elke zondag trekking grote voetballer is ook een grote trainer. De huidige keus: Rijvers, lijkt mij niet slecht. Michels en Hans Kraay sla ik persoonlijk hoog aan. Als ik op eigen ervaring mag afgaan, dan zou een trainer als Gerard van Dijk zeker een kans ver dienen. Je ziet hoe goed een part-timer bij een nationaal elftal het kan doen. Ik bedoel Van Heumen bij de hockey ers. En gaat u mij nu a.u.b. niet vertellen dat dit niet bij voetbal kan. Gerard van Dijk heeft ons laten zien dat hij het spel volledig beheerst als voetballer en als trainer. Hij wist zijn kennis goed over te brengen: 4 kampioenschappen met AFC in 10 jaren. Maar ja, waarschijnlijk geeft Zijlstra hem geen voldoende vrij. Ook op de bank van Nederland gaat het niet zo goed. Vergeef mij dit politiek uitstapje. Maar nu de spelers: u en ik weten dat de beste nederlandse voetballers in het buitenland spelen en dat de in Nederland spelende beste voetballers, buitenlanders zijn. Een moeilijke zin maar u begrijpt het hopelijk. Het is dan ook voor Rijvers heel moeilijk om zijn "sterkste" elftal te formeren. Ik waag mij er toch aan: Van Beveren Wijnstekers Krol Wildschut v.d. Korput Neeskens Peters Thijssen R. v.d. Kerkhof Schapendonk Tol U mist dan Hovenkamp waarschijnlijk. Mijn gevoel is dat hij een goede bal-speler is, echter een matige back. U mist ook Willy v.d. Kerkhof. Ik denk dat Peters en Thijssen meer fi nesse in aanvallend opzicht hebben. Met v.d. Korput en Neeskens in de punt naar achteren moeten wij het verdedi gend kunnen klaren. Als wisselspelers zou ik denken aan: Van Breukelen - Ernie Brand en Pierre Vermeulen. De vijf opgestelde "buitenlanders" moeten dan wel beschik baar en fit zijn. Wat Johan Cruijff betreft tot slot het volgende. Een beetje voetballen in Amerika, een beetje bij Levante, een beetje trainen en coachen bij Ajax, af en toe een wedstrijdje demonstratie-voetbal bij DS '79 lijkt mij noch verstandig voor hemzelf, noch voor Rijvers, om hem te nemen voor het nationale team. Het is daarom dat ik hem niet opstelde. Stel het naar jouw inzicht sterkste AFC -elftal aller tijden op. Over de periode vóór 1947 heb ik uiteraard totaal geen me ning. Vanaf 1947 heb ik zeer veel wedstrijden van ons eerste gezien. Eerst als supporter, toen als speler en later als leider. In een elftal van AFC mag Charles Lungen niet ont breken. Helaas heb ik hem nooit zien spelen. In AFC is zijn naam inmiddels een legende. Een hele grote voetballer was stellig Dick Disselkoen. Wie herinnert zich niet zijn 7 goals tegen ZVV waardoor wij degradatie ontliepen. In de periode na Dick Disselkoen, was Rokus Hoogendoorn één der meest opmerkelijke talenten. Niet zoals Charles en Dick een echte aanvaller, maar meer het type van de diep gaande middenvelder. Een totale voetballer zou ik hem wil len noemen. Een exponent van weer een latere periode is Theo Husers. De man van het grote "overzicht". Voeten werk en balbehandeling zijn volmaakt. Wat de laatste perio de betreft zou ik zeker niet willen vergeten onze grote klei ne man: Henk Bijlsma. Hij is het type van de altijd op scherp staande goalgetter. Wij kunnen rustig spreken van een opvallend TOR-INSTINCT. In plaats van verder mijn ideale elftal op te stellen zou ik het willen laten bij deze 5 spelers die als exponenten mo gen dienen van sterke AFC-voetballers van de laatste 86 ja ren. Stel ik mijn elftal verder op, dan ben ik bang dat ik te veel spelers vergeet, dat ik veel spelers onrecht aandoe. Teveel spelers zijn namelijk praktisch gelijkwaardig. Hier van geef ik voor één plaats in het elftal een voorbeeld: Gerrit Stallmann, Henne Boskamp, Jos Lonnee en Bas Rachman zijn sterke verdedigers geweest in AFC. Wie is de beste? Niemand weet het. Vandaar liever geen elftal mijner zijds. Op welke plaats eindigt ONS EERSTE dit seizoen? Zevende plaats. Vind je het belangrijk dat A FC zich in de hoofdklasse hand haaft en waarom? Zeer belangrijk. Als je iets doet, probeer het dan zo goed mogelijk te doen. Dat betekent voor AFC: handhaven in de hoofdklasse en kampioen van Nederland bij de zaterdag/ zondag amateurs. Wat zijn je wensen voor AFC in de toekomst? Dat wij altijd op het hoogste niveau der amateurs mogen blijven voetballen: dat is de beste inspiratie voor onze eigen jeugd. dat AFC altijd de fijne club mag blijven, die het nu is. dat onze kinderen Bob en Jack net zoveel plezier aan AFC mogen beleven als ik dat gedaan heb. En daar is Franny het mee eens. Inleveradressen: Hij die zingt onder de douche is een introvert. Hij koestert namelijk het ta lent dat nooit ontdekt werd. Hij die met een mooi wijf op de AFC tribune pronkt, Is een extrovert, vooral als zij naar een ander lonkt. Maar hupsaké, Allemaal poolen bij AFC H.U. I lebalk Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Nog een moment uit de belangrijke wedstrijd van ons tweede elftal, dat net voor tijd langszij kwam via Nico Leloux jr.: 3-3. Eddy Goed hart kijkt verwonderd naar de kapriolen van een Kennemers verdedi ger. (Foto: Nationaal Foto-Persbureau) - 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5