandse volk als medisch specialist. Pickelaar heeft er met een schuldig hart bijkans een nacht wakker van gelegen, want wederom zag hij het gevang recht voor zich. Jaren geleden immers had de redaktie van een eerbiedwaardig weekblad hem gebeld met het verzoek of hij iemand kon tippen voor wekelijkse cricketverslaggeving. Pickelaar niet gehinderd door enige kennis van zaken bood zich vrij moedig zelf aan. Nog levendig herinnert hij zich, hoe hij eerst uit het woordenboek het woord "cricket" moest leren spellen. De misleiding van zijn verslagen bleef evenwel jarenlang onopgemerkt. Het volk wil bedrogen worden. Bedrieg het dan ook. Pickelaar hield dat zich jarenlang voor. De waarheid is er nu uit. Het is maar dat u het weet. Citaat Nog even gaat Pickelaar die immers nooit maat weet te houden door over cricket. Hij heeft het nooit gespeeld, om dat hij in een verkwiste jeugd langjarig de voorkeur gaf aan het rauwe honkbal boven het verfijnde cricket. Het waarom heeft hij achteraf begrepen van George Bernard Shaw, die zie: "Ik prefereer honkbal boven cricket omdat dat eerder afgelopen is" Lente Zondag 22 maart 1981. Sportpark Goed Genoeg. De koude was bitter, de wind snijdend en de regen overvloedig. Diep in de jassen een handvol kijkers naar AFC - CVV in een strijd om de punten. Kijkers, die in een keurig duel tussen keuri ge partijen een keurige puntendeling zagen. Geen lichamelijke aanslagen, noch scabreuze taal. Gelukkig maar, haast Pickelaar zich te zeggen. Toch geen broodno dige—opwinding. Onder de weinige getrouwen George Wijnand; twee jaren geleden nog Pickelaars mede-inlegger van de Pickles. Even uit Bangkok naar Brussel en dus ook even op AFC. Zijn Aziatische bruin deed Pickelaar denken aan het paradijs op aarde. Toch kwam Pickelaar, vermoedelijk door poolkou in de strot, nauwelijks tot verrassing en gesprek. Sorry, George. Kom eens terug in betere tijden. En groet alvast je tropische lievelingen in Bangkok. Rijn Wanneer u deze regels leest is het vermoedelijk donderdag 26 maart, de dag waarop Otto van Rijn zijn 70-ste ver jaardag viert. Pickelaar, die lang geleden nog als broekie in een 7-de elftal met Otto heeft gestudderd, draagt hier graag zijn gelukwensen bij. Proficiat, Otto! Van harte! 7

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 7