AFC 7 - P en T 3 5-2 AFC B 3 JUN. - BUITENVELDERT B2 2-1 flauwekulletje is. Probeer het maar eens te doen. Toch hoort er nog veel meer bij en als alles goed klikt, dan kunnen alle deelnemers er veel plezier aan beleven. Een jeugdbestuur is dan een schakel in het geheel, maar het zijn juist de jongens die er zelf zoveel van kunnen ma ken. Daartoe moet dan de gelegenheid worden gevonden. Bij AFC is voor de leeftijdsgroep tot 12 jaar elk jaar zo tegen Sinterklaas een groot feest en daarnaast ook nog andere aktiviteiten. Wat dacht u van het plan om met een bus vol jeugd het 1e elftal bij Neptunus aan te moedigen? Liefst 84 jongens wilden mee! (Zo blijf je vanzelf in de hoofdklasse natuurlijk). Als dat geen vrienden worden, wat dan? Voor de heren boven de 12 jaar zit je om met Paul van Vliet te spreken met "Jongens van 13" tot de vlotte stap pers die het allemaal al gezien hebben. Tel daarbij op dat tollen, hoepelen, putvoetbal, quick step, vakantie in Vinke- veen, f 2,-- zakgeld tot het allerhoogst bereikbare hoorde van de jeugdbestuurders die nu voor de "moderne" jeugd wel bereid zijn wat op touw te zetten. Op het gevaar af dat de muziek door de jongelui als ouder wets (wist u trouwens dat er bij de jeugd allerlei muziek stromingen bestaan, variërend van het betere hoswerk tot keiharde punkpop?) zou worden bestempeld en in de ver onderstelling dat onze jongens over die zekere vlotte stap beschikken, waar de vrouwen zo voor vallen, werd tot dan sen besloten. Héélemaal zeker waren de heren bestuurders niet en dus nog het alom beproefde kienen tevens ingepast. 150 Enveloppen ter post bezorgd, maar om nu te zeggen dat de besteller van de PTT, die bij secretaris Chris Schro der de teruggezonden stroken moest afleveren met rug klachten in het V.U. is opgenomen, is ietwat overdreven. Het verhaal dat op 16-01-1981 reeds om 19.00 uur de politie te paard de opdringende dansers in bedwang moest houden is typerend voor de betreffende krant. Insiders beweren dat alles piekfijn stond opgesteld en dat er om 20.30 uur 30 jongens en 3 meisjes plus 34 volwasse nen (maar wat transpirerend) bijeen waren bij een zéééér glansende dansvloer. Ready to go!! Om 9 uur weer heel andere getallen. Juist ja, een foutje. Tegenwoordig ga je pas om een uur of tien erop los. Misschien dat je nog vanaf een uur of negen wat zit te leu teren, maar dat van die tol en zo is veranderd. Bij aanvang van de eerste kien waren er inmiddels heel wat klanten en de fraaie prijzen gingen over naar de gelukkigen. Toen de disco er tegenaan, maar dat had je gedacht. Zoals ik reeds meldde voor tienen willen die knakkers hun benen niet in de spaghetti houding. By the way, dat van die schroom met een meisje komen, ten dans te vragen enz., maar er zeer stoer over praten is nog wel hetzelfde gebleven. Het tweede foutje dus van het jeugdbestuur. Nog een kien dus er tegenaan en toen Ruud Geels met Jack van Gelder. Leuk? Weut ik veulü? Toen22.00 uur en zowaar een paar op de vloer. Jack bij de microfoon en toen stond de vloer vol. Een meisje sleurde Geels op de dansvloer maar die vogel kan beter voetballen hoor. Na een uurtje ebde het dansen wat weg ik hoorde wat over "ouwe platen" en die "goser" bij het Amsterdams had veel betere platen. Maar dat moet dan tegen twaalven anders hebben gelegen, daar de dansvloer toen weer vol was met enthousiaste dansenden. Om bij enen werd er flink gemord over het vroege sluitingsuur en nog "effe". Wat mij opviel was de beperkte invasie van A-junioren met hun zo geroemde swingende stap en in het kielzog een smachtende danseres. Hoe zit dat nou mannen? Ik dacht dat we er ca 50 hadden. Het was de allereerste keer dat zoiets werd gedaan. Je dient je te beperken tot AFC-ers en de leeftijden 13 tot 18 jaar. Toch telden we zo'n 125 tot 150 bezoekenden! Vraag: "Was de avond geslaagd?" Antwoord: "Ja" Vraag: "Nog eens doen?" Antwoord: "Ik dacht van wel, maar dan misschien alleen disco en om negen uur beginnen. Het beste is daar eens met de jongens over te praten en hun mening te vragen over muziek enz. Misschien dat één kien daar nog in past. Als de jongens het zelf ook leuk vonden, gaan we door en doen we nog eens zoiets. Zoals gesteld gaat het niet alleen om voetbal. Let's get together, be friends, be free and have a good time!!" Het antwoord is aan onze junioren zelf. The observer Je hoeft absoluut geen fan van het zevende te zijn om des ondanks geboeid naar een van hun wedstrijden te komen kijken. Neem nou die partij van afgelopen zondag tegen een goede middenmoter. Volop inzet van beide partijen, een zeer punktuele scheids rechter Otten (zonder Sien) en een in de tweede helft superieur spelende Jan Perton. Schitterend zoals hij in de tweede helft na een rush over de helft van het veld ons vierde doelpunt scoorde. Jan die al jaren in de voorhoede z'n steentje bijdraagt kreeg voor deze match vier sterren achter z'n naam. Op weg naar 'Goed Ge noeg' bestond er bij hem nog enige onzekerheid omtrent z'n keuze voor de juiste 'richting', doch de feiten liegen er niet om; 20e min.: 1-0 uit een voorzet van Rob Handgraaf, 65e min.: 3-1 z'n weekelijkse goaltje, 72e min.: 4-1 Aktion Replay, zie boven, 85e min.: 5-2 uit een penalty Vlak na rust maakte P en T gelijk (1-1) op een wijze, die bij ondergetekende een ongebruikelijke, niet mis te ver stane reaktie uitlokte, hetgeen behalve bij Ricky Lopuhaa ook een schrikreaktie opwekte in onze achterhoede, zodat ik zelf het leer uit het doel moest grabbelen. Echter de ge volgen bleven niet uit, want binnen één minuut bracht Ricky ons terug op voorsprong en sloeg de stemming 180 graden om! (Houden zo!). Dat de bezoekers tenslotte nog een tweede, dubieuze, goal scoorden en de 'scheids' nog wat administratief werk verrichtte mocht niet deren. Weer twee punten en warm water waren voor deze middag een prima resultaat. Zondag 1 februari spelen we om 14.30 uur thuis tegen SLTO 4. Frans C. Jüch Frank Schroder en Bart Hulshof konden door ziekte niet spelen, van harte beterschap dus. Aan Eric Schuurman de ondankbare taak van een hele wedstrijd reserve en nog vlaggen ook, jofel Eric! AFC trok het spel meteen naar zich toe en de opgaande lijn die we de laatste wedstrijden

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 7