RONDOM DE BAL elke zondag trekking AFC 7 - DIEMEN 3 2-0 De man, die ons elke week het LOTTO-RIJM schenkt, was vorige week jarig. Cees de Smit (zie foto) werd donderdag 5 februari 76 jaar; geen rond getal, toch een fiks aantal jaren. Ondanks deze leeftijd mag iedereen bij hem langs ko men om te proberen, tegenover elkaar gezeten, de ellebo gen op de tafel, zijn hand naar beneden te krijgen. De re- dakteur zet er een (goeie) fles wijn op dat good-old Cees als overwinnaar uit de bus zal komen. Dat kan ook haast niet anders na een carrière, waarin zoveel takken van sport werden beoefend: roeien, hardlopen, boksen, kogelstoten, voetballen, tennissen, om er maar een paar te noemen. Nog steeds holt hij één keer per week achter de tennisbal aan en wanneer deze goed voor zijn racket komt, buk dan maar. Een meester in het vertellen van ongeloofwaardige verhalen; een redelijk schaker, die de assistentie van een schaakcomputer niet kan ontberen; een probleemloze klaverjasser, een figuratief schilder, een vrolijk dichter; kortom: een zeer levenslustig mens. Het moet bescheiden heid geweest zijn dat hij de redaktie niet eerder heeft inge licht met betrekking tot deze dag; hij weet zelf maar al te goed wanneer de kopij bij de drukker dient te zijn. Niette min: namens geheel AFC alsnog van harte proficiat, Cees de Smit! Ook de dames Herma Steensma en Sylvia Gehring zijn in de ziekenboeg beland. Van harte beterschap, jullie charmes worden écht gemist, langs de lijn. Zij hield van de symphonie concertante, Hij van Artis en de olifanten. Zij dweepte over 't opus met de bas continuo Hij hield het bij zijn neutje en de lotto. Maar volmaakt tevree. Poolden zij beiden bij AFC S.J. Ongesjonge Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Om de hoek Opnieuw mochten we kennis maken met de akteurstalen- ten van Ernst Seunke in VPRO's zondagavondpro gramma PIM. PIM wordt ge speeld en geregisseerd door Ernst's broer Orlow. Het zijn kostelijke korte films, een beetje Hulöt-achtig, die een verademing zijn op de hollandse kijkbuis. Wie schetst echter onze verbazing toen we nog een bekende AFC-naam op de titelrol waarnamen, geheel in stijl geschreven: Jacques Kikkert. Jack van Gelder en Pim Adriaansz, opgelet! Het talent ligt gewoon om de hoek. Geen wonder Na afloop van AFC-Hilversum, ter hoogte van de ballon, ontstond een opstootje. Een kleine man werd uitbundig op zijn schouders geslagen door een aantal AFC-ers, die hun blijdschap uitspraken over het weerzien. Het "Hé, Jan, hoe gaat het, Jan?" was niet van de lucht. Na vele jaren had Jan Suurbeek weer eens een wedstrijd opgeluisterd van ONS EERSTE. Op de vraag waarom hij pas na anderhalf uur werd herkend, antwoordde het 4-wijd-wonder uit de veertiger-jaren gevat: "Ik ben nog niet gegroeid". Als u rond half twee afgelopen zondag onze sociëteit GG was binnengestapt, had u, door het hoofd iets naar links af te wenden, coach Handgraaf met diep gefronste wenk brauwen in een verlaten hoekje bezig kunnen zien de op stelling samen te stellen. Als je coach van AFC 7 bent lang geen gemakkelijke taak. Om u een indruk te geven: 1. Afwezig zijn die middag: Jan Perton (tentamina), toch altijd goed voor een a twee goals. Johan v.d. Elsken, toch eigenlijk niet helemaal, want zijn vader, herkenbaar aan de blauwe schaatsmus, gaf zoals gewoonlijk acte de présence. 2. Zelf kan hij de wedstrijd niet bijwonen wegens een ver lovingsfeest. 3. Recalcitrante knaapjes, die via een gladde babbel een nieuw voetbalblad proberen te slijten passeren hem de revue. In de opwinding vergat hij bijna ondergetekende op te stel len. Maar geholpen door goalie Frans C. Jüch werden twee ons niet onbekende NN's bereid gevonden om mee te spe len. Bovendien stond Erwin Weber na een langdurige teenbles sure weer in de basis. De eerste helft toonde AFC zich duidelijk de sterkere ploeg, doch liet een stel opgelegde kansen liggen. Toch zag Diemen zo nu en dan kans om via een aantal gevaarlijke counters ons met de rug tegen de muur te zetten. Tot tweemaal toe moest de bal zelfs van de lijn gehaald worden, een kar wei dat Hans Pos, routinier als hij is, vakkundig klaarde. Snel daarop was het Lodewijk v.d. Pol, die in een rebound via een slim en effectvol schot, de score opende. Vlak voor rust wist diezelfde speler de keeper te omspelen en de bal op rechtsbuiten Rick Lopuhaa terug te trekken. Maar Rick kwam niet eens aan een behoorlijk schot toe, want een wel zeer hard inkomende tegenstander noodzaak te hem de graspollen eens van dicht bij te gaan bekijken. Even later was hij gedwongen met een pijnlijke knie en een vertrokken gezicht het veld te verlaten, zodat Ed Nooder erin kwam. Ongeveer een kwartier na het rustsignaal werd onze oppo nent toch iets sterker, maar het bleef bij enkele ongevaar lijke schoten, waarvan er een, door een knappe safe van Frans gesmoord, 'aaahhh' 's en 'ooohhh' 's de monden der spelers deed ontlokken. Ed Nooder, die daarvoor al de Diemenkeeper op de proef had gesteld met flitsende scho ten, trok zo rond de 75e minuut de bal hoog voor, die via de vingertoppen van de te ver uitgelopen keeper tegen de lat belandde en vervolgens op de doellijn afstoof. Onze 'mixed bickelaar' was ter plekke en nam de 2e AFC 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5